atarionline.pl Altirra lub inny emulator a emulacja Turbo Blizzard z...dzwiekiem transmisji ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime12 Oct 2013
     
    To bedzie chyba jeden z postow w kategorii "dziwne" ale nie bylo wiec bedzie jako "other" ;)

    Altirra ma mozliwosc wczytywania gier z kaset w formie wav'ow w standardzie. Zastanawia mnie czy byloby/jest mozliwe wczytanie danych zapisanych jako... turbo blizzard :) moze to zabrzmi cokolwiek dziwnie ale... posluchalbym sobie jak sie wczytywaly programy w blizzardzie ;)

    Moj magnetofon do zywego sprzetu stal sie dawca kabla SIO do SIO2SD wiec poki co jest "out of order" (jest przerobiony na blizzard ;) zastanawialem sie wiec nad emulacja.

    Ktos ma jakies info? Ktos probowal? czy teoretycznie (i praktycznie) daloby sie np. zaladowac jako cart'a blizzardowego (mam gdzies jeden taki zdumpowany i dziala ;) ale w taki sposob by czytac wavy z programami w blizzardzie :) (tak zeby sobie posluchac dzwieku ladowania ;) oraz w druga strone czy daloby sie nagrac albo CAS2WAV program ale... w blizzardzie ;)

    Anyone tried? :)
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Oct 2013
     
    Sporo czasu temu pytałem tu o obrazy gier zapisanych w turbo tylko po to by sobie dźwięk i paski obadać po latach, bez efektu. Wczytywanie w normalu jest pozbawione atrakcji.
    • 3:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime12 Oct 2013
     
    Obrazy kiedys MaW wrzucil gdzies (nie pamietam gdzie ale mam je u siebie na dysku ;) po nagraniu przez line-out na kasete wczytuja sie na oryginalnym sprzecie (w tym wypadku raczej czas przeszly bo magnet posluzyl jako dawca) ale chcialbym ugryzc temat emulatorem jakims.
    • 4: CommentAuthordss
    • CommentTime13 Oct 2013
     
    Nie wiem czy dobrze zrozumialem - chcesz posluchac dzwiekow ladowania Blizzarda na emulatorze. To jest mozliwe - powstal patch do emulatora atari800 do wczytywania blizzarda:
    ->link<-

    i nawet ktos kiedys udostepnil skompilowany atari800.exe z tym patchem. Z tego co pamietam dzialalo to bez problemu.
    • 5:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime13 Oct 2013
     
    sprawdze, dzieki :) wlasnie o cos takiego mi chodzi ;) zeby wczytywac np. z casa albo wava gierki w blizzardzie i... posluchac sobie tego ;) zobaczymy co sie uda zdzialac :)