atarionline.pl Linkowanie obrazków z G2F - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Mam nadzieję, że ktoś będzie mi mógł pomóc.

    Piszę grę w cc65 i chciałbym zlinkować sobie obrazek w G2F. Obrazek zapisuję w postaci pliku ASM i kilku innych (to co wypluwa G2F). Kompilacja MADSem działa bez problemów. W obrazkowym ASMie zmieniłem sobie adresy org na okolice 0xA000, żeby obrazek z danymi nie nachodził mi na inne bloki programu w grze. Z poziomu C wywołuję obrazek metodą "__asm__ ("jsr %w", 0xBE12)", czyli na adres gdzie teoretycznie znajduje się moje wejście do podprogramu. Zmieniłem oryginalne "run main" na "jsr main" i "rts". Linkuję wszystko razem, uruchamiam i ciemność.

    Sprawdziłem, że jak zamiast "jsr main" dam od razu wyjście przez "rts" to wszystko działa (oczywiście bez obrazka), więc problemu z adresami nie ma.

    Domyślam się, że kompilator CC65 robi jakieś kuku rejestrom / przerwanion i dlatego kod g2f nie działa. Ale nie mam pojęcia jak to naprawić. Any help?
    • 2: CommentAuthor0xF
    • CommentTime8 Oct 2013
     
    Zapodaj źródło, bo na razie to można snuć domysły.

    Np.
    Zmieniłem oryginalne "run main" na "jsr main" i "rts"

    Jeśli zmieniłeś to w źródle MADS, to usunąłeś nagłówek wskazujący adres uruchomienia na main, a dopisałeś (w którym miejscu?) kod skaczący do main (równie dobrze mogłeś tam napisać jmp main).