atarionline.pl Powrooz na Euskal 2009 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jul 2009 zmieniony
     
    Kolega Ramos napisal:

    "A znalazłem, że Powrooz wystawił grafikę na Atari na Euskal Encounter 17 (party w Hiszpanii) i zajął w 8Bit gfx compo 3 miejsce:

    Graficos 8Bits
    1_(C64)Johan Janssen/JSL ? ?Cauldron2?, 43
    2_(C64)AlmightyGod ? ?LovingDream?, 33
    3_(Atari800XL)Powrooz (read- povroz)/LaResistance ? ?Hope?, 31
    4_(C64)stage7 ? ?st7-cnd07.png?, 29"

    A Powrooz dodaje:

    " Hope " - na Euskal 2009 - 8bit gfx compo - party było w tym samym czasie co Głuchołazy

    Stwierdziłem że w razie możliwości będę supportował także mulitplatformowe compa. Praca " hope" - jest pracą starą - ok 2latek miała być do demka w kooperacji z Taos i Cpu
    ale nic z tego nie wyszło...

    Miejsce 3 na 4 :) - no cóz, trochę się spodziewałem tego miejsca lub 4tego."

    Praca tutaj:
    • 2: CommentAuthorRamos
    • CommentTime28 Jul 2009
     
    Obrazki z tego compo z C64 można zobaczyć tu: ->link<-
    • 3: CommentAuthorirwin
    • CommentTime28 Jul 2009 zmieniony
     
    No cóż patrząc na pozostałe prace szczególnie zwycięską JSL'a - który jeśli się zna jego prace geniuszem graficznym nie jest, podejrzewam że przyczyną 3 miejsca Powrooz'a były inne okoliczności. Party Euskal było "troszke" ->link<- inne niż kameralne Głuchołazy i być np z uwagi na Big Screen czy inne przyczyny związane z wyświetleniem grafiki były kluczowe.

    A odnośnie grafik Powrooz'a "Hope" i "Last Smoke":
    W instrukcji G2F pisze że opcja CHECK służy "do sprawdzenia czy obrazek nie zawiera błędów. Błędy to przekroczony limit zmian na linie."

    W obu tych obrazkach są błędy przy których pisze WARNING!! lub ERROR!!!. Pytanie więc czy sie nimi przejmować czy są ważne czy tez nie patrzeć na to?
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jul 2009
     
    Kameralnosc czy jej brak nie jest tu kluczowa moim zdaniem. Za to trzeba pamietac, ze tam PRZYTLACZAJACA wiekszosc stanowia inne platformy - jak C64 czy ZX Spectrum i to ma tez odzwierciedlenie w glosach, bo jak ktos sie przyzwyczail do pewnej "stylistyki" grafiki to wiadomo, ze ocenia ja wyzej.

    Moim zdaniem ta grafika Powrooza jest jak zwykle swietna technicznie, ale merytorycznie: ma za duzo pustej przestrzeni oraz nie ma tych detali i kolorow, co zazwyczaj inne prace Adama maja. Gdyby zamiast tej pracy pokazal wlasnie taka z duzym naladowaniem kolorow i detali (jak np. Easter Rabbit) to spokojnie by walczyl o pierwsze miejsce.
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Jul 2009
     
    Hmmm... praca jak to zwykle bywa u Powrooza ladna, ale podzielam zdanie KaZa. :]

    Poza tym ciekawi mnie jak to Powrooz zalatwil, ze wystawil prace razem z C64? Wyslal mailem do organizatorow? Czy oni odpalali ten gieefiks na party na real-nym sprzecie??? ;O
    • 6: CommentAuthorfder
    • CommentTime28 Jul 2009
     
    Ja uwazam, ze praca jest swietna, gdyz ociera sie o sztuke (jezeli oczywiscie jest rysowane samodzielnie a nie sciagane - nie znam wiec sorki jezeli uraze). Obrazki z Komody - Couldron2 to co najwyzej ilustracja do jakiejs gry, a kolejna praca za bardzo w klimatach jakiegos Photoshopa przeniesionego na 8-bit.
    • 7: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 Jul 2009 zmieniony
     
    na miejscu Powrooza na Głuchołazy wysłałbym "Hope", a na Euskal "Last Wish" który jest bardziej kolorowy

    Powrooz broni honor grafiki Atari 8bit :)

    p.s.
    Dracon Powrooz spełnił wymogi organizatorów, oprócz samych plików G2F, XEX, PNG, dostarczył opis pracy, razem z kolejnymi fazami jej rysowania, dodatkowo wersję animowaną postępu prac
    • 8:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime28 Jul 2009
     
    @irwin:
    Przejmować się... można. Ale wpierw trzeba zobaczyc jak obrazek bedzie działać na emulcu a najlepiej na realu. Jeżeli pomimo wyświetlenia tekstów typu "WARNING", "ERROR" lub "ERROR !!!", jest wszystko OK, to można spokojnie te komunikaty olać. Jeżeli jednak się coś z ekranem kisi (lub w ogóle się nie chce wyświetlić", cóż, dobrze jest się pobawić paletą w danej linii/liniach ew. zmienić sposób logosowania (lub w ogóle logosowanie odpuścić) i patrzeć, czy coś to daje. Czasem nieźle trzeba przysiedzieć, ale efekt może się opłacić.
    W załączniku nieco moich eksperymentów z G2F. :)
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Jul 2009 zmieniony
     
    @Tebe - no i prawidlowo, ze sie dostosowal dzieki czemu mogl wziac udzial w comopo. :)
    Milo ogladac (te "kroki") i doceniam starania, aby rozslawiac maloatarowska tworczosc!

    P.S. 1. miejsce w gfx-compo na tym party, z C64, bylo denne, widywalem lepsze prace....
    • 10:
       
      CommentAuthorimmolator
    • CommentTime28 Jul 2009
     
    Tak czy siak, gratulacje dla Powrooza!
    • 11: CommentAuthorirwin
    • CommentTime28 Jul 2009 zmieniony
     
    @Miker - po pierwsze dzięki za info, rzeczywiście mimo iż powyższe grafiki Powrooza mają warningi i errory to na emulatorze jest wszystko ok. Po drugie przejrzałem Twoje obrazki są ok, a niektóre naprawdę całkiem niezłe.

    @fder - rzeczywiście są setki lepszych grafik na C64 zresztą, na csdb sami komodziarze dość nisko oceniają owe dzieło. A praca z drugiego miejsca jak na csdb pisze ktoś "only bubbles look pixelled to me"

    @Kaz, Dracon - hmm możliwe że macie rację tj że kupa komodorowców rzuciła się aby poprzeć swoich - tyle że patrząc na wyniki 8bit music compo, mając w pamięci uwielbienie do SID'a i jego charakterystyczny dzwięk jakoś ... dopuścili do wygranej - nie oszukujmy się będącego w przytłaczającej mniejszości MSXSCC.

    A skoro tu już Tebe zawitał to mam pytanko: czym się rożni "Error" od "Warning" lub "Error!!!" Czy to coś w stylu oznaczeń w golfie tj gdy się przekroczy o jeden limit na danym dołku to się dostaje bogey'a ;-)
    • 12: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 Jul 2009
     
    WARNING występuje gdy został przekroczony LIMIT o 1, ERROR gdy LIMIT zostaje przekroczony o więcej niż 1

    jest jeszcze !!! ERROR !!! który wystąpi gdy LIMIT zostaje przekroczony 2x

    ogólnie tak jak napisał Miker, niekiedy Warning, Error przejdzie, niekiedy coś się sypnie, np. zmiana zajdzie w linii niższej, albo w ostateczności zawiesi się
    • 13:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime28 Jul 2009
     
    @irwin: miło - wszystkie pochodzą z CSDb. Jeden jest nawet próbą osiągnięcia trybu FLI (zgadnij który). :)
    • 14:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime28 Jul 2009
     
    Biorąc pod uwagę to, że prawdopodobnie nie było tam żadnego Atarowca - pełny sukces. Zebranie w sumie 1/3 głosów na tym party to świetny wynik. Gratulacje!

    Swoją drogą żałuję tylko, że nie wysłałem swojego tworu przygotowanego na to party, ale nie podejrzewałem że to będzie wrzucane do jedngo worka i głosowane multiplatformowo :/ Teraz tylko czekać na następne takie.
    • 15:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime28 Jul 2009
     
    Tak szczerze to ja nie wiem czemu Powrooz nie wygrał wystawił o wiele fajniejszą tematycznie i technicznie prace od pozostałych ;) tak czy siak pogratulować.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jul 2009
     

    Irwin:

    @Kaz, Dracon - hmm możliwe że macie rację tj że kupa komodorowców rzuciła się aby poprzeć swoich - tyle że patrząc na wyniki 8bit music compo, mając w pamięci uwielbienie do SID'a i jego charakterystyczny dzwięk jakoś ... dopuścili do wygranej - nie oszukujmy się będącego w przytłaczającej mniejszości MSXSCC.


    O, ja jestem daleki od podejrzen, ze mialo miejsce jakies masowe glosowanie komodorowcow "na swoje". Ale jakis tam wplyw ulubionej stylistyki na pewno byl. Inaczej ewidetny "skan" nigdy by nie zajal drugiego miejsca, szczegolnie przed calkowicie reczna robota Powrooza, ktora poziomem technicznym bije takze pierwsza prace na glowe. Widzialem kilkukrotnie, ze na scenie C64 w demach i obrazkach takie obrobione fotografie sa akceptowane (nie tak jak u nas) i zajmuja wysokie miejsca. W reczna robote w tych pracach uwierze, jak zobacze step-by-step taki jak przygotowal Powrooz.

    Zgadzam sie z Tebe, ze wystarczylo odwrotnie wyslac grafiki na zloty i wygrana Powrooz mialby w kieszeni :)

    Jezeli chodzi o MSX to jest to, wbrew pozorom, bardzo popularny komputer na swiecie :). A poza tym trudno, zeby muzyka z 5-kanalowego, rewelacyjnego chipa miala byc gorsza niz z 3-kanalowego ;).
    • 17: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime31 Jul 2009
     
    Dzięki za miłe komentarze. Na początek września szykuje się Riverwash , niestety nie będę na nim z powodu wakacji. Ale na party spróbuje coś wyszykować - Kaz, Drc wezmę wskazówki do siebie :) , a może sami też spróbujecie.
    • 18: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime31 Jul 2009
     
    Moim zdaniem przyczyny "tylko" (dobre sobie, "tylko" na takim wielkim party) trzeciego miejsca były podobne jak te, dla których Baggins nie dostał Oscara za Katedrę, a mianowicie, specyficzny gust oceniających :) Ludzie bardziej z zachodu mają nieco inną mentalność - w tamtym momencie wygrał short Lucasfilmu czy Pixara - nie pamiętam - ładny dowcipny śmieszny kolorowy. Katedra miała klimat ale była zbyt ciężkim tematem do ugryzienia dla nich - mroczna, uduchowiona, artystyczna. I mimo że IMO lepsza, nie została zrozumiana. To samo dotyczy prac Powrooza :)
    • 19: CommentAuthortebe
    • CommentTime1 Aug 2009
     
    Powrooz wystawi więcej swoich prac na tego typu imprezach i wtedy będzie można się przekonać jakie są gusta, po pierwszym występie wstrzymałbym się z wyrokowaniem
    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    powrooz: ja się wybieram z Bzykiem i Regiem na Riverwash, możemy coś przynieść od Ciebie;)
    • 21: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    TDC: a będziesz na Riverwashu coś kończył ? :)
    • 22: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    tia, będzie kończył czytać 34 stronę instrukcji obsługi ACTION! :)
    • 23:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    LoooL, dobre, dobre. :]
    • 24:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Aug 2009
     
    tatqoo: nie to Głuchołazowa tradycja ;):)
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 May 2014
     
    Ooz, zycze Ci powrotu do zdrowia! Trzymaj sie!