atarionline.pl KRAKÓW Mega_GRYL PARTY!!!1111 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime30 Jun 2014 zmieniony
     
    Witam.

    Nieprawda kris3D. Skosy zależą od zwarcia styków dwóch kierunków do masy.

    A tak w ogóle - oczywiście, że da się zrobić skosy unikając męczarni skakania po dwóch polach jednocześnie. Dobry pomysł panowie.

    Sam planuję wykonanie takiej maty we własnym zakresie. Będzie dużo trwalsza niż oryginał na praktycznie jednorazowej folii jaką widziałem w macie do PC.

    Rozpiska 'skosów'

    G -> R+U
    G -> R+D
    G -> L+U
    G -> L+D

    przy czym

    G - masa
    L - lewo
    R - prawo
    U - góra
    D - dół

    Wyprowadzenia z maty to tylko L, R, U, D, Fire i G - czyli 6 kabli

    Pozdrawiam
    • 2: CommentAuthorGothrukk
    • CommentTime30 Jun 2014
     
    O! 4 dni byłem w górach a tu mnie do tablicy wywołują. W temacie budowy maty, i metody jej adaptacji do A8-bit. Całość jest prosta jak konstrukcja cepa. W miękkiej czesci maty sa 2 rozdzielone perforowaną gąbką, warstwy folii z nadrukowanymi ścieżkami, i polami stykowymi dla przycisków. W plastikowej puszce jest płytka drukowana z kontrolerem USB (moje maty to typowy kontroler do PC, podłączany na USB, ale do przerabiania nadają się maty dowolnego typu, takie podłączane bezpośrednio do tv też, i przy przeróbce nie traci się funkcjonalnośći oryginalnej maty.) Folia przyklejona jest do pól stykowych płytki drukowanej taśmą klejącą, w miejscu styku i folia i pola na płytce pokryte są tym czymś przewodzącym co jest na folii od klawiatury w atarkach. W te właśnie pola na płytce drukowanej trzeba, po uprzednim zadrapaniu części warstwy kontaktowej (nie trzeba zdrapać dużo, wystarczy pasek szerokosci 3-4 mm, byle odsłonić trochę miedzi na płytce. Samo pole ma jakiś centymetr) wlutować kable od joysticka. Po lutowaniu do pozostałych części pól stykowych przyklejamy folię, i tyle. Sk
    • 3:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime30 Jun 2014
     
    @sOnar: dzięki za info, moja wiedza jest słaba, ale uczę się:)
    teraz to już kupię
    matę i zlutje nawet skosy:)

    @Gothrukk: też dzięki, szukam matyna Allegro:)
    • 4: CommentAuthorGothrukk
    • CommentTime1 Jul 2014
     
    Ja skosów nie robiłem celowo. oryginalny joystick ma 4 styki od kierunków i stwierdziłem że ze skosami byłoby za łatwo. Skosy da sie też zrobić zupełnie niezależnie od kierunków, wlutowywując kilka rezystorków, i podpinając do atarki jako joysticków i paddle jednocześnie (P, L, G, D jako zwykły joy, skosy przez rezystory jako paddle. Powstanie wtedy kontroler 8 z ośmioma niezależnymi kierunkami) Tyle że do takiego zestawu trzebaby od zera gry pisać, albo modyfikować. Ale za to pojawia sie możliwość napisania na taki kontroler gry typu "Dance Dance Revolution" Niestety sam kodować nie umiem, i takiej gry nie napiszę (choć wydaje mi się że nie byłoby to bardzo trudne do zakodowania)

    A wracając do mojego poprzedniego postu, na tej stronie jest tutorial jak z miękkiej maty zrobić twardą, przaktycznie niezniszczalną. Na 2 stronie są zdjęcia płytki drukowanej i pól stykowych o których pisałem.
    ->link<-
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Jul 2014
     
    Czy za łatwo to zależy od gry :) W WKC jest to poprostu kolejna kombinacja do ciosu a nie proste gora-dol jednoczesnie. Wez zrob to teraz na tym i wcisnij jednoczesnie fire :) To nie joystick wcale nie bedzie prosto :)
    • 6: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime11 Jul 2014
     
    Pojawiły się zdjęcia AS'a na pigwie.

    Dzięki AS, świetne fotki!
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime11 Jul 2014
     
    :)
    Musiałem je trochę ocenzurować.. Z pożar compo :)