atarionline.pl padnięte atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime1 Jan 2014 zmieniony
     
    No więc odhibernowałem po nastu latach swoją atarkę 130XE i niestety jest w stanie odmiennym niż kiedy szła w styropiany. Kiedyś nie widziała stacji dysków (nie wiem, po której stronie była usterka). Teraz nie ma obrazu na TV, ani przez wyjście antenowe, ani przez monitorowe. Podłączyłem się szybko zmajstrowanym kablem do karty telewizyjnej i widać było tylko to:
    z anteny:

    przez composite video:

    i przez s-video:


    Dźwięków nie stwierdzono, tylko buczenie.

    Na koniec (możliwe, że wkładałem czy wyjmowałem kabel monitorowy przy włączonym sprzęcie) padło zasilanie i atari nie da się włączyć:(

    Czy coś się z tym da zrobić i czy się opłaca robić?
    • 2: CommentAuthorseban
    • CommentTime1 Jan 2014 zmieniony
     
    wygląda jak uszkodzenie zasilacza, lub uszkodzenie któregoś układu w taki sposób iż następuje przeciążenie zasilacza. Jeżeli zasilacz uszkodził się w taki sposób iż nie podał więcej niż 5V, to naprawa jak najbardziej będzie opłacalna.
    • 3: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime1 Jan 2014
     
    uszkodzony zasilacz mógł dawać taki obraz na TV? na odbiorniku (nie na karcie TV) latała plama sugerująca, że gdzieś tam jest "ready"
    • 4: CommentAuthorseban
    • CommentTime1 Jan 2014
     
    miałem taki przypadek, co prawda na TV (CRT) wyglądało to nieco inaczej. Ciemny obraz, READY co prawda nie było, bo albo komputer nie startował (pomarańczowy ekran), albo wpadał do SELF-TEST.
    • 5: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime1 Jan 2014
     
    ok, dzięki. spróbuję skołować inny zasilacz.
    • 6: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime14 Aug 2014
     
    Żeby zamknąć wątek. Diagnoza Sebana była trafna - pomogła wymiana zasilacza. Poza tym wyszło uszkodzenie GTIA.