atarionline.pl asma2mp3 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime2 Nov 2013 zmieniony
     
    Hej, ma ktoś może gotową paczkę (wiem wiem - będzie trochę ważyć) ASMY w formacie MP3?
    Albo przynajmniej jak samemu sobie skonwercic z automatu całych katalogów z SAPa do MP3.
    Jak żech się wk**wił jak sobie skonwertowałem pół ASMY do MP3 za pomocą FOOBARa, pluginu ASAP by FOX i konwertera LAME (v 3.99.5). Wszstko aktualne do stabilnych ostatnich wersji. I jak już se te pół skonwertowałem to taka kupa wyszła że hej: ->link<-
    toż to pierdzi i piszczy. W orginale (SAPie) jest oczywiście wszystko OK...

    Chcę trochę współpodróżników jadących ze mną na SV pokatować z samochodowej odtwarzajki;)

    Dysponuję tylko winzgrozą niestety:/

    ---
    Dobra, temat do zamknięcia:)
    asapconv daje radę, ino muszę se to oskryptować żeby to z automatu "robiło się" (wyciągnąć sobie listę subsongów z nagłówka, i odpowiednio ustawiać swicze i takie tam), ale to już prosta piłka będzie:)
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Nov 2013
     
    Wiesz, generalnie takie paczki pojawiają się, jak ktoś się wkurzy, zrobi i udostępni :)
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Nov 2013
     
    Zrzucanie muzy z Atari do digitala proste nie jest - specyfika dźwięku powoduje, że kompresja robi często masakrę :) W tym przykładzie poziom jest za wysoki. Ja mam lepszą propozycję - o ile samochodowa odtwarzajka ma line in - podłącz telefon z andkiem i odpalaj sapy bezpośrednio - gra świetnie ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime3 Nov 2013 zmieniony
     
    Ten błąd kompresji to chyba był bug oprogramowania a nie algorytmu samej kompresji - zauważyłem że pojedyńcze pliki foobar(lame/plugin asap) konwertował poprawnie, a pieprzył się właśnie w ten sposób jak mu zapodawałem kolejkę.
    Wspomnianiy asapconv spisał się fajnie i po nocce mam prawie 6gb mp3 z sapów;)

    jeszcze dodam że otwarzajka samochodowa będzie o niebo lepsza pod wzgledem nawigacji niż komóra:) (duże knefle, wielki wyświtlacz:P)
  1.  

    koala:

    Wspomnianiy asapconv spisał się fajnie i po nocce mam prawie 6gb mp3 z sapów;)
    To kiedy udostępnisz? :)
    • 6:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime3 Nov 2013
     
    wydaje mi się że udostępnienie nie ma sesnu - upload i później download to wpi*du czasu, a konwercenie jest banalnie proste - jak ktoś będzie chciał to skrypt php mu wyśle - banalny i robiący co potrzeba;)
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Nov 2013
     
    Ale przecież można wrzucić na pigwę :D Po kolei :) Ma sens.
  2.  
    Można w sumie zgrać z samochodu na SV :)
    • 9:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime3 Nov 2013
     
    mój upload z chaty nie powala - a to 6 giga prawie:P Sprawdzę jutro z roboty - może będzie lepiej.
    na pewno wezmę na SV:)
    • 10: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Nov 2013
     
    Jeśli już chcecie robić takie archiwum empetróch, to może lepiej jednak zgrać dźwięk z żywego Atari niż z emulatora? Wiele utworów inaczej brzmi...
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Nov 2013 zmieniony
     
    Zacny pomysł. Trzeba to jakimś automatem przelecieć :)
    typu:
    przygotuj bootowalny atr
    uruchom muzyczkę na atari przez sio2usb
    nagrywaj
    konwertuj do mp3

    Kwestia:
    - multisapów
    - co, jeśli sap na Atari nie gra, czytaj zwiechę zalicza...
    - mono/stereo
    - inne problemy
    • 12: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Nov 2013
     
    Jak zalicza zwiechę albo nie gra, to dość prosto można wyjąć kod z sapa i zrobić odpalanego xexa (zazwyczaj powinno się udać asapconv'em) - wtedy nie trzeba sapemu.
    • 13: CommentAuthor0xF
    • CommentTime4 Nov 2013
     
    Hm, jeśli jest błąd w pluginie Foobar2000, to go poprawię.

    Nie widzę sensu wrzucania mp3 z ASAP - 6 GB to sporo do ściągnięcia, a nowe wersje ASAP mogą grać lepiej. Kto potrzebuje, zrobi sobie lokalnie. Foobar2000 jest tu najbardziej user-friendly, można jeszcze Winampem oraz asapconvem - temu ostatniemu trzeba dokodować opcję, aby konwertował wszystkie subsongi do osobnych mp3.

    mono:

    Wiele utworów inaczej brzmi

    Tytuły proszę.
    • 14: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Nov 2013
     
    Na podorędziu mam 100% jeden: Pin/Trs - Hooy-F (w końcówce utworu inaczej grane są wysokie gwizdy :/).
    • 15: CommentAuthor0xF
    • CommentTime4 Nov 2013
     
    Dzięki.

    Namierzyłem już błąd w pluginie fb2k. :)
    • 16:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime4 Nov 2013
     
    Fox: super;) będzie można łatwo konwertować:)
    a udało mi się uploadnąć to co skonwerciłem:
    ->link<-

    subsongi są jako osobne mp3, numer subsonga jest po orginanlej nazwie (przed oczywiście rozszerzeniem) w postaci [x], gdzie x to numer songa.
    struktura katalogów jest asmowata.
    • 17: CommentAuthor0xF
    • CommentTime4 Nov 2013
     
    Plugin fb2k z poprawioną równoległą konwersją:
    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime5 Nov 2013
     
    Super! piknie gra! Dzięki Fox:)
    • 19:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime31 Jan 2014
     
    Również chciałem podziękować. Właśnie konwertuję SAPy X-raya do mp3
    • 20: CommentAuthor0xF
    • CommentTime1 Feb 2014
     
    Proszę. :)