atarionline.pl Grierki Elektroniczne - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRamos
    • CommentTime11 Jan 2014
     
    W latach 80-tych oprócz ruskich gierek w stylu "jajeczka" były popularne inne takie gierki większości sportowe jak tenis, koszykówka, piłka nożna itp..
    Oto zdjęcie takiej gry:

    Czy ktoś wie kto to produkował? A może z jakiego kraju pochodziły? Szukam jakiś informacji na ich temat.
    • 2:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime11 Jan 2014
     
    Oryginalnie to Nintendo (Japonia)... Ale trudno powiedzieć, czy gierka na zdjęciu jest oryginalna ;-)
    Zerknij na ->link<-
    • 3: CommentAuthorRamos
    • CommentTime11 Jan 2014
     
    Niestety Nintendo to nie jest. Możesz zobaczyć spis i wygląd wszystkich gier z tej firmy: ->link<-
    Słyszałem, że takie gry pochodzą z Niemiec, ale ile jest w tym prawdy to nie wiem.
    • 4:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime11 Jan 2014
     
    Tak tak, masz oczywiście rację: gierka Nintendo miałaby logo Nintendo ;-)))
    Ja z tamtych czasów pamiętam grę w hokeja; bardzo podobna do tej ze zdjęcia.
    • 5: CommentAuthorRamos
    • CommentTime11 Jan 2014
     
    Tak jak wspomniałem były to przede wszystkim gry sportowe. Czy były inne gry oprócz sportowych, nie wiem. Ja miałem z tej serii koszykówkę.Ciężko jest coś znaleźć na necie o tych gierkach.
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Jan 2014 zmieniony
     
    Ze starych LCD mam U-Boot i Pinball. Ze współczesnych Donkey Kong Jr. Mini i jakieś wyścigi z bajerem w postaci skrzyni biegów i zasilania z baterii słonecznych. Z mechanicznych Hit and Missile wielkości książki.



    W pracy trzymam Soccer od Tomy, ale jeszcze jej nie sprawdzałem, ze względu na mniej typowe baterie i to, że nie lubię piłki nożnej.

    • 7:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime11 Jan 2014
     
    Miałem tych gierek kilkanaście, między innymi dokładnie tę samą siatkę z postu Ramosa. Większość rzeczywiście podejmowała tematykę sportową, od gier zespołowych po wyścigi samochodowe. Sprawdzę czy jeszcze gdzieś leżą i w razie czego pospisuję przynajmniej kraje produkcji.
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Jan 2014 zmieniony
     
    Dla Androida widziałem 2 wersje tzw. Brick Game. Można też grać we flashowe wersje na JXD iGame V3. To tani sprzęt, bezawaryjny, a daje dużo zabawy.











    • 9:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Jan 2014
     
    Ja miałem Airport ->link<- a potem (lata później) Naughty Squirrel ->link<-
  1.  
    A ja miałem Road Race od Cioci z "hameryki"
    ->link<-

    I na pewno jeszcze gdzieś mam, tylko nawet nie wiem, gdzie teraz szukać :)
    • 11:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime12 Jan 2014 zmieniony
     
    W USA na pewno produkowała to firma Tiger. IMO te ruskie były podróbkami/klonami tych od Tigera.
    Na YT jest koleś AVGN Angry Video Game Nerd, który w jednym ze swoich odcinków robi ciekawy Review tych gierek i pokazuje jakie jeszcze wynalazki Tiger produkował.
    polecam AVGN.
    • 12:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime12 Jan 2014 zmieniony
     
    A ja się chyba jak zwykle przechwaliłem, bo nigdzie nie mogę zlokalizować swojej kolekcji. Byłem nawet w piwnicy i przekopałem tam wszystkie zakamarki, ale coś mi się zdaje, iż gierki poszły do ludzi podczas ostatniego włamania (straciłem wtedy trochę sprzętu, m.in. zapasowego C=64 oraz płytę główną do Amigi), jako że wszystkie rzeczy elektroniczne trzymałem w jednym dużym pudle, które wówczas zniknęło. :(
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Jan 2014
     
    Który desperat takie rzeczy kradnie?
    • 14:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime12 Jan 2014 zmieniony
     
    Ba, sam chciałbym dostać skurwiela w swoje łapy. Zresztą nie ja jeden - włamano się wtedy prawie do wszystkich z całego bloku. To pewnie byli jacyś złomiarze nie mający zielonego pojęcia co to w ogóle jest - zobaczyli elektronikę i się podpalili. Serce mi się ściska na samą myśl, że po możliwej nieudanej próbie sprzedaży tego sprzętu prawdopodobnie pocięli/opalili wszystko na kable i ogólnie przerobili na prawdziwy złom. Już nigdy więcej nie wyniosę tego typu rzeczy do piwnicy.
    • 15: CommentAuthorkade
    • CommentTime12 Jan 2014
     
    Mi przepradła gierka Atari - Paperboy :(

    ->link<-

    o taka !