atarionline.pl Atari800Win nagrywanie kasety problem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime2 Mar 2014 zmieniony
     
    Otóż mam program (Trans Code DB), którym chcę przegrać grę na pusty plik .cas (stworzony przez emulator), lecz niestety nic mi nie nagrywa jak dam zapis w tym prorgamie. Próbowałem już chyba wszystkiego i dalej nie mogę nic nagrać na plik .cas.
    Wczytuje się ta gra normalnie do tego kopiera, ale jak dam
    pusty plik .cas w tape recorder to jak już pisałem nic mi nie nagrywa podczas zapisu.
    Czy ktoś może mi pomóc?
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Mar 2014 zmieniony
     
    Jaki to emulator? Co chcesz uzyskać?

    1. Aby coś skopiować najpierw musisz to mieć nagrane w pliku cas - emulator, lub na taśmie czy w pliku wav i odczytać, wtedy wymieniasz kasetę (lub plik cas) na pustą i zapisujesz.

    2. Atari800Win PLus 4.1 ma jakiś błąd związany z plikami cas. Wersja 4.0 działa poprawnie. Jednak ten program (TCDB) wywala mi emulator całkowicie...

    3. Po co robisz to na emulatorze? Lepiej od razu zapisywać na Atari.
  1.  
    Mam Dwa emulatory, próbowałem w Atari800Win 4.1 i Altirra 2.40. W obydwóch mi się nie udało.

    Chcę sobie przegrać grę programem "Trans Code DB" w emulatorze (1300 bodów gra+loader system turbo 2600) i zapisać ją do pliku .cas, a potem zgrać na kasetę żeby się mi szybciej wczytywała w magnetofonie.

    Jak już mówiłem, po wczytaniu w kopierze i kliknięciu zapisz, następuje sekwencja zapisywania, ale w pliku .cas nie ma żadnej zmiany, jakby ten plik był nie ruszany przez emulator wogóle.
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Mar 2014 zmieniony
     
    Udało mi się sprawdzić na Atari800Win PLus 4.0 - menu "Atari"->"Tape recorder..." - przy wyłączonych patch-ach. Po wczytaniu nie zapisuje, nawet gdy ustawię 600BD. Wygląda na jakiś problem w emulatorze - potem nawet w basic-u nie chce zapisywać...

    Próbowałem z Altirra 2.50 test 29 tu w ogóle nic mi się nie udało zapisać, nawet normalnie spod basic-a.

    Polecam utworzyć pliki wav w normalu i dopiero na Atari użyć TCDB.

    Edit: Próbowałem wielokrotnie i chwilowo udało mi się zmusić Atari800Win PLus 4.0 do działania z tym programem - zmieniłem ROM na rev.2 (wyłączony SIO patch) i plik się zapisał, ale z tego co widzę to jednorazowo, bo znów nic...

    Z Altirrą zapis nie działa wcale, a na Atari800Win PLus 4.0 w Basic-u trzeba najpierw zapisać przez CSAVE aby móc zapisywać przez SAVE"C: ???

    Może ktoś inny może coś więcej powiedzieć co się dzieje z tymi emulatorami?
    • 5: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Mar 2014 zmieniony
     

    Krótki:

    Inna sprawa że jedyny emulator, w którym możesz się tym pobawić, to wersja Atari800 z obsługą A8CAS - standardowe Atari800 potrafi nagrywać tylko z prędkością 600 baud; Atari800WinPLus tak samo, ale ma stare nie naprawione błędy; a Altirra w ogóle nie obsługuje nagrywania taśm.
    Dzięki! No to mamy odpowiedź :) Tak podejrzewałem. Więc zostaje tak jak sugerowałem "utworzyć pliki wav w normalu i dopiero na Atari użyć TCDB." lub spróbować z modyfikowanym emulatorem Atari800...