atarionline.pl Kupię light guna do Atari XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Chętnie odkupię light guna do Atari XE. Chciałbym się pobawić strzelankami, póki się da (w tym tempie znikania z rynku telewizorów CRT za kilka lat może to być trudne). Może komuś zalega w szafie?

    Przy okazji pytanie: czy gra wystawiona w konkursie np. na Abbucu albo SV może wymagać użycia light guna, czy tu już mówimy o sprzęcie niestandardowym i gra automatycznie ląduje w kategorii typu "wild"?
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Nov 2013
     
    na ABBUC mozesz smialo wystawic taka gre. ciekawe ilu graczy ma dostep do takiego kontrolera.
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Nov 2013
     
    Pojawiły się rozwiązania z lightgunami do LCD. Nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób i jakim cudem to działa, zastanawiałem się jaka byłaby szansa na zaadaptowanie takiego rozwiązania do Atari w taki sposób aby było kompatybilne ze starymi grami.
    • 4:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime26 Nov 2013
     
    to nie jest niestandard, moim zdaniem. Spokojnie może być prezentowana na SV, czy tam Abbuc. No chyba, że regulamin jakimś sposobem nie dopuści, ale to byłby strzał w kolano dla organizatora konkursu ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime26 Nov 2013
     
    @wieczor: a to nie jest tak, że wymagają Kinecta lub Playstation Eye? :)
    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Nov 2013 zmieniony
     
    Nie, już doczytałem. Używają IR i wymagają naklejenia listew z emiterami na obrzeżach ekranu. Taka symulacja plamki tam gdzie jej nie ma ;) W sumie prosta technologia, myślę że po dodaniu odpowiedniej logiki jak najbardziej do zaadaptowania tylko komuś musiałoby się zechcieć, a popyt byłby raczej marginalny ;)