atarionline.pl Klasyki z Atari na Androida - co polecacie? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Jako, że wpadł mi ostatnio w ręce tablet z androidem, to może ktoś kto jest bardziej oblatany poleci jakieś klasyki z Atari czy innych 8 bitów w wersji na androida? Mogą być odświeżone wersje, jakieś remaki.

    I dodatkowo jaki jest najlepszy emu Atari 8 Bit na androida?

    Żeby nie być gołosłownym ja mogę polecić:

    Hyperscpace - bardzo fajna wariacja na temat Trailblazer

    Są jeszcze rożne Boulder Dashe z tego co widziałem

    Activision Greatest Hits

    odświeżony Pitfall.

    Co jeszcze możecie polecić? Pozdrawiam
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Apr 2013 zmieniony
     
    Jeśli chcemy grać po staremu na przyciskach to można skusić się na tanie, a mocne sprzętowo JXD S601.



    Wszystkie emulatory które sprawdziłem mają opcję mapowania na fizyczne przyciski lub nawet ustawione są domyślnie. Pliki apk można instalować z karty pamięci lub pobierać je z Internetu bo urządzenie ma wifi. Androidowe gry chodzą idealnie lub bardzo dobrze, nawet te 3D. Plus można w gry dla Androida grać na zewnętrznym wyświetlaczu TV, oczywiście to ma sens tylko wtedy gdy gra wykorzystuje przyciski urządzenia (większość wyścigów).
    • 3: CommentAuthorSim_Piko
    • CommentTime5 Apr 2013
     
    I dodatkowo jaki jest najlepszy emu Atari 8 Bit na androida?


    Jedyny emulator 8bitowego Atari jaki ostał się po "czystce gier/programów z Atari w tytule" na markec--TFU--Google Play to "Colleen", czyli oficjalny(sic!) port Atari800 na andka.

    Na andku to bym pograł w porządny port/klon Boulder Dasha, albo Rocks'n'Diamonds. (nietstety na takowy jeszcze nie trafiłem :/ )