atarionline.pl Uszkodzona stacja dysków CA2001 - kto pomoże? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwaryl
    • CommentTime6 Apr 2014
     
    Mam w zasadzie sprawną stację dysków CA2001 z wbudowanym TOMSem. Niestety po 25 latach pękł zarówno mimośród docisku, jak i ułamał się kawałek plastikowej podstawy (niestety stacja kiedyś mocno "dostała" pracując kilka lat na "giełdzie"), na której osadzony jest klucz zamykający stację. O ile mimośród jakoś połatałem drucikiem, to brak pomysłu i możliwości na naprawę pękniętej podstawy dla tego klucza.

    Szukam więc stacji ca2001 z nieuszkodzonymi częściami jak wyżej, żeby ją skanibalizować na części, albo kogoś kto jest w stanie to naprawić.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Apr 2014
     
    A nie chcesz drukowanych części zamiennych?
    Stacji z nieuszkodzonymi częściami nie znajdziesz (jak znajdziesz, to po rozpoczęciu użytkowania się rozpadną)

    ->link<-

    Koszt kompletu 2 docisków + jarzma to 35 zł wraz z wysyłką.
    • 3: CommentAuthorwaryl
    • CommentTime6 Apr 2014
     
    Jestem zainteresowany 2 kompletami. Chętnie kupię. Jak sfinalizować transakcję?
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Apr 2014
     
    2 komplety to 60 zł z wysyłką.
    • 5: CommentAuthorwaryl
    • CommentTime8 Apr 2014
     
    Pieniążki przelałem na konto. Adres podałem, Czekam na przesyłkę. Pozdrawiam
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Apr 2014
     
    Przesyłka wyszła dzisiaj, będzie piątek - poniedziałek.
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 Apr 2014
     
    Ja bym się zaopatrzył też w ze dwa komplety na wszelki wypadek - póki co działa, ale szczerzonego itd. Z tym, że nie ma pośpiechu. Dlatego przypomnę się przed SV - mam nadzieję, że będziesz - i jakoś na miejscu byśmy wymienili plastik na papier :)
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Apr 2014
     
    Ni ma sprawy. Tym razem spróbuję odpalić drukarkę, a może będę miał mniejszą :)
    • 9: CommentAuthordigisoft
    • CommentTime11 Apr 2014
     
    Czy ja też mogę prosić dwa komplety ?
    • 10: CommentAuthorpavros
    • CommentTime11 Apr 2014
     
    Hej Jakub, ja też jestem zainteresowany dwoma kompletami. Czy faktycznie są różne wersje jarzma i trzeba podsyłać ci zdjęcia?
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Apr 2014
     
    Nie ma sprawy. Jarzma innego nie stwierdzono, okoo 10 drukowanych kompletów już pracuje i nikt nic nie mówił, że nie pasuje. Jeśli tak się stanie, to stworzę nowy projekt nowego jarzma przy udziale zainteresowanego :)
    • 12: CommentAuthorwaryl
    • CommentTime12 Apr 2014
     
    A jednak: brak dwóch małych otworków (najlepiej frezowanych) i wycięcia, które raczej potrzebne, żeby zamontować switch, przełączający Toms Turbo Drive w CA2001.
    Poradziłem sobie wycinając kawałek podstawki nożem i robiąc dziurki wkrętakiem (najlepiej zrobić wiertareczką).
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Apr 2014
     
    A czy możesz foto zrobić?
    • 14: CommentAuthorwaryl
    • CommentTime13 Apr 2014
     
    Załączam fotki
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Apr 2014 zmieniony
     
    Ok, czaję, ta "obróbka" to "autorskie" rozwiązanie Tomsów :)
    Chociaż może rzeczywiście coś takiego wprowadzić... jako opcja...

    Czy możesz jeszcze zrobić forki zamontowanego jarzma?

    I może jakieś wymiary, aby te punkciki trafiły w mikrosłicz.
    • 16: CommentAuthorwaryl
    • CommentTime13 Apr 2014
     
    Zdęcia przedstawiają oryginał i obróbkę zrobioną w Sopocie, w firmie Karen bodajże, przy okazji montażu Toms Turbo Drive. Chyba robili to na "lewo" bez zgody Tomsa.