atarionline.pl Kto może naprawić LDW Super 2000 ? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjudr
    • CommentTime9 Feb 2014
     
    Szukam osoby, która może naprawić stację dysków LDW Super 2000. Stacja nie czyta większości dyskietek a podczas próby formatowania pojawiają się błędy.
    • 2: CommentAuthorBluki
    • CommentTime9 Feb 2014
     
    Przyczyną może być brudna głowica lub "sucha" prowadnica głowicy. W tym drugim przypadku stacja głośno pracuje. Rozkręcałeś, sprawdzałeś?
    • 3: CommentAuthorSamarexus
    • CommentTime10 Feb 2014
     
    wrzuć temat rownież na atari.org.pl(atari.area), tam kilku specow też bywa
    • 4: CommentAuthorjudr
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    Przesmarowałem wszystkie prowadnice i pomogło. Udało mi się sformatować kilka dyskietek. Niestety, z większością dyskietek są problemy ale podejrzewam, że to wina ich wieku.
  1.  

    Bluki:

    Przyczyną może być brudna głowica lub "sucha" prowadnica głowicy.
    Sorki, ale podłączę się pod temat. Moja CA-2001 rzęzi jak stary Opel, choć działa całkiem niezawodnie. Głowicę ma czystą, a czym najlepiej "lubrykować" prowadnicę? Chętnie bym ją jakoś uciszył.
    • 6: CommentAuthorstryker
    • CommentTime11 Feb 2014
     
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime11 Feb 2014 zmieniony
     
    Smar TF polecany przez przez Strykera jest dobry i powszechnie dostępny, też w małych tubkach: ->link<-
    Można też użyć Smar LSM (do precyzyjnych mechanizmów): ->link<-
    Jeśli prowadnice są już nieco wytarte i nie działają precyzyjnie, lepsza może być bezbarwna pasta silikonowa "N" (nie mylić z "H" - ta się nie nadaje). Nie zawiera teflonu, który trochę psuje właściwości wypełniające: ->link<-

    Jeżeli prowadnice nie są suche, to przed posmarowaniem należy je wytrzeć.