atarionline.pl Ekran tytulowy do "Alien 8" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Jul 2013 zmieniony
     
    Jeszcze tak rozwine temat ekranu tytulowego do "Alien 8". Otoz takiej tresci email przeslal Fandal:

    Fandal:

    Could you please start a topic on atarionline.pl that we are looking for somebody who is able to repaint original ZX Spectrum/BBC Micro loading screen? First two pictures come from ZX, the third one comes from BBC.

    I know it's very very difficult job to repaint these hires pictures but may be somebody will be able to do this better than this:

    ->link<-
    or this
    ->link<-

    I don't prefer any version of those three title screen versions, it's up to our Polish G2F masters which one they choose. ;)


    Ekrany o ktorych mowa wyzej sa tez w nowince o "Alien 8":

    ->link<-





    • 2:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime23 Jul 2013
     
    ale rozumiem że mówimy o przerysowaniu do rozdzielczości 160x200 względnie 160x240 tak? w hiresie Atari z tego co wiem nie mógłbym użyć kilku kolorów?
    Jeśli mówimy o lo-res to czy wchodzi w grę konwersja programem RC?
    • 3: CommentAuthorAdam
    • CommentTime23 Jul 2013 zmieniony
     
    Jak ktoś chce używać RastaConvertera, to lepiej wziąć na warsztat taki obrazek albo jego fragmenty, a nie screen z ZX Spectrum:

    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Jul 2013
     
    Zalaczam jeszcze obrazek pomocniczy w G2F, ktory byl podeslany w mailu od Mikera, a ktory przegapilem. Moze do czegos komus sie przyda.
    • 5: CommentAuthorRocky
    • CommentTime24 Jul 2013
     
    kusi mnie, żeby się pobawić...
    • 6: CommentAuthortebe
    • CommentTime24 Jul 2013
     
    emkay się pobawił i zrobił ekran tytułowy lata świetlne temu, a teraz go ignorujecie, nawet nie wiecie czym to grozi

    żaden serwer nie przetrwa ataku emkaya
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jul 2013
     
    W sumie to ten ekran Emkaya jest okey, ale tu chodzi chyba Fandalowi o wersje low-res, a nie hi-res... Przynajmniej ja tak zrozumialem.
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime24 Jul 2013 zmieniony
     
    Przeprowadziłem kilka prób z konwersją powyższej okładki i żadna z nich nie była wystarczająco dobra.
    Myślę, że jedynym wyjściem jest co najmniej solidny pixelartowy retusz o ile nie przerysowanie (nieco na inną modłę) tematu.
    Poniżej jedna z konwersji RC z ok. 70 mln iteracji, efekt wg mnie rewelacyjny nie jest (obrazek przed RC obrabiałem wcześniej w GIMPie). Szczegóły pochłonęła niska rozdzielczość a całość wygląda jak ze zdartego VHS-a.



    Nie powiem, ma to swój klimat :) Ale na okładkę chyba się nie nadaje, jak myślicie?
    • 9:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime24 Jul 2013 zmieniony
     
    A, jeszcze wpadłem na taki pomysł :)
    • 10: CommentAuthorfandal
    • CommentTime24 Jul 2013
     
    @TeBe: My idea was to use original ZX/BBC hires loading screen with some additional colors. I have no problem with emkay's version, I just need G2F file...
    • 11: CommentAuthoremkay
    • CommentTime24 Jul 2013
     
    you have e-mail
    • 12: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Jul 2013 zmieniony
     
    Tytuł (napis Alien i ta ósemka w tle) jest niestety strasznie nieczytelny w wersji ZX Spectrum (i Emkaya). A z obrazka powyżej można np. wyciąć samą planetę i dodać do niego tytuł (plus ewentualnie ramkę wokół), a następnie przepuścić przez RC.

    Coś w rodzaju obrazka w załączeniu - czcionka jest przykładowa, sam obrazek też, nie przepuszczałem tego przez cały proces liczenia XEX-a w RC, ale wiadomo o co mniej więcej chodzi. No ale jak rozumiem Fandal już ma to, co chciał i już jest OK :)
    • 13: CommentAuthorRocky
    • CommentTime24 Jul 2013 zmieniony
     
    I prepared one proposition to convert or to repaint in g2f..



    R. :)
    • 14: CommentAuthorEagle
    • CommentTime24 Jul 2013
     
    Może coś w tym stylu
    • 15: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime24 Jul 2013
     
    Całkiem fajne.
    • 16: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime25 Jul 2013 zmieniony
     


    coś z c64, jednak w tym przypadku obrazek tytułowy powien być raczej w hi-res.
    • 17:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime25 Jul 2013 zmieniony
     
    Rocky, Eagle - teoretycznie tak by to wyglądało na Atari:


    Przyczym Rocky'ego musiałby być w GR12, a Eagla dało by się podciągnąć duszkami w GR8.
    //EDIT: Oczywiście, zlogosowany GR14 to GR12, nie GR7.
  1.  
    Ten Rockiego wygląda świetnie, ale boję się, że konwersja może to zmasakrować.
    • 19:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime25 Jul 2013 zmieniony
     
    Eeee no, nie powinno być tak źle :-)

    9 kolorów
    12 kolorów
    14 kolorów
    21 kolorów *<16
    20 kolorów *<16
    20 kolorów *<16
    19 kolorów *<16
    23 kolorów *<16
    25 kolorów *<16
    26 kolorów *<16
    20 kolorów *<16
    20 kolorów *<16
    19 kolorów *<16
    17 kolorów *<16

    ( *<16 -> sprowadzonych do poniżej 16 kolorów na obszar )

    Wiem, że zależności nie są takie proste, ale gra jest warta świeczki.
    • 20: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime25 Jul 2013 zmieniony
     
    .
    • 21: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime25 Jul 2013
     
    rmt_stereo
    • 22: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime28 Jul 2013
     
    Gierca jest już na atari.fandal.cz. Wygląda i działa rewelacyjnie, gratulacje dla twórców konwersji.
    • 23: CommentAuthornodez
    • CommentTime28 Jul 2013 zmieniony
     
    ogien !!!
    ->link<-
    • 24: CommentAuthorbaton
    • CommentTime28 Jul 2013
     
    Niestety nie udało mi się tego zgrać, ale fajny błąd znalazłem: gdy weżmiesz przedmiot i będziesz trzymał skok+zabieranie jednocześnie robot leci w górę przelatuje ekran i gra kaszani się totalnie, ale to nic i tak jest FULL WYPAS :)
    • 25:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime29 Jul 2013
     
    Z tego co pograłem i z walkthrough na YT widzę, że będzie to kolejna gra z serii "chcę przejść ale nie dam rady". Wielka szkoda, Knight Lore ukończyłem jako tester i to na emulatorze z save'ami a i tak było trudno, a rozgrywka miejscami frustrująca. No nic, nacieszę oko Alien 8 i obwącham kilka kątów robotem :)
    • 26:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime29 Jul 2013
     
    string, mega szacun - pomimo używania stejtów odpadłem od Lore'a po kilku pierwszych pomieszczeniach. Naprawdę chciałem uniknąć permanentnego wyłączenia monitora klawiaturą.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Aug 2013
     
    Konkurs sie nieoficjalnie skonczyl, powstala wersja z obrazkiem Emkaya. Tylko pytanie: kto ma pliczek? Bo ja nie zdarzylem sciagnac ze strony Fandala przed zniknieciem strony.

    Poprosze o wersje 1.0, 1.1 i 1.2, jesli ktos ma.
    • 28: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime12 Aug 2013
     
    Wersja z obrazkiem Emkey'a z archiwum Fandala.