atarionline.pl Atari xc12 urwany kabel. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornick99
    • CommentTime16 Jun 2014 zmieniony
     
    Witam, ostatnio nabyłem atari 65xe z kartridżem turbo 2000, magnetofonem oraz kilkoma grami na kasetach. Niestety magnetofon ma urwaną końcówkę, która powinna być podłączona do drugiego portu joysticka i nie mam pojęcia gdzie ją kupić i jak ją przylutować. Jest 5 kabelków niebieski, zielony, biały, czerwony oraz kabelek bez izolacji. Bardzo proszę o pomoc.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Jun 2014 zmieniony
     
    Zdjęcia?

    Zobacz jeszcze tu:
    ->link<-
    • 3: CommentAuthornick99
    • CommentTime17 Jun 2014 zmieniony
     
    Cóż ja mam urwaną tylko wtyczkę, a nie kabel w magnetofonie.
    Przesyłam zdjęcia:
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    Przepraszam za jakość zdjęć jeśli komuś potrzebne będą zdjęcia w lepszej jakości niech napisze.
    Mam jeszcze pytanie czy bez tego kabla wczytam kasety w normalu??
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Jun 2014 zmieniony
     
    Raczej potrzebne są zdjęcia elementów, które pomogą zidentyfikować problem, tzn płyta główna magnetofonu, miejsca podłączeń tych kabelków, inne pomocne.
    • 5: CommentAuthornick99
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    No dobrze zdjęcia dodam wieczorem, bardzo dziękuję ale czy mogę wczytać grę w normalu bez tego kabla?
    • 6: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    nick99: witam, mam takie Turbo z takim kabelkiem ale nie wiem czy kolory przewodów mam takie same sprawdzę za jakąś godzinkę i dam znac ale jeżeli będą inne będę potrzebował zdjęcie płytki magnetofonu tam gdzie są przylutowane. Jeżeli chodzi o wczytanie kaset w Normalu powinny wczytac się bez problemu. Pozdrawiam
    • 7: CommentAuthornick99
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    Dobrze, bardzo dziękuje za pomoc.
    • 8: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    nick99: niestety przedłużałem kabel i potrzebne by mi było dokładne zdjęcie dodatkowej płytki w magnecie to pomierzę i opiszę Ci do jakich końcówek podlutowac.
    • 9: CommentAuthornick99
    • CommentTime17 Jun 2014 zmieniony
     
    No dobrze, ale prześle je gdzieś za godzinę, a ta wtyczka, która powinna być na końcu tego kabla to np. może być od takiego kabelka ? ->link<-
    • 10: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    Prawie będą przeszkadzac śruby od rs232
    • 11: CommentAuthornick99
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    No po małych przeróbkach będzie git, przesyłam zdjęcia:
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    • 12: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    nick99: pierwsze zdjęcie mnie interesuje ale nie w takiej jakości. Postaraj się! Masz tą samą płytkę i widzę samorobną. Czekam :)
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    A co to za aparat tak sobie nie radzi z ostrością?
    • 14: CommentAuthornick99
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    Dobrze jutro dodam zdjęcia w lepszej jakości, bo te robilem telefonem.
    • 15: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime18 Jun 2014
     
    Nieźle się uśmiałem oglądając te pierwsze zdjęcia :D

    Skoro wtyk do drugiego portu joysticka to jest to K.S.O. Turbo 2000 (jak już zauważył Kuba). Pisałem o tym turbo już nie raz - schematy są w sieci. Wtyk będzie git jak uda się go przerobić na żeński ;D Ja kupiłem taką wtyczkę bez obudowy w sklepie elektronicznym i później zdjąłem blachy, wyjąłem niepotrzebne "piny" i skleiłem wtyk. Przewody można zaizolować folią termokurczliwą. "Oryginalnie" oklejali to masą plastyczną (twardniejącą w temperaturze pokojowej). Ja dodatkowo przed sklejeniem dodałem sznurek (zrobiony z przewodu ;)) za który pociągam wtyczkę aby było łatwiej ją wyciągnąć.
    • 16: CommentAuthornick99
    • CommentTime18 Jun 2014
     
    Dobrze bardzo dziękuje za pomoc i przepraszam za jakość zdjęć.