atarionline.pl Muzyka z gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRamos
    • CommentTime4 Jan 2014
     
    Ostatnio w projekcie ASMA było dużo kawałków ze starych gier. Mam takie pytanie. Czy jesteście zainteresowani, aby
    do tych muzyczek dodawać efekty muzyczne jako subsongi?
    Są to zazwyczaj odgłosy strzałów, dźwięk telefonu itp.
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Jan 2014
     
    oczywiscie.

    np. sap z Donkey Kong - miodzio.
    • 3: CommentAuthorRamos
    • CommentTime5 Jan 2014
     
    Czekam na na opinie reszty.
    • 4:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime5 Jan 2014
     
    a ja jestem przeciwny - jak coś to jako zbiór subsongów w innym pliku niż sama muzyczka. Jak mam playlistę i zdarzają się takie kwiatki to się ino wkhurzam:)
    • 5: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Jan 2014 zmieniony
     
    Jestem za!

    Edit: Oczywiście za tym, żeby efekty były umieszczane. Często te efekty to "smaczek", a ciekawie jest posłuchać kompletu dźwięków jakie zostały wykonane i użyte w danej grze.
    • 6:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime5 Jan 2014 zmieniony
     
    Ja też jestem za trzymaniem efektów razem z muzyką w jednym SAP-ie.

    Btw: zmirrorowałem ASMA na Pigwie. :) Można pobrać archiwa lub muzyczki jako osobne pliki.

    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime6 Jan 2014
     
    Przeważnie słucham z foobara (fajnie się ocenia itd). I tam tak jest, że on dodaje wszystkie subsongi..

    Jak każdy efekt będzie osobno, to sobie posortuje po długości trwania i usunę wszystko poniżej kilku sekund - więc sobie poradzę.

    Zatem mam ambiwalentny stosunek do tego - ale nie wiem na ile to będzie wnerwiające w innych playerach.
    • 8:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime6 Jan 2014
     
    Yosh: ale nie każdy ma takie możliwośći. A jak będzie dodatkowy plik z sufixem [sfx] to se każdy zrobi z tym co chce.
    • 9: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime6 Jan 2014
     
    Popieram Koale, najlepiej niech sobie wystrzały, trzaski i inne takie leżą w osobnym pliku.
    • 10: CommentAuthorRamos
    • CommentTime6 Jan 2014
     
    A kto wam każe słuchać subsongów, można ich nie uruchamiać. Pod warunkiem jeśli używamy np. ASAPa. Często subsongami są muzy po 10-15 sekund. Osobno trzymać subsongi nie ma sensu, po co zaśmiecać archiwum.
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Jan 2014
     
    Popieram Ramosa, najlepiej niech sobie wystrzały, traski i inne takie leżą w tym samym pliku :)