atarionline.pl VBXE 2.1 preorder - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime30 Jun 2013
     
    Zwyczajowo:

    ślemy maile na lotharek@lotharek.pl, cena - procesor atari / 21.67333333

    w temacie :
    atariarea VBXE

    tresc :

    1. imie, nazwisko, adres
    2. XL - ilosc kpl / XE - ilosc kpl

    uwaga :
    - wysyłki ok polowy sierpnia
    - temat musi byc : atarionline VBXE - filtry....reguly...


    DO: lotharek@lotharek.pl
    TEMAT : atarionline VBXE

    JAN KOWALSKI
    00-000 Wariatkowo
    porąbana 20

    XL - 1 szt
    xe - 2 szt



    to chyba tyle ??
    • 2: CommentAuthorEagle
    • CommentTime30 Jun 2013
     
    Współczuję ceny tym co mają procek 65816 ;)
    Już wysyłam zamówienie.
    • 3:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime30 Jun 2013
     
    no fakt... mowimy o stockowym 6502
    • 4:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime2 Jul 2013
     
    Można trochę popytać od strony spraw technicznych? Montaż w 800XL.

    1. Czy oprócz tego co na stronie lotharka będzie/jest jakaś instrukcja połączeń, czy wszystko idzie czytać z samej płytki?
    2. Rozumiem że płytkę montuje się na podstawce GTIA a adapter pod spód ANTICA?
    3. Kompatybilność z Ulti (np. sygnał CASINH z podstawki zamiast MMU)
    4. Posiadam przeróbkę sygnału s-video wg tego ->link<- gdzie usunięto parę elementów (diody, rezystory), problem?
    5. Sygnał s-video z gniazda monitorowego zostanie?
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Jul 2013 zmieniony
     
    Na stronie lotharka jest m.in. to:

    ->link<-

    Tam w katalogu Documentation\Hardware\vbxe v2x\Guide jest obrazek Atari800XL.jpg za pomocą którego można to zainstalować. Ogólnie rzecz biorąc GTIA nie ruszamy tylko ANTIC. Antica jeśli jest w podstawce (jeśli nie to trzeba go wylutować i podstawkę tam umieścić) wyjmujemy a w jego miejsce w podstawkę pakujemy adapter. Do adaptera podłączamy VBXE i ANTIC umieszczamy NA adapterze w przygotowanej tam podstawce. Oczywiście należy również wykonać wszystkie operacje wymienione na obrazku, tzn. wyjąć rezystor i tranzystor i podłączyć wszystkie sygnały do VBXE z pokazanych miejsc.

    Nie wiem czy lotharek dołączy kwarc, ja przy wersji od Candle'a musiałem go wydłubać z padniętego XE i wlutować na VBXE.

    Sygnał z VBXE wychodzi z odpowiednich pinów na nim (Documentation\Hardware\vbxe v2x\vbxe2-con.pdf) - jako RGB i GND - CSYNC bierzemy z pinu 15 CD4050 (mały układ obok GTIA). GTIA natomiast swój obraz generuje niezależnie także S-Video i sygnał z modulatora powinien chodzić jak zwykle. Elektrycznie wygląda to tak że dzięki adapterowi ANTIC jak gdyby zostaje tam gdzie jest i serwuje dane dla GTIA a VBXE jest doczepione równolegle.
  1.  
    Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tą ceną w pierwszym poście?
    Korci mnie to VBXE, ale ze strony Lotharka wynika, że trochę drogo...
    • 7:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime3 Jul 2013
     
    Dzięki wieczor, oczywiście zapoznałem się już wcześniej z dokumentacją co podałeś, mam nadzieję że to co piszesz jest prawdą i że nie są to tylko domysły :) Liczę że Lotharek to potwierdzi.

    Pozostaje jeszcze kwestia Ulti i czy ciągnąć sygnał CASINH z podstawki zamiast z MMU?

    @xmgatz: 6502/21.67333333=cena za vbxe
  2.  
    Ale ze mnie cienias, że na to nie wpadłem... :-)
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Jul 2013
     
    @string: osobiście z powodzeniem zainstalowałem to to właśnie w 800XL na podstawie tego samego obrazka, bo pochodzi on od Candle'a. Co do Ulti, to wsadziłem go rok później nie stwierdziłem problemów - połączyłem ze sobą i ultimate poprawnie przełącza VBXE D7xx/D6xx
    • 10: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime30 Aug 2013 zmieniony
     
    Chciałbym złożyć podziękowania i szacun dla Electron'a, Candle'a i Lothark'a - dzięki Panowie działa genialnie.










    • 11: CommentAuthorw1k
    • CommentTime3 Sep 2013
     
    clear.. nice