atarionline.pl "nowe" Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Jul 2013
     
    na AtariAge jest watek ->link<- poswiecony stworzeniu nowego hw malego atari (100% kompatybilnego). i ciekawostka:

    > vi) CPU. Runs at ~1.8MHz by default for compatibility. There is a switch to run the CPU at 25MHz. I hope to run at 40MHz to 50MHz eventually. Currently I'm using T65. I plan to write my own 6502 implementation with illegal instructions, or at a minimum, implement the illegal instructions in T65.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Jul 2013
     
    Dla mnie to jest kompletny opad szczęki. Gość siedzi i w tydzień robi to, co niejeden w rok. A poza tym taki hardware to ja chętnie zakupię.
    • 3:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 Jul 2013
     
    Dokładnie, ciekawe czym się zajmuje na codzień.
    • 4: CommentAuthornodez
    • CommentTime25 Jul 2013
     
    niezy ogien ja tez bez gadania zakupie taki hardware
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime25 Jul 2013
     
    Ja wciąż czekam na Atari Laptopa :)
    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Jul 2013
     
    Z tym czymś laptop będzie trywialny. Zobacz jakie to malutkie.
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Jul 2013 zmieniony
     
    dodatkowy atut to ze zapowiada wierna emulacje proca 6502C w trybie standard/25/40/50 mhz a to "troszke" wiecej mocy od 16-bitowego 65816, nie zapominajac ze 65816 w trybie emulacji 6502 nie jest z nim zgodny w 100% nawet na poziomie instrukcji udokumentowanych.
    • 8: CommentAuthornodez
    • CommentTime26 Jul 2013
     
    wlasnnnnie!
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Jul 2013
     
    Nie mylcie mocy z zegarem :)
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Jul 2013
     
    Brzmi jak pomylka ale przeczytaj watek - czlowiek faktycznie moze to zrobic. Zreszta sa spatchowane emulatory pozwalajace sprawdzic wydajnosc podkreconego 6502. W tej sytuacji pomysl wymiany cpu na 16bitowym 65816 w atari to pomylka ;)
    • 11: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime26 Jul 2013 zmieniony
     
    @TheFender

    No koles napisal iz jest software developer tylko ze jest na polrocznym garden leave. Garden leave to cos takiego, ze jest sie na tak jakby wymowieniu (notice period), firma ci placi kase, ale nie przychodzisz do roboty, nie mozesz tez podjac pracy dla innej firmy w tym czasie.
    • 12: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Jul 2013
     
    @xxl: no ale 816 ma jeszcze inne cechy. Dla mnie praca 816 w trybie 6502 zawsze była pomyłką - po co, nie lepiej zostawić oryginalny procesor, w pełni kompatybilny i dodać switch? Mówię o trybie natywnym 816, liniowym dostępie do rozszerzonej pamięci etc.

    Ciekawe jakby do tego cudeńka dostawić VBXE, pewnie bez masywnej przeróbki by się nie obyło - to przecież nie ma normalnego ANTICa, GTIA itp :(
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Jul 2013
     
    Ale to mabyc sprzet kompatybilny z 8bit atari.
    • 14: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime27 Jul 2013
     
    Zasadniczo odnośnie tej zabawki dwie rzeczy przychodzą mi do głowy:
    1. No dobra, CPU działa na tych 25MHz (czy nawet 50), a jak szybko działa szyna, Antic i reszta badziewia. Ile cykli cyklokrady zabierają.
    2. Takie bardziej filozoficzne - wydaje mi się, że taka rakieta lepiej by się sprawdziła w maszynie w stylu: 65816, VBXE i kupa ramu (liniowego!). W tym miejscu na arenę wchodzi problem standardowy (czy to jeszcze Atari), ale dziś spotkałem się z wiarą, że my (Atarowcy) mamy lepsze geny niż np. Amigowcy i się nie pożremy :). A jeśli wprowadzić powszechny zakaz (tu i na atariarea) wypowiedzi xxl-a i pina w jednym wątku to jest to nawet w zasięgu ręki :D.
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Jul 2013
     

    bob_er:

    A jeśli wprowadzić powszechny zakaz (tu i na atariarea) wypowiedzi xxl-a i pina w jednym wątku (...)


    Chłopaki poradzą sobie :D

    a co do pkt 1 - nie zrozumiałem.
    W trybie "50mhz" można wyłączyć kradnięcie cykli przez antic, gtia (pmg) i ram refresh. Ten tryb ma służyć prędkości. Wg mnie po prostu linia ekranu będzie miała nie 114 cykli, a 3200, przy czym nie widzę problemu, żeby jeden rozkaz nie wykonywał się 1 cykl, Rasta Converter niepotrzebny :) Zdjęcia cz-b w gr 8 z 8 odcieniami - to jest to :)

    Najlepiej byłoby jakby były 3 tryby: zwykły, 65816, 50MHz.

    A co do VBXE, to trzeba Candle i Electrona pytać, ale oni śledzą ten wątek na atariage, przynajmniej Candle śledzi.
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Jul 2013
     
    @bob_er: ad.2 - jesli chodzi o jakas super hiper konstrukcje to taka juz istnieje: ->link<- albo lepiej to: ->link<-

    Procesor/CPU
    68050, nowy, kompatybilny z 68k procesor dla wysokiej kompatybilności, dobrej wydajności i niskich kosztów.
    slot rozszerzeń CPU (pozwala na upgrade do innego procesora)
    Pamięć
    256 MB ChipRAM DDR2 SDRAM
    256 MB FastRAM DDR2 SDRAM
    Grafika
    Tami, zintegrowany układ obliczeń trójwymiarowych i mapowania tekstur.
    Układ SuperAGA (kompatybilny z AGA)
    Wspierane rozdzielczości: 320x256 – 1280x1024
    Wspierane tryby kolorów:
    Planar 1-8 Planes
    HAM 6/8
    8-bit Chunky
    16-bit Hicolor
    32-bit Truecolor
    Planowane i potwierdzone: 24-bit tryb Hybrid Chunky-Planar z trzema 8-bitowymi Byte-Planes chunks dla każdej z trzech składowych RGB.
    Dźwięk
    24bitowy dźwięk ze wsparciem dla sampli 16bitowych
    Wsparcie sprzętowe dla miksowania nieograniczonej liczby kanałów
    Copper kompatybilny z oryginalnym copper’em AGA
    SuperBlitter kompatybilny z oryginalnym blitter’em AGA
    Kontroler stacji dysków podwójnej gęstości (1.76 MB) Kontroler dysków IDE 3,5" kompatybilny wstecz z Amigą ze wsparciem dla PIO i DMA
    Port PCI (dla przyszłych rozszerzeń)
    Port Ethernet
    kontroler USB


    ja bym jednak wolal to co gosc na AtariAge zapowiada
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Jul 2013
     
    DE1 jest w kamami:
    ->link<-
    za jedyne 723 złociszy, co jest niezłą ceną, aczkolwiek 150 dołków to jeszcze lepsza cena.
    • 18: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime27 Jul 2013
     
    @jhusak - no właśnie - jak sam napisałeś - wg Ciebie :).
    Zasadniczo z koncepcją się zgadzam, chodzi mi tylko o to, że sam autor się nie określił, jak to wygląda (z tą szyną itd...).
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Sep 2013
     
    Jest progress, to już jest całkiem używalne :) 95 procent kompatybilności z grami (jak foft określa :)
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Sep 2013
     
    Czekamy na więcej...!
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Sep 2013
     
    a'propos nowych ATARI...

    • 22:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Sep 2013
     
    Dostaję gęsiej skórki, klawiatura muzyczna za wyodrębnioną klawiaturą numeryczną... proponuję liczyć ilość naciśnięć klawiszy białych i czarnych, wraz z ich zużyciem przy uwzględnieniu ciśnienia atmosferycznego wraz z ciśnieniem naciśnięcia klawisza:P
    • 23: CommentAuthoras...
    • CommentTime7 Sep 2013
     
    Szaleństwo!!!
    • 24: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Sep 2013
     
    @tdc: jak się przyjrzysz to ta klawiatura jest numeryczna już tylko z kształtu :) A jak obejrzysz panel kontrolny dowolnego współczesnego keyboarda, to ten się wydaje dość prosty :)
    • 25: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 Sep 2013
     
    Wieczór czekamy na Twój killerki kawałek na Falcona :)
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Sep 2013 zmieniony
     
    @as: tego właśnie się obawiałem, nie spodziewaj się nie wiadomo czego, to się nie rozczarujesz :)) Muszę się jeszcze zastanowić z czego zerżnąć :P ;)
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime24 Sep 2013
     
    rżnij z siebie!!! "buggie night ruls"....!
    • 28: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Sep 2013
     
    Regulamin nie pozwala :)
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 May 2023
     
    Tak mi się przypomniał ten projekt... :)