atarionline.pl Gry Atari ST/STE/TT/Falcon - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortbxx
    • CommentTime20 Dec 2013
     
    Nie za bardzo znam się na tych "większych" Atari :/

    Udało mi się dowiedzieć że były/są gry robione specjalnie dla Atari STE (STE Only), lub gry działające na ST ale wykorzystujące dodatkowe funkcje STE (STE Enhanced)

    A jak wygląda sprawa z jeszcze większymi Atari?
    TT
    Falcon

    Czy też były jakieś gry "Only" lub "Enhanced"?

    (mam tu na myśli wyłącznie gry które zostały kiedyś tam wydane w formie pudełkowej i dało się je zakupić w sklepie)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Feb 2021
     
    Nie bardzo miałoby to sens, żeby robić komercyjne gry "TT only", skoro ten sprzęt nie był kupowany do gier, tylko DTP. Raczej równało się do najniższego możliwego mianownika czyli ST. Ale możliwe, że ktoś napisał jakąś grę, która działa tylko na TT.

    Jeżeli chodzi o Falcona, to inna bajka. Są takie gry, które działają na Falcona, a na ST/STE nie.
    • 3: CommentAuthornowy80
    • CommentTime13 Feb 2021
     
    Kilka nowych produkcji przeznaczona jest na Falcona oraz TTkę. Uruchamiając je na TT-ce nie mamy efektów dźwiękowych z Falcona za to gry na tym sprzęcie działają najszybciej. TT-ka bardzo dobrze sprawdza się w tytułach 3D działających na standardowym Atari ST. Symulatory działają bardzo szybko przy większej kompatybilności z TT w stosunku do Falcona. Porównywałem sporo tytułów miedzy TT 030 32MHz oraz Amigą 2000 030 28MHz. Atari TT w części tytułów jak np. Stunt Car Racer działa najszybciej.
    ->link<-