atarionline.pl Bajtek - skany (paczka?) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 Mar 2014
     
    Hej,

    kiedyś niby była na Pigwie paczka zeskanowanych do djvu Bajtków, obecnie nie ma po tym śladu. Czy jest gdzieś jeszcze do ściągnięcia? Bo klikanie roczników po jednym trochę jest niewygodne... ;-)
    • 2: CommentAuthorrekk
    • CommentTime17 Mar 2014
     
    Możesz zalogować się klientem ftp na: ftp://plmag:plmag@grandis.nu:21 i pobrać folder Bajtka. Tutaj: ->link<- kolega vangis przerobił i wrzucił w lepszej jakości ale tu już pobieramy pojedyńczo.
    • 3: CommentAuthorfaust
    • CommentTime17 Mar 2014
     
    A już się ucieszyłem, że jest jakaś alternatywa w stosunku do dobrych, ale niestety nie bardzo dobrych skanów z pigwy:P
    Mowa o wrzucie vangis'a, bo widze, ze co prawda djvu z lepsza jakościa, ale bazuje na pigwie, przynajmniej z tego, na co zerknąłem.
    • 4:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime17 Mar 2014
     
    Tak skany jpg pobrałem jak były jeszcze dostępne (udało mi się jak skończyłem pobierać to około po miesiącu znikły z serwera). Zrobiłem konwersję do djvu w rozdzielczości 100 dpi, ale jak piszesz faust materiał wyjściowy jest ten sam.
    Można by było to jeszcze raz zeskanować, ale niestety nietypowy format powoduje że trzeba by mieć większy skaner A5 albo łączyć w programie a to wymaga strasznie dużo pracy. Więc czuje że te bajtki takie już zostaną.
    • 5: CommentAuthorfaust
    • CommentTime17 Mar 2014 zmieniony
     
    Ba, i tak dobrze, że chciało ci się podnieść jakość... przyda się, bo z tego, co wiem jeszcze chwilę potrwa zanim Bajtkowe jpg wrócą na Pigwę.
    Z tego co wiem, tylko kolega Zbigniew ->link<- przygotowywał swoją kolekcję do publikacji w sieci... ale w końcu jej nie opublikował, może trzeba by było go pomęczyć;)?

    A3 nie A5 - tak przy okazji;)
    • 6:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime17 Mar 2014
     
    Tak tak racja A3 a nie A5, ale wiadomo o co chodzi. Ale czy kolega Zbigiew sam skanował?. Jak tak to rzeczywiście szkoda by było żeby lepsza wersja nie trafiła do sieci, przecież to kawał historii :)
    • 7: CommentAuthorfaust
    • CommentTime17 Mar 2014
     
    Tu masz próbkę jego skanów - ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime17 Mar 2014
     
    Próbki fajne tylko trzeba by było je troszeczkę poprzycinać. Ale jakość o wiele lepsza niż te z atarionline.
    • 9:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime18 Mar 2014
     
    Vangis, z chęcią przyjmę upload JPG-ów z "Bajtkami" na Pigwę i przywrócę na stare miejsce. Po login do uploadu pisz na voy [małpka] pigwa [kropa] net

    :)
    • 10:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime18 Mar 2014
     
    Ok jak będę miał trochę czasu to mogę wrzucić. Szkoda żeby to wszystko znikło w otchłani sieci :)
    • 11:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime18 Mar 2014
     
    Poszło. Dzięki raz jeszcze!
    • 12:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Sep 2014 zmieniony
     
    Skąd można ostatecznie ściągnąć tę lepszą wersję Bajtków od Vangisa (w DejaVu lub PDF, najlepiej do ściągnięcia "hurtem" (paczka lub ftp)? Bo na www.retro24.net.pl już chyba nie ma...