atarionline.pl przygarne gierki magnetofonowe na xe - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordaroza8125
    • CommentTime9 Oct 2013
     
    witam, poszukuje gierek na 65 -130xe na magnetofon w normalnej cenie( nie znam obecnych cen kaset, więc uświadomcie mnie ile hajsu trzeba przeznaczyć na np. 1 szt.pozdro -darek z wawy 506+423+587
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Oct 2013 zmieniony
     
    Do magnetofonu możesz włożyć samochodowy adapter kasetowy do którego wpinasz odtwarzacz MP3 lub chińskie MP4 i nie musisz się z taśmami męczyć. Jeśli Atari nie czyta takich danych wystarczy kombinować z ustawieniami equalizera MP3. Nadal czekasz i czekasz, ale nie ma błędów transmisji więc i brak latających joysticków i brzydkich słów.
    • 3: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime9 Oct 2013 zmieniony
     
    Hej. A te kasety chcesz, bo nostalgia za magnetofonem Cię dopadła, czy po prostu chcesz pograć?

    Masz dwie niskobudżetowe opcje i kilka średnio kosztownych:

    1. Ponagrywać obrazy kaset na kasety (przeglądnij
    archiwum ->link<- ) hint: ->link<-

    Można też podlutować kabel audio do magnetofonu i podłączyć mp3 player:

    ->link<-

    2. Zrobić kabelek sio2pc (nie kupować, zrobić bo to kilka złotych) prosty schemat poniżej:
    Kabelek + przelotka na usb to wygodna opcja na początek, a software do tego np. opensourceowy aspeqt ma nawet symulację magnetofonu. Można pliki xex wgrywać z pc w "standarcie" z klasycznym burczeniem, jak ktoś lubi.

    Trzecia opcja to już nieco większy (ale nadal rozsądny) wydatek i zakup carta, np SIC! lub Side.

    No chyba, że masz zacięcie kolekcjonerskie i chęć na hard-core retro-fun? :)
    • 4: CommentAuthordaroza8125
    • CommentTime11 Oct 2013
     
    po prostu chce popykać w stare gierki, bo na tym się 25lat temu wychowałem, i miło wspominam te czasy, już paru kumpli czeka aż skombinuje gry i chce się wbić do mnie na kwadrat i popykamy jak za młodych lat... bo w domu dzieciak ma ps2 , ale to mnie nie kręci....
    • 5: CommentAuthornodez
    • CommentTime11 Oct 2013
     
    no to faktycznie sio2pc albo lepiej sio2sd np:
    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorjohny73
    • CommentTime11 Oct 2013
     
    Tak, SIO2SD załatwia temat - funkcjonalność stacji dysków. Do tego można go władować do magnetofonu XC lub CA 12.