atarionline.pl Polcon 2013 Warszawa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Jul 2013 zmieniony
     
    W tym roku wypadło że w Warszawie odbędzie się tegoroczny Polcon, czyli najstarszy polski konwent fantastyki (od 1985 roku, czyli tyle co Bajtek, ale w przeciwieństwie od niego istnieje do dziś).

    Zapraszamy do Wawy w dniach 29 sierpnia - 1 września (od czwartku do Niedzieli):
    ->link<-

    Poza fantastyczną (!) atmosferą, wykładami i jak co roku wspaniałą intelektualną rozrywką, powód pojawienia się na Polconie jest prosty: nie zabraknie tam akcentów retro - już my o to zadbamy!;)

    Tegoroczny konwent odbędzie się w Politechnice Warszawskiej, a obok konwentu odbywać się będą również Dni Nauki:
    ->link<-

    Proponuję już rejestrować się (obecnie jest taniej).


    Ktoś się wybiera lub chce wesprzeć atrakcje retro w dowolnej formie?
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Jul 2013 zmieniony
     
    Robi się ciekawie! jako Atarionline możemy zapewnić wiele bardzo ciekawych atarowych wydarzeń, które odbędą się na tegorocznym Polconie. Zaprezentujemy Wam aż 31 godzin wykładów (przez 4 dni), dużo sprzętu i ciekawych ludzi.

    W cyklu "Początki polskich gier komputerowych", zapowiedziały udział takie znakomitości jak:

    - Dariusz Żołna (autor np. Hansa Klossa)

    - oraz uwaga! Tomasz Mazur - założyciel jednej z pierwszych polskich firm growych Mirage Software LTD. - to będzie pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce



    - Należy się spodziewać że na tym lista się nie skończy;)


    W dodatku pojawią się nasi goście, którzy poszerzą tematycznie ramy naszych atrakcji, przykładowo zapowiedział swoją obecność przedstawiciel Jawnych Snów, gdzie ostatnio nie brakuje tematyki retro. Oraz oczywiście wiele innych osób.

    Postaramy się też zaprezentować ciekawe rzeczy związane z innymi sprzętami i komputerami, np. Apple, Commodore, Amiga, automaty arcade, komputery Acorn oraz może uda się też ZX Spectrum.
    Do tego zaliczyć należy różnorodną tematykę informatyczną - dawną i współczesną, np. wykład o tym czym jest hakerstwo (w czarnych i białych kapeluszach) itp.

    Nie zabraknie wykładów o demoscenie od strony społecznościowej oraz wykładów technicznych i pokazów dem. Do tego należy zaliczyć kolejną edycję Nocy z Demosceną (choć nie mamy jeszcze zgody na udostępnienie Politechniki Warszawskiej na noc, no ale mam nadzieję że nie będzie z tym problemu).

    Następne ciekawe tematy i punkty programu w przygotowaniu;)

    Dlatego już dziś szykujcie się do Warszawy na Polcon bo naprawdę nie zabraknie tam gorących tematów z naszych dziedzin;)


    --
    Update:
    O samym Polconie: impreza co roku zbiera kilka tysięcy uczestników (jednak nie ma tłoku), podobnie jak na naszych atarowych imprezach wszystkie osoby spędzają wspólnie czas (na wybranych atrakcjach) przez wszystkie cztery dni imprezy, a jest w czym wybierać - program na stronce Polconu.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jul 2013
     
    Nie zapomnij Tomku zadac WAZNE PYTANIE Tomaszowi Mazurowi: co sie stalo z oprogramowaniem, ktore podsylano mu do wydania, a ktore nigdy nie zostalo wydane. Ponoc nawet byl jakis soft ze Zwiazku Radzieckiego... Gdyby udalo sie to ustalic, gdzie sa te dyskietki i kasety, moglaby to byc kopalnia niesamowitych, nigdy nie publikowanych perelek...
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Jul 2013
     
    Jasne Kaz też mnie to korci od dawna;) ale ja mam inną propozycję:

    Piszcie tutaj pytania do naszych gości, a my im je zadamy na Polconie!
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime24 Jul 2013
     
    TeDeC poproszęo o wykład z real Falconem :)
    Piszę całkiem serio!
    I Falconujmy ludzi, niech usłyszą jak gra Falcon ale na litość (**) nie z youtube :P

    Na pixelheaven przez przypadek spotkany organizator walił się w pierść że nie było Falcon-a... Ponoć wiele osób go o to pytało..

    Sprzęt widmo:)
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Jul 2013
     
    Nie no pomysł wyśmienity, ja jestem za - widzę jednak kilka problemów:

    1. Kto dostarczy sprzęt i poprowadzi pokaz, kto i co będzie mówił? Z moich wcześniejszych doświadczeń z pokazami Atari Falcon - wiem że jeśli ja tego nie zrobię to nikt tego nie zrobi. Nie chcę tutaj wskazywać kto zwykle nie przywozi Falcona gdy jest potrzebny ;) Chodzi o to że muszę mieć kogoś pewnego że się tym zajmie - wprost kogokolwiek - bo ja mogę nie mieć wtedy czasu.

    2. Obecnie w sali wykładowej mamy mieć nagłośnienie "wykładowe", a przydałoby się dobre nagłośnienie bo takie wymogi stawia Atari Falcon. Więc potrzebujemy osoby która dostarczy nam sprzęt nagłaśniający tylko do tego wykładu. W mojej ocenie gra warta świeczki - ale niech się ktoś najpierw do tego zgłosi.


    Samo prezentowanie Falcona jest baaardzo ciekawe, ale też długotrwałe. Wiele razy robiłem (prywatne) pokazy Atari Falcon 030 różnym ludziom i wiem, że aby poznać ten komputer trzeba go pokazywać tak minimum 15 h - a optymalnie to ze dwa dni. To jest świetna sprawa, wszyscy którym pokazywałem Falcona wychodzili wstrząśnięci ze szczęką na podłodze;) A często byli to scenowcy pecetowi itp. którzy wcześniej po prostu nawet nie wiedzieli że taki komputer istnieje (np. z powodu młodego wieku itp.). Jednak komputer jest tak interesujący, że trudno znaleźć osobę która by się na takim pokazie nudziła - przykładowo często prezentuję takie rzeczy, których nawet dzisiejsze pecety nie są w stanie zrobić albo wcale albo tak szybko jak Atari Falcon;)


    Dlatego w programie Polconu na pewno znajdzie się miejsce na coś tak ciekawego, ale muszę mieć już potwierdzenie że mamy moce przerobowe aby to zrealizować.
    • 7:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 Jul 2013
     
    "scenowiec pecetowy" to oksymoron :)
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Jul 2013
     
    Co nie znaczy że łatwo go zadziwić ;):)
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Aug 2013
     
    Poszukujemy kogoś kto mógłby udostępnić na czas Polconu peceta XT lub AT (286) - chodzi o to aby pokazać komputery z epoki - czyli gigantyczny kontrast.

    Ktoś nas wesprze?
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Aug 2013 zmieniony
     
    Ruszyła stronka naszego wydarzenia na facebooku.


    Nawiasem mówiąc, nie wiem dlaczego wydarzenia na facebooku są jednodniowe:/ Więc Polcon czy Głuchołazy "działają" tylko przez pierwszy dzień.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Aug 2013 zmieniony
     
    Przypominam, że na Polconie tradycyjnie będzie Blok dziecięcy, gdzie można odstawić nasze pociechy od piersi i bez problemowo bawić się na atrakcjach Polconu;)
    • 12: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Aug 2013
     
    Może kącik dziecięcy, blok mi się jakoś dziwnie kojarzy :)
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Aug 2013
     
    he he - no to nie ja nazwy wymyślam;)
    • 14:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Aug 2013 zmieniony
     
    Na głównej stronce pojawił się szczegółowy plan atrakcji Polconu w PDFie, z rozpiską na dni, budynki, godziny i sale.

    Jak widać nasze sale to 1. PRetro (od prelekcyjna retrogry) 2. Gralniomuzealnia. Znajdują się one w budynku Wydziału Inżynierii Środowiska (tzw. "Festiwal kocioł").

    Do oficjalnych rozpisek naszych atrakcji wkradło się kilka drobnych błędów, dlatego należy raczej informacji szukać u nas (np. tutaj).

    Bardziej szczegółowe informacje w drodze;)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2013
     
    od TDC na szybko:

    Ja wczoraj rozmawiałem dość długo z Tomaszem Mazurem, powiedział że gdzieś ma spore ilości zdjęć z czasów Mirage, głównie z różnych wyjazdów zagranicznych itp. Przykładowo należy liczyć np. na Atari messe z 1992 roku itp. Bo Tomasz próbował się kontaktować z firmami zachodnimi aby się wymieniać grami tworzonymi w Polsce, ale niewiele z tego wychodziło bo rynek ten prawie nie istniał na zachodzie, ale firmy te były pod wrażeniem tego co się działo w PL (...)
    • 16: CommentAuthormac
    • CommentTime30 Aug 2013
     
    Ile godzin teraz czeka się w kolejce aby wejść na Polcon? jutro chciałem się wybrać, ale na FB wszyscy hejtują imprezę, że jest organizacyjnie dramat.
    • 17:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Sep 2013
     
    Kaz, ale można tak upubliczniać prywatną korespondencję? :P


    @mac, problem był pierwszego dnia czyli w czwartek. Kto był ten pewnie tego szybko nie zapomni :/

    Organizacyjnie był dramat, ale u nas raczej wszystko działało (odbyły się wszystkie wykłady), no chyba że trzeba było gdzieś jechać, a organizatorzy nie dali nam żadnego gżdacza i nie było komu pilnować sprzętu itp.
    • 18:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Sep 2013 zmieniony
     
    No i gdzie ten wywiad z Tomaszem Mazurem? Ciekawe gdzie "chomikuje" on te niewydane gierki... :P

    Co do "dramatu organizacyjnego", to czytałem o tym tutaj:
    ->link<-
    i
    ->link<-

    :o
    • 19: CommentAuthorborg
    • CommentTime2 Sep 2013
     
    Dzięki za świetny blok programu, uratował mi imprezę :)

    Bałagan był taki, że przez zmiany godzinowe w programie nie mogłem poprowadzić swojego retro-punktu programu, bo jednocześnie musiałem być w tym czasie w innym miejscu i zgłaszać swój klub do organizowania Polconu w 2016 we Wrocławiu...
    • 20: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime2 Sep 2013
     
    Nie byłam, ale wielu znajomych chwaliło się, że pograli sobie u Was na Atari :)
    • 21: CommentAuthorV0yager
    • CommentTime2 Sep 2013
     
    Bałagan był mniej więcej taki, że:
    - zamiast dwóch identyfikatorów miałem 4, w tym dwa imiene i jeden z imieniem "Demoscena",
    -a zamiast dwóch wykładów i jednej nocy ze sceną zrobiłem 4 wykłady i może pół nocki...