atarionline.pl Retro Konsole - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoroxy
    • CommentTime2 Apr 2013 zmieniony
     
    Witam.
    Czy znacie jakieś współczesne retro konsole/komputery (reczywiste lub wirtualne). Szukam czegoś, co zostało stworzone w obecnych czasach, a pozwala poczuć klimat dawnych lat.

    Ja znam tylko 2:

    1.
    Uzebox/fuzebox
    ->link<-
    ->link<-

    2.
    simpleJ
    ->link<-

    edit:
    zapomniałem dodać - coś co byłoby programowalne dla wszystkich jak te powyższe
    • 2: CommentAuthorpan_henryk
    • CommentTime2 Apr 2013
     
    W sprzedaży latem:

    ->link<-
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Apr 2013 zmieniony
     
    MiniMig (Amiga) i takie bardzo ciekawe wynalazki jak handheldy JXD S601 (Android) i V3 (pseudo Android). Squash ->link<- Od J. Husaka można kupić przejściówki stary joystick - USB, jak przyszła to długo i namiętnie codziennie tego używałem (i nawet żadnego joya nie zamordowałem, a z takim założeniem skompletowałem zapas), ale jakiś tydzień temu mi się znudziło i wróciłem do joypada, pewnie tylko chwilowo.
    • 4: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime3 Apr 2013 zmieniony
     
    ja mam nintendo Wii, na nim emulatory NES, SNES, SEGA mega drive/master system, Atari XL, Commodore C64, Amiga, Atari ST, DOSBOX, arcade(CPS, CPS2, NEO-GEO). Wszystko mi chodzi płynnie w 60 klatkach. Oprócz tego obsługuje naturalnie gry Wii, które są bardzo fajne do grania ze znajomymi oraz gry gamecube. Możesz podłączyć dowolną klawiaturę i mysz USB, do emulatorów komputerów (np. Atari XL). Konsola ma czytnik kart SD i porty USB, nie musisz nic z tych rzeczy wypalać na płytach. Co do programowania to C lub coś prostego we fleszce, natomiast programowanie segi czy nesa już we własnym zakresie na komputerze PC :P

    edit:
    Z retrokonsol najprościej mi się programowało SEGE i w miarę nesa, SNESa mam wrażenie nie opanuję nigdy - wszystkie te konsole znajdziesz na allegro, nie musisz kupować nic współczesnego możesz swobodnie programować te stare rupiecie ale potrzebujesz fleszkarta - kosztuje 50-100 USD (nie kupuj w europie a już broń Boże w Polsce takich zabawek, tylko ebay lub retrostore w USA)
    • 5: CommentAuthoroxy
    • CommentTime8 Apr 2013
     
    Nie o to mi chodzilo. Opisijecie emulatory lub nowe wersje czegos co juz istnieje np.SEGA ,NES. Ja szukam czegos nowego co jakby tu powiedziec "udaje" retro.
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime8 Apr 2013 zmieniony
     
    Atari 2600 i Intellivision ma swoje współczesne udawacze. Wygląda podobno nieźle dopóki nie wnikniesz w szczegóły.
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime8 Apr 2013
     
    Moja córka dostała matę do tańczenia z wbudowanymi nowymi ośmiobitowymi grami - wygląda to mi na klona NESa.