atarionline.pl Problem z Atari 65XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorCezik
    • CommentTime1 Jul 2013
     
    Witam szanowne grono fanów Atari. Czytam forum już kilka lat, będąc gorącym fanem Waszej twórczości. W sumie 4-5 lat temu udało mi się odzyskać moje pierwsze, stare Atari 65XE z magnetofonem, joystickami, kasetami, etc. Niestety, leży i się kurzy, ponieważ nie udaje mi się go uruchomić - efekt jak w załączniku. Brązowy ekran i tyle. Wydaje mi się, że 'bootuje', bo słyszę ten charakterystyczne dźwięk gdzieś w tle. O ile dobrze pamiętam gdy je odebrałem widziałem ekran 'w kolorach Atari' z kursorem w lewym górnym rogu. Pamięć może jednak być zawodna... Czym może to być spowodowane ? Dioda świeci, wydaje mi się, że jako tako komputer działa. Modulator ? Jeżeli coś takiego było w Atari...

    Tutaj pytanie - czy któryś z szanownych użytkowników podjąłby się analizy, ewentualnie naprawy ? Pokrywam koszty wysyłki, naprawy, etc.
    • 2:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime1 Jul 2013
     
    GTIA. DeReAtari.republika.pl -> serwis
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Jul 2013
     
    Niewielka uwaga - Podłączanie tego Atari do dużego TV i do tego LCD w efekcie da efekt Telegazety lub w najlepszym przypadku grania na Atari 2600.
    • 4: CommentAuthorCezik
    • CommentTime1 Jul 2013
     
    MaW - dziękuję za odpowiedź - postaram się zrozumieć coś z tego co tam pisze. Niestety to tematów lutowania i scalaków mam dwie lewe ręce - spalę, połamię nóżki... Ale gdy będę wiedział co trzeba naprawić - znajdę odpowiedniego elektronika.

    S2325 - to 'stary' CRT LG 29 cali - nie powinno być tragedii, bo był już do niego podłączony na jednym ze zlotów u mnie Atari 800XL i obraz był całkiem znośny.
    • 5: CommentAuthorBluki
    • CommentTime1 Jul 2013
     
    Po pierwsze przez co podłączone jest Atari. Przez jakie gniazdo w TV.
    • 6: CommentAuthorCezik
    • CommentTime1 Jul 2013
     
    Antenowe - nie wiem czy to jest oryginalny kabel od Atari, ale sprawdzałem dwa.
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime1 Jul 2013
     
    Możliwe, że coś z GTIA lub elementami obok niego, ale ja bym zaczął od sprawdzenia (podstawienia) modulatora. Aha, upewnij się, że dostroiłeś TV do właściwego kanału.

    Kabel antenowy nie ma znaczenia. Mogą być tylko mniejsze lub większe zakłócenia obrazu.

    Gniazdo antenowe to kiepskie rozwiązanie. Lepiej użyć s-video, jeśli ma je TV, a jeśli nie to kompozyt wideo.