atarionline.pl 7sap - ASAP na Windows Phone 7 (i potencjalnie 8) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime10 Oct 2013
     
    Od dawna zastanawiało mnie, czy kontrolkę ASAPa w Silverlight dałoby się przenieść na Windows Phone (obdarzoły mnie dwa lata słuchawką z tym OSem). Silverlight jest jedną z głównych technologii w których pisze się tam aplikację, więc ksperymentowałem, pokombinowałem i tak zrodził się 7sap.

    W tej chwili program potrafi:
    * odtwarzać SAPy, w tym także subsongi - dekoder wzięty z ASAP
    * audioo gra w tle - można spokojnie wyjść z aplikacji i robić coś innego; jednakże w takim przypadku muzyka potrafi czasem przyciąć
    * odtwarzać kawałki w losowej kolejności
    * utwory z flagą LOOP mogą grać w nieskonczoność albo tyle, ile podano w znaczniku TIME (albo 3 minuty gdy nie podano)
    * zarządzanie kolekcją utworów - ususwanie poj. kawałka, wszystkich kawałków, ściągnięcie jednego lub wielu kawałków z internetu (należy wskazać TXT z listą url-i) - w WinPhone nie ma bezpośredniego dostępu do filesystemu, więc trzeba kombinować.

    Player jest aktualnie intensywnie testowany na słuchawce LG Optimus 7 (aka e900) z WP 7.8. Powinien także działać na WP8 (zgodnoe API), ale nie mam jak sprawdzić - emulator WP8 do pracy wymaga Hyper-V, a niestety żaden z moich blaszaków tego nie pociągnie.

    Jeżeli ktoś chciałby potestować na własnej słuchawce, niech do mnie pisze - warunek: trzeba posiadać przynajmniej odblokowanie developerskie (móc wgrywać własne XAPy na telefon).
    Dla całej reszty mam dobrą wiadomość - po zakończeniu testów player postaram się wrzucić do Marketplace (mam konto studenckie). Of coz za friko smile

    Przy okazji - czy jest na sali jakiś grafik? Będę potrzebował paru ikonek(kafelków) w różnych rozmiarach i splashscreena.

    Screenshoty:



    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime10 Oct 2013
     
    Extra! Niestety mogę zaczekać tylko na finał gdyż nic odblokowanego.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Oct 2013 zmieniony
     
    A mnie najbardziej interesuje to ściągnięcie jednego lub kilku kawałków z internetu. Bo Patyki leżą na ziemi, tudzież Melony, mam to przećwiczone.
    • 4: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime11 Oct 2013
     
    Emm, chodziło mi o utwory, oczywiście ;) Jakoś trzeba te SAPy wrzucić do Isolated Storage(wydzielony, odizolowany fragment systemu plików dostępny tylko dla danej aplikacji)
    • 5: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime17 Oct 2013
     
    Status update:
    Dodano obsługę archiwów ZIP.

    Wypróbowałem na ZIPie z ASMĄ - działać działa, ale trzeba być masochistą. Rozpakowanie trochę trwa (acz testowałem tylko na emulatorze) do tego zarządzanie taką ilością plików to trochę masakra. W tej wersji wszystkie sapy wrzucane są to jednej płaskiej listy, nie ma podkatalogów, nie ma własnych playlist - przy ilości plików z ASMA wrażenia użytkowe są mało przyjemne.

    Daty release'u:
    - chciałbym jeszcze appkę przetestować chociaż na emulatorze WP8 - u mnie nie ruszy, bo musi działać HyperV, a do tego potrzebny SLAT,
    - czekam na grafikę - rozmawiałem już w tej sprawie z Delym, coś wyrysuje.

    Jak będą spełnione powyższe dwa punkty, to wypycham projekt na WP Marketplace, certyfikacja potrwa max. 7 dni roboczych i jeśli mnie na niczym nie uwalą, to będzie można oficjalnie słuchać SAPów na WinPhone smile