atarionline.pl Atari 8-bit - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime4 Dec 2013
     
    Na wszelki wypadek dodaj Altirrę do listy wyjątków w Avaście. Być może blokuje on część funkcji emulatora.
    • 2: CommentAuthorsteve
    • CommentTime4 Dec 2013
     
    Zrobiłem tak jak proponował voy, czyli uruchomiłem emulator z poziomu administratora i klawisze f2, f3 itd. zadziałały :) Wielkie dzięki, i wszystkim innym za rady również :)
    Natomiast, teraz nasuwa mi się pytanie - dlaczego tak się dzieje ? Dlaczego klawisze te aktywne są tylko z poziomu administratora ??
    • 3:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime4 Dec 2013 zmieniony
     
    tak się dzieje u Ciebie, może masz w systemie jakiś driver czy coś, który przechwytuje klawiaturę. np. driverki od kart graficznych mają pod jakimiś klawiszami różne funkcje - ja to zawsze wyłączam. ale to może być każdy ze 100 działających procesów.
    gdy uruchamiasz altirrę jako administrator pewnie przechwytujesz klawiaturę dla procesu altirry na dobre.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Dec 2013
     
    Jeśli masz laptoka, to na 100% niektóre klawisze są przechwycone. Czasem można zmienić, aby te dodatkowe funkcje działały z klawiszem Fn.
    • 5: CommentAuthorsteve
    • CommentTime6 Dec 2013
     
    Korzystam z komputera stacjonarnego.
    Więc może jest tak jak piszę Pirx. Ważne że z poziomu administratora, emulatora działa w pełni :) Choć oczywiście, posprawdzam sobie jeszcze wszystko.