atarionline.pl Joysticki samoróbki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRamos
    • CommentTime28 Sep 2013
     
    Pamiętacie jakieś joye samoróbki sprzedawane w sklepach lub na giełdach komputerowych? A może jakaś inna firma oprócz Matt'a produkowała w naszym kraju joysticki?
    • 2: CommentAuthorLt_Bri
    • CommentTime28 Sep 2013
     
    W którejś z zawodówek(?) były bodaj jakieś(niezbyt wyszukane) produkowane.
    A Matt(przynajmniej od pewnego momentu) pod samodziełkę/manufakturę kompletnie się nie łapie.
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Sep 2013 zmieniony
     


    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Sep 2013
     
    Ten drewniany w wyżłobionym klocku wygląda na niezniszczalny :)
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Sep 2013
     

    • 6: CommentAuthorBanan
    • CommentTime29 Sep 2013
     
    a mnie sie przypomnial joystick opisywany w bajtku.
    zrobiony z puszki, nie mial stykow elektrycznych. a przewodnikiem byla slona woda :) poprostu puszka byla wypelniona solanka a po przychyleniu zanurzaly sie odpowiednie "koncowki" i zamykaly obwod. konstrukcja prawie niezniszczalna, nieliczac problemu rdzy i utleniania.

    p.s. a przypominacie sobie wielki test joystickow w bajtku? nie wiem czy wogole doszlo to do skutku, ale zpowiadane konkurencje byly swietne: mrozenie, wypiekanie w piekarniku, krecenie przewodem na glowa, proba dzemu... :D
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Sep 2013
     
    Kiedyś na Grzybowskiej były sprzedawane joysticki - piłeczki futbolowe. Miałem taki, gdzieś mi się zapodział...
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Sep 2013 zmieniony
     
    Grzybek.
    Pewien użytkownik z serwisu aukcyjnego taki sprzedawał.
    Działający :)

    • 9:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime29 Sep 2013
     
    @banan: ciekawy pomysł choć nie tylko solanka jest elektrolitem. Roztwory zasadowe (wg wiki) również nimi są a być może odpadłby problem rdzy.

    @jhusak: kojarzę te joye, były w latach 90 sprzedawane również w sklepach komputerowych. Podobno straszny szajs i maksymalnie niewygodne (opinie ludzi, osobiście nie grałem).
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Sep 2013
     
    Te joysticki czarne piłeczki widziałem na giełdzie, ale nie wiedziałem, że to działa z Amigą, Atari itd. Nie pamiętam zupełnie gdzie i jaki był przycisk fire. Te wyżłobienia jak w piłce pewnie pomagały w zapobieganiu wyślizgiwaniu się z dłoni. Było to na tyle małe, że dawało się złapać tylko w kciuk i wskazujący. Wydaje mi się, że klikało, więc było na mikroprzełączniki.
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Sep 2013 zmieniony
     
    Były na mikroswiczach i miały fire od góry w piłeczce i wcale nie były niewygodne, raptem niewygodnawe.
    Mam też wrażenie, że miały też fire w obudowie głównej.
    • 12:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime30 Sep 2013
     
    a mi ojciec zrobił joya ze spłuczki. Koledzy się trochę nabijali - ale fajny był ;) Szkoda, że go opyliłem....
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime30 Sep 2013
     
    Wygląda prawie jak samoróbka, ale nią nie jest:

    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Sep 2013 zmieniony
     
    Oto ciekawy diagram - nie ma tu naszych polskich konstrukcji...

    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime30 Sep 2013
     
    Mój pierwszy kontakt z komputerem to rok 1987/88. Timex 2048 z osprzętem dziwnych magnetofonów, których dokładnie nie pamiętam, popularnych, często używanych jako monitory komputerowe, świecących na czarno-zielony telewizorów "Neptun" i joysticków podobnych do tych, które pokazał s2325. Miały podstawę z drewna i drewnianą rękojeść prawdopodobnie od balustrady schodów. Przycisk fire był umieszczony na górze rękojeści, był plastikowy, biały. W środku prawdopodobnie blacha, czyli bez mikrostyków.

    Jeśli sobie dobrze przypominam, w którymś z Tajemnic Atari (nie mam czasu szukać) jest art. i zdjęcie, jak wykonać joystick z metalowych pokrywek.
    • 16: CommentAuthorRamos
    • CommentTime2 Oct 2013
     
    Ten joystick piłka czy jak nie którzy go nazywają kulką produkowała polaka firma MAGUREX: ->link<-