atarionline.pl Kartridż nieznany. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime11 Jun 2014
     
    Znalazłem kolejny kartridż, nie ma naklejek, nie ma śrubki - fabryczny znaczy.

    Czy jak go włożę odwrotnie (szansa 1/2) to mogę coś uszkodzić w komputerze ?
    • 2: CommentAuthorseban
    • CommentTime11 Jun 2014
     
    zrób zdjęcie obu stron płytki to Ci powiem którą stroną włożyć cart do złącza w komputerze.
    • 3: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime11 Jun 2014
     
    Nie chcę go rozrywać, nie ma śrubki jest zgrzany, ale delikatnie odchyliłem od strony złącza i widzę chyba jakiś eprom okienkiem do góry. Może tak właśnie go włożyć elementami elektronicznymi do góry?
    • 4: CommentAuthorseban
    • CommentTime11 Jun 2014 zmieniony
     
    stare carty typu turbo 2000, czy inne wynalazki robione przez polaków były zazwyczaj robione tak że wkładałeś je elektroniką do dołu. Niemniej zdarzały się wyjątki. Jak sobie robiłem cartrige to ja zazwyczaj projektowałem je tak że w serii XE wkładałeś elektroniką do góry (tzn. elementy na stronie TOP płytki drukowanej).

    Ryzyko uszkodzenia zawsze jakieś istnieje, zależy co znajduje się w cartridge. Kiedyś znajomy odwrotnie włożył cart od jakiegoś turbo, chyba AST. Komputer przeżył, cart po tej akcji już był martwy.

    Ja natomiast nie raz wkładałem odwrotnie różne carty i nigdy nie udało mi się niczego popsuć (ani carta, ani komputera).
    • 5: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime11 Jun 2014 zmieniony
     
    Też kiedyś parę razy włożyłem karta odwrotnie i komp i cart przeżył, ale po tylu latach trochę się obawiam o kondycję elektroniki. Spróbuję jutro wcisnąć tam sondę z kamerą, może coś się wyjaśni.

    Edit: 12-06
    Kartidż okazał się ATARI LOGO wersja 1983 LCSI :-)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Nov 2014
     
    Podlaczam do watku, sposob zrobienia wlasnego karta na rozne sprzety, nie tylko Atari:

    ->link<-

    ->link<-