atarionline.pl Atari book 40th anniversary w PL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime29 Mar 2013 zmieniony
     
    Właśnie przeglądałem sobie "The Atari book 40th anniversary special" - jest to ciekawa publikacja twórców "Retro gamera".

    Na okładce jest napisane że omawiają Atari: 2600, 5200, 800 XL, 7800, ST, Lynx i Jaguara. W środku wiele zdjęć sprzętów, gier oraz twórców. W pamięci pozostały mi np. Doungeon Master dla ST, czy oczywiście Alien vs Predator z Jaguara itp.

    O dziwo kilka numerów jest obecnie dostępnych w Empiku w centrum Wawy, koszt to... 79 zł :-/ ale przynajmniej jest w ogóle dostępny w PL. Być może lepiej jest to kupić gdzieś w necie, natomiast w Empiku można to przynajmniej przekartkować - polecam.

    Stronka tego wydawnictwa to www.imaginebookshop.co.uk
    • 2: CommentAuthor0xF
    • CommentTime2 Apr 2013
     
    tdc, już o tym pisaliśmy.
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Apr 2013
     
    Tak, już mi o tym donoszono ;) Jednak nie wpisałeś nigdzie pełnego tytułu i wyszukiwarce mi nie wyskoczył Twój post...


    Co do miejsca to ja tę publikację znalazłem w domach centrum, a 0xF znalazł w złotych tarasach.
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Apr 2013
     
    Dziś sprawdziłem Empik w "Złotych tarasach", tam pozostał jeden egz. niestety znacznie bardziej zniszczony niż wygląda z wierzchu. Rozmawiałem z jakimś kierownikiem czy kimś takim powiedział mi że oni nie mogą dawać na taki egz. zniżki - co jest absurdalne, bo dlaczego płacić za uszkodzony taką kasę? Natomiast stwierdził że jeśli chcę go kupić to mogą go odesłać do centrali i tamci mogą przysłać w lepszym stanie. Problem tylko w tym czy tak nietypowa publikacja jest na stanie centrali - bo mam co do tego wątpliwości.

    Byłem też w Empiku w Arkadii i tam wygląda na to że tego nie mają i nie mieli.
    • 5: CommentAuthor0xF
    • CommentTime4 Apr 2013
     
    Widać nie ma wielkiego popytu, bo jak kupowałem, to na półce były dwa egzemplarze, w tym jeden zniszczony (pewnie ten sam, co teraz). Rzeczywiście Empik ma tu dziwną politykę - kiedyś pytałem o ostatnią gazetę, mocno zniszczoną, z porwaną okładką i zaproponowali mi... 5% rabatu.
    • 6:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime4 Apr 2013
     
    Polityka cenowa Empiku odnośnie gier też mnie wkurza, potem się dziwią że nie ma zbytu. Btw LEM wycofuje się z dystrybucji gier...
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Apr 2013
     
    Co do gier to Lucasarts odeszło w niepamięć.
    • 8: CommentAuthorcreative
    • CommentTime4 Apr 2013 zmieniony
     
    A myślałem, że multimedia z Empiku ludzie kupowali głównie na prezenty (sam plik się do tego raczej nie nadaje)... najwyraźniej nie.

    Co do polityki empiku, kiedyś się o to pytałem, i podobno wynika to z ich ostrych narzuconych z góry wytycznych oraz rozliczania każdego punktu oddzielenie (w tym sklep internetowy empik.com jest również traktowany jako odrębny podmiot). Krótko mówiąc rola miejscowych pracowników sprowadza się do wyboru produktów oraz ich rozmieszczenia na półkach, a także sam wystrój i aranżacja wnętrza - po za tym mają związane ręce.

    I kto mówi, że kapitalizm nie przypomina komizmu? ;)

    Edit: "komunizmu". nb. ciekawie wyszło ;)
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Apr 2013
     
    He he - faktycznie;)
    • 10:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime5 Apr 2013
     
    Bo nie w tych Empikach patrzyłeś co trzeba ;)

    Ja kupiłem w Empiku-smyk i leżało jeszcze na półce z 5 sztuk.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Apr 2013
     
    Empik smyk ? Jest coś takiego ? Ja byłem w domach centrum - może ten masz na myśli. Na rogu Nowego Świata jest też Empik i on faktycznie jest nieco dalej od Smyka, ale to chyba zbyt duża odległość aby go nazywać Empik-smyk, o tu:
    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime5 Apr 2013
     
    Ops... za dużo chodzę po sklepach dla dzieci... Empik-Junior oczywiście ;)

    Mój błąd :)
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Apr 2013
     
    Aha, dzięki. Staram się po prostu usystematyzować gdzie można kupić tę publikację.
    • 14:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Apr 2013
     
    Sprawdzałem dziś Traffic Club (bracka 25) i znów nie mają i nie mieli (no chyba że pracownik się pomylił, bo wiele podobnych publikacji mają na stanie).
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Apr 2013 zmieniony
     
    @tdc, wydaje mi sie, ze zaoszczedzisz (czas i kase) zamawiajac to z zagranicy (placac karta kredytowa w ich sklepie w UK).
    Zauwazylem juz dawno, ze EMPIK "dodaje" sobie za fatyge extra 15-20 zl (czasem nawet wiecej) na tego typu kolorowej gazetce. :P
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Apr 2013
     
    No ja wiem, pisałem o tym w pierwszym poście tutaj. Niemniej może kogoś interesuje przejrzenie tego w jakimś "salonie" lub nawet kupienie.
    • 17:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Apr 2013 zmieniony
     
    Okazuje się, że pismo zniknęło już z Empików w Wawie.

    Dorwałem pracownika, który zezłomował ten uszkodzony numer ze Złotych Tarasów.

    Dostałem jednak info od pracowników Empiku, że firma która do Polski ściąga takie pisma być może będzie miała to na stanie (skoro to teraz do nich wraca z różnych księgarń). Jest to "Pdperfect":

    pdperfect.com - choć nie wyskakuje to w google od razu.

    Jeśli ktoś zna tę firmę, znajdzie z nią kontakt (tam gdzie zbierają takie zwroty) lub będzie się z nimi kontaktował to proszę dajcie tutaj info o tym, może ktoś się dołączy, może cena będzie sporo niższa niż była w Empiku, a może nawet uda się nam wykupić od nich wszystkie egz. jakie im zostaną za jakieś grosze.
    Dlatego piszcie albo do mnie, albo tutaj na forum.

    Kontakt do mnie: mój nick, shift plus dwa hoga kropa pl.
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    poszukaj w bibliotekach ,na przykład ja odnalazłem "Cyfrowe Marzenia"-o historii gier komputerowych,jak i książkę praktycznie niedostępną "Sen Pod Wiatr"Zbigniewa Wilczyńskiego - kolega mój...
    Odnalazłem je w WAWIE w bibliotece nieopodal "Hal Banacha"jak co to pv .
    • 19:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime22 Apr 2013
     
    ...tylko pamiętaj że Cyfrowe marzenia mają masę błędów tak mniej więcej co 5 stron...
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2013
     
    ... wiem,wiem :-) aczkolwiek jako ciekawostka może być, tak to jest jak ktoś do końca nieobeznany zabiera się za temat i wprowadza w błąd...
    • 21:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Apr 2013 zmieniony
     
    Autor jest jak najbardziej obeznany (w końcu jest z tego słynny, że zajmuje się od dawna tym tematem), ale widocznie niewystarczająco...
    • 22:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 May 2013 zmieniony
     
    Dostałem info że "The Atari book 40th anniversary special" jest obecnie dostępny w Trafficu na Brackiej (Warszawa).


    ---Update:
    Aha dostałem sprostowanie, ponoć nie jest to "The Atari book 40th anniversary special" tylko dostępne są w Trafficu różne ciekawe numery Retro gamera.