atarionline.pl Test Driven Development na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime11 Dec 2013
     
    Chciałbym używwać testów jednostkowych w programowaniu na Atarce - tym bardziej, że używam eclipse z pluginem JAC'a jako IDE - mogę sobie dopisywać w javie takie testy.
    Strasznie mnnie denerwuje testowanie ręczne - idzie na to bardzo dużo czasu, testy mogą się zwrócić zwłaszcza jak się optymalizuje kod.
    Czy da się jakim narzędziem zrzucać zewnętrznie pamięć z jakiegoś emulatora w okreslonym czasie (np. 50 ms po uruchomieniu); najlepiej obszary pamięci; Czy jest to kolejne "napisz se"?
    dzięki
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Dec 2013
     
    Chodziło mi to po głowie jakiś czas temu.
    Używam atari800, ale póki co nie ma możliwości robienia takich zrzutów.
    Ale tak sobie myślę, że chyba najprościej byłoby dodać opcję -monitor z cli, która wchodziła by do monitora a wtedy mógłbyś sobie wydawać polecenia monitora i odbierać wyniki przez zwykłe stdin/stdout w dowolnym programie. O ile to będzie wystarczające.
    Inna (bardziej zaawansowana możliwość) to wystawienie interfejsu jakiegoś przez który emulator informowałby o tym co się dzieje z maszyną (takie JPDA). Obawiam się, że to znacznie spowolniło by emulację, ale na pewno ułatwiło by testowanie automatyczne.
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Dec 2013 zmieniony
     
    A tu masz patcha na wersję z CVS jakbyś miał ochotę się pobawić.
    Odpalasz w sposób następujący:
    $ atari800 -turbo -monitor


    Edit: Ja kod konfiguruję sobie z przełącznikami:
    $ ./configure --enable-monitorbreakpoints --enable-monitorprofile --enable-monitortrace --enable-seriosound


    Edit 2: Aplikacja łaty:
    $ cvs -d:pserver:anonymous@atari800.cvs.sourceforge.net:/cvsroot/atari800 login
    $ cvs -z3 -d:pserver:anonymous@atari800.cvs.sourceforge.net:/cvsroot/atari800 export -r HEAD atari800
    $ patch -p0 <atari800-20131211-monitor-patch.diff
    • 4: CommentAuthor0xF
    • CommentTime11 Dec 2013
     
    Plik można zapisać na urządzenie H:.

    Breakpoint można ustawić:
    dta 2
    • 5:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime11 Dec 2013
     
    dzięki za sugestie i podpowiedzi.
    interfejs na zewnątrz to oczywiście marzenie.....
    • 6:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Dec 2013 zmieniony
     
    Altirra zasysa plik NAME.atdbg, w którym można umieścić polecenia dla monitora - chyba tam jest wszystko, czego potrzebowałbyś.

    W WUDSN możesz sobie poustawiać breakpointy jak w javie.
    • 7:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime13 Dec 2013
     
    tak, i w tym kierunku właśnie idę.
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Dec 2013
     
    Podziel się proszę wiedzą, jak Ci już będzie śmigać!
  1.  
    @pirx
    A rozpracowałeś już jak te breakpointy stawiać? Tzn. stawiać w Eclipse umiem, ale Altirra nic sobie z nich nie robi :)
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Dec 2013
     
    Też miałem ten problem. Tzn. czasem sobie robi, czasem nie, nie wiem od czego to zależy. Czasem ignoruje podpięcie źródła z zewnątrz. A czasem się to okno pokazuje.
    • 11:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime14 Dec 2013 zmieniony
     
    mi pomógł update altirki i madsa do najnowszych wersji i teraz działa za każdym razem.
    JAC sprawdzał, czy Altirra dobrze rozpoznaje ścieżkę dostępu - najłatwiej spróbować wczytać coś z konsoli debuggera z bieżącego katalogu.
    • 12:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime19 Dec 2013
     
    Aaaa, jeszcze jedno - wydaje mi się, że breakpointy zatrzaskują się tylko na wierszach zawierających faktyczne mnemoniki, na labelkach nie :]