atarionline.pl ATARIMAX - programowanie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 May 2013
     
    kto wie jak to zaprogramowac? nie moge znalezc dokumentacji do tego karta - ani wersji 8Mbit ni 1Mbit
    • 2: CommentAuthorguma
    • CommentTime6 May 2013
     
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 May 2013
     
    raczej chodzi mi o programowanie karta z poziomu atari a nie pc. chyba ze na tej stronie sa akie informacje a ja ich nie widze?
    • 4: CommentAuthorguma
    • CommentTime6 May 2013
     
    popatrz dobrze
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 May 2013
     
    @guma, nie drocz się i podaj dokładnie miejsce, też mnie to interesuje :)
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 May 2013
     
    nadal chyba nie jestem precyzyjny... nie uzywajac programow producenta chcialbym zaprogramowac karta

    wskazesz dokladne miejsce?
    • 7: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime7 May 2013 zmieniony
     
    Wg. mnie warto zobaczyć jak działa oryginalne oprogramowanie - zapisywane przez ->link<- (działa z emulatorem). I starszą wersję ->link<- na dole: ->link<- - przykłady w assemblerze.
    Być może warto też zobaczyć starsze wersje strony: ->link<- (z losowej daty, ale jeszcze z emulatorem poprawionym przez Stevena).

    Dobrym pomysłem może być też zapytanie bezpośrednio autora :)

    I tu trochę temat na inny wątek, ale się podepnę ;) W tym sofcie jest wbudowany emulator stacji dysków, który jak mi się wydaje zawiera buga, który uszkadza zawartość pamięci i tym samym uniemożliwia uruchomienie niektórych programów - sprawdziłem to na przykładzie Basica i dos-a 2.5 (i innych które rekomendował autor cart-a). Dane wrzucone na koniec wolnej pamięci są "dziurawione" zerami... może ktoś mógłby się temu przyjrzeć? Autor carta na moją prośbę dodał opcję wyłączenia drugiego portu joy-a =D - co umożliwiło korzystanie z niego z podłączonym Turbo K.S.O., ale opisanego błędu nie poprawił... aby go ominąć można zamienić plik bas na xex przy użyciu bcom, ale w przypadku programów wieloplikowych emulacja stacji dysków jest konieczna...
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 May 2013 zmieniony
     
    @xxl, wydaje mi się, że możesz pisać do kartridża normalnie, tylko z timeoutem. Być może jest zabezpieczony przed zapisem programowo, trzeba sprawdzić.

    Generalnie access pod D500-D57F wybiera bank 8 KB dostępny pod A000-Bfff, a dostęp pod >=D580 wyłącza kartridż. Porąbane jest to, że AtariMax 1 Mb i 8 Mb są niekompatybilne w sterowaniu.

    Polecam też rzucić okiem na SIC!, ten ma dokumentację w lepszej formie + kody źródłowe niektórych rzeczy; pomijam fakt, że jest to produkt polski :D , któremu kibicuję. Jeśli Ci potrzebny SIC - nie ma sprawy, swego czasu zakupiłem 5 płytek od chyba Strykera i są one "obsadzone", czyli działają, mogę się jednej pozbyć... :)

    --edit---
    W 1 Mb zapis pod D510-D5FF wyłącza kartridż (czyli tu dowolny bit ze starszego nibbla).
    W 8 Mb zapis pod D580-D5FF wyłącza kartridż (czyli tu najstarszy bit wyłącza).

    Powyższe wnioski wyszły mi po testach, marzec 2021; atariki zaktualizowana.
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 May 2013
     
    nie, dzieki. mam ATARIMAXa i RAMCARTa. zajme sie tym, ktorego szybciej uda mi sie uruchomic :-)