atarionline.pl Gniazdo kątowe rs232 (joy atari) - kto zrobi? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpyta
    • CommentTime16 Jan 2014
     
    Czy ktoś widział taką przejściówkę jak gniazdo kątowe rs232 (joy atari), lub by zechciał taką wykonać?
    Obecnie w miejscu w którym stoi małe Atari, na styk się mieści z stacją dysków na półce, tak że pozostaje tylko 2,5cm do ściany półki i już nie da się podłączyć joysticka, bo wtyczki mają 5cm a czasem więcej, co gorsze na cięcie mebli żona się nie zgadza ;D
    Przejrzałem cały internet i nic takiego nie znalazłem w sprzedaży, czy ktoś podjął by się zrobienia dla mnie czegoś takiego i za ile?
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Jan 2014
     
    jak masz w pobliżu sklep elektroniczny to kup wtyczki męskie i żeńskie mocowane do taśmy i taśmę - taka jak do stacji dyskietek. miękką przelotkę zrobisz sam w 3-5 minut.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Jan 2014 zmieniony
     
    Elementy:

    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-

    Chociaż w tme.eu będzie taniej na 100%
    • 4: CommentAuthorpyta
    • CommentTime16 Jan 2014 zmieniony
     
    Dziękuję to jest najlepsze rozwiązanie mojego problemu, od czego taka taśma (1,27mm)będzie pasować, w tme mają z tego co widzę tylko w rolkach za grube pieniądze, a ja potrzebuję kilka centymetrów taśmy.
    • 5:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime16 Jan 2014
     
    Najprościej chyba by było wylutować gniazda z płyty i założyć je na taśmie na kawałku płytki uniwersalnej :-).

    A taśmę - chyba można znaleźć w dowolnym sklepie z elektroniką lub wyciągnąć z jakiegoś starego peceta i przyciąć do potrzebnej ilości żył.
    • 6: CommentAuthorpyta
    • CommentTime16 Jan 2014 zmieniony
     
    Już zamówiłem w Tme, bez taśmy (była tylko w rolkach, przez to droga)
    Wolę nic nie wylutowywać, ponieważ to dla mnie byłoby właśnie najtrudniejsze zadanie.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Jan 2014
     
    Słusznie, nie za bardzo widzę to "najprościej wylutować" - bez odpowiednich umiejętności i narzędzi kończy sie to w 99% upaleniem ścieżek i co wtedy?
    Utrata gwarancji :D

    Jedyne co widzę tanio to serwisy aukcyjne, serwisy sprzętu, a nawet skupy złomu - tam często takie rzeczy można sobie wydłubać ze starego kompa za free. Ale najbardziej polecam jednak nówki, czyli serwisy aukcyjne i sklepy.
    • 8: CommentAuthorBanan
    • CommentTime19 Jan 2014
     
    taka sama tasme masz w pecetach, amidze i kilku jeszcze innych komputerach :)
    dokladnie to tasmy do stacji dyskietek, twardego dysku, etc... jedyne co to uwazaj zeby nie kupic od ata-100. taka ma ciensze zyly i jest ich 80.

    ->link<-

    a w zalaczniku masz 2 kable ata. jeden 80 zylowy (zly) i 40 zylowy- wlasciwy.

    musisz uciac na dlugosc, oderwac nadmiar zyl (odchodza palcami) i zacisnac.