atarionline.pl Wyrypanie muzyki z .xex - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hej,
    Jest sobie grający plik .xex, z którego chciałbym wyrypać muzyczkę i odtworzyć ją u siebie w programie.

    Jak oceniacie stopień trudności i realność wykonania tegoż?

    PS. Jakby co - mam zgodę autora :)
    • 2: CommentAuthor0xF
    • CommentTime12 Jul 2014
     
    Muzyka w standardowym trackerze (RMT/TMC/CMC/MPT) - łatwe zadanie.
    W przeciwnym przypadku - średnie lub trudne.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Jul 2014
     
    a z moim paczem do atari800 zawsze łatwe.
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Jul 2014
     
    Pokaż xexa. Masz podejrzenie w czym zrobione?
  2.  
    Nie mam podejrzenia w czym to jest zrobione, ale Cedyń pewnie będzie pamiętał. Z tego co mówi, dostępu do źródła muzyczki nie ma.

    Plik w załączniku.

    Kuba,
    Daj popaczeć na tego twojego pacza? Gdzież on?
    • 6:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime13 Jul 2014
     
    Sądząc po stylu instrumentów to najpewniej Chaos Music Composer. Nie mam pod ręką odpalonej Atarki, więc nie sprawdzę, ale spróbuj uruchomić muzaka, wyjść z niego przez reset i uruchomić Smart Playera: ->link<-

    Jeśli to standardowy moduł CMC, MPT lub TMC, to SP powinien go znaleźć.
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Jul 2014 zmieniony
     
    A wystarczyło zajrzeć do ASMA :) Źródło (CMR) w załączniku

    ->link<-

    Composed in CMC "Rzog"
    MONO
    PAL
    TYPE C
    FASTPLAY 312 (50 Hz)
    • 8:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime13 Jul 2014 zmieniony
     
    Dzięki za info Panowie. Sytuacja się klaruje, ale coś jeszcze nie do końca plumka.

    Załadowałem ten *.cmr do Chaosa (właściwie do kilku różnych Chaosów a także do Smart Playera) i "prawie" gra dobrze. Coś tam trochę piszczy (załączam mp3). Wiecie o co może biegać?

    Sprawdzałem z .cmr podesłanym przez wieczora jak i przez mikera.

    ----- EDYTA: -----
    Aha, może źle ładuję to do CMC Rzóg? Używam Ctrl+L a wtedy tenże Chaos szuka pliku .CMC a nie .CMR.
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Jul 2014
     
    CMC Rzog z tego co się orientuję patchował tablicę basów i są tam dwie do wyboru, właśnie aby uniknąć takich kiksów. CMR pewnie te ustawienia zawiera i ładuje się go inaczej niż przez CTRL+L, niestety tej wersji nigdy nie używałem - nie ma tam jakiegoś manuala w pliku?
  3.  
    Manuala niestety nie ma, ale metodą prób i błędów doszedłem do tego, że SHIFT-C zmienia tablicę basów. SHIFT-N przywraca normalną.

    Na zmienionej wszystko gra dobrze - na dniach sprawdzę, czy CMC Rzóg dobrze generuje playera.
    • 11:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime13 Jul 2014
     
    No tak, trzeba zmienić rozszerzenie na *.CMC w CMC-Rzóg, ponadto odwołanie do playera jest nieco inne. Powinien w archiwum być stosowny DOC. W razie czego zobacz jeszcze tutaj: ->link<-
    • 12: CommentAuthormono
    • CommentTime13 Jul 2014
     
    Noż przecież "źródło" hlejni były razem z cmcplay'em i nawet w wątku zdaje się było napisane o tablicy Rzóga. Miałeś gotowe. Inna rzecz to player. Trzeba wymienić jedynie tablice basów, wtedy nawet oryginalny player Pelca zagra wszystko poprawnie (tak to właśnie jest w cmcplay).
    • 13: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Jul 2014
     
    Tak, tylko że Rafał miał execa i nie wiedział że to CMC :) A ja nie wiedziałem aż do teraz że było coś takiego jak cmcplay :)
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Jul 2014
     
    @mgr_inz_rafal - u mnie na dysku :)
    A tak na poważnie, to chciałem tego pacza to głównego brancha a800 wrzucić, ale krotki powiedział, że będą zmieniać radykalnie plik cpu.c, więc pewnie nie puszczą.
    Spróbuję go wyekstrachować jakoś.
    • 15: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Jul 2014
     
    @wieczor: ->link<- i ->link<-
  4.  
    Dziękuję za pomoc, wszystko działa już jak należy.
  5.  
    Tak to wyszło wewnątrz Rzygonia:

    • 18: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Jul 2014
     
    No i ładnie gra :)
    • 19: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime15 Jul 2014
     
    Przyznam, że nic mnie dawno tak nie ubawiło, jak maszerowanie postacią po przekazie Cedynia do Konopa. Wnioskuję o pozostawienie w grze tak jak jest.

    Marcinowi tez się spodoba :)