atarionline.pl Przeglądarka FAIL jako plugin do Imagine - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    Kolega Laoo napisal:

    "Zaimplementowałem FAILa jako plugin do Imagine: wg mnie najlepszego viewera do obrazków na PC.

    ->link<-

    A dlaczego?

    1. Jako jedyny mi znany jest NAPRAWDĘ darmowy bez żadnych ograniczeń (...).
    2. Jest bardzo lekki i szybki.
    3. Jest naprawdę dobry (mnogość opcji z możliwością podstawowej obróbki i zapisu obrazka w innym formacie. Mamy zatem za darmo funkcjonalność fail2png).
    4. A co najfajniejsze - implementuje plugin listera do Total Commandera (wystarczy, że tcmd wskażemy plik *.wlx), dzięki czemu możemy otwierać obrazki za pomocą F3.

    Do instalacji plugina wystarczy skopiować fail.dll do katalogu Plugin (i zrestartować Total Commandera, żeby zaskoczył)."

    Fajna sprawa, jezeli ktos uzywa Imagine. Pewnie w kolejnej wersji FAIL Fox dolaczy plugin od Laoo. Na razie jako osobny plik:
    • 2:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime26 Aug 2009 zmieniony
     
    To nie jest kwestia "jeżeli ktoś używa", bo wątpię w popularność tego programu w Polsce (nie miałem pojęcia o jego istnieniu dopóki nie zacząłem szukać viewera, którego mogłem używać w pracy - XnView ani IrfanView nie można, bo są tylko do użytku domowego), tylko tego, że warto go używać. Szczególnie w połączeniu z Total Commanderem. Dracon pytał, czy FAIL będzie potrafił czytać ATRy. Nic prostszego: plugin Pajero do ATRów + plugin do FAILa i wchodzimy do ATRa i naciskamy F3. Voilà.

    PS. Napisałem to wczoraj po pracy i źródła nie są jeszcze do oglądania, bo musiałem zmodyfikować samą bibliotekę, ponieważ nie chciała działać z tcmd (brakowało miejsca na stosie - musiałem pozmieniać, żeby pamięć była alokowana dynamicznie).
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    A ja jestem od dawna wierny programowi Irfan View. :) Tam również jest system pluginów oraz łatwa integracja z Total Commanderem. Czy mógłbyś więc Laoo zrobić i taką wersją na, myślę, całkiem popularną przeglądarkę obrazków? ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    Spróbuj Imagine'a, a zrobię, jak udowodnisz, że jest gorszy ;)
    • 5: CommentAuthorirwin
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    @Laoo - swego czasu szukałem dobrej, darmowej przeglądarki do zdjęć, obrazków i instalowałem wiele, ostatecznie wybór padł na InfraView (choć nadal nie byłem zbytnio zadowolony). Natomiast o Imagine nie słyszałem, dopiero teraz zainstalowałem i widze że to naprawdę świetna przeglądarka. Więc, po krótkiej serii testów: InfraView właśnie wylatuje z Hdd ;) Dzięki za info o Imagine.
    • 6: CommentAuthorRamos
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    Wrzucić ten plugin na forum tego showera. Bardzo fajny shower.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    chyba "viewer", nie "shower"? :)
    • 8:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    Cieszę się, że shower się podoba ;)
    Co do plugina to może zaczekajmy aż FAIL będzie supportował więcej pliczków, bo wielu nie potrafi jeszcze otworzyć.
    • 9: CommentAuthorirwin
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    @Laoo przydałaby się obsługa g2f. Niby to nie jest plik grafiki Atari tj nie da się go otworzyć na realnym Atari ale obecnie 90% (albo i więcej) obrazków jest/powstaje w tym formacie. To taki jpg dla atarowców, chodzi mi o popularność a nie o specyfike.
    • 10:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    g2f nie ma nic wspólnego z FAILem. Trzeba byłoby napisać osobny plugin po konsultacjach z TeBe.
    • 11: CommentAuthorirwin
    • CommentTime26 Aug 2009 zmieniony
     
    Możliwe że nie ma - problem w tym że jeśli to ma być przeglądarka plików graficznych komputera Atari to obecnie najbardziej wykorzystywany jest g2f. Jeśli ktoś np będzie sobie chciał obejrzeć obrazki z party to większość z nich będzie właśnie w formacie g2f. A ten można obecnie obejrzeć na pc jedynie po wgraniu do graph2fonta lub gdy ma się wersje wykonywalną na emulatorze. Jeśli to ma być przeglądarka plików graficznych tworzonych dla komputera Atari to aby spełniać to zadanie to musi umieć g2f ;). Bo inaczej to po obejrzeniu paru egzotycznych grafik słuch po niej zaginie. Ot fajna robota obejrzało się pare apaców czy co tam jeszcze i tyle. Bo nie oszukujmy się większość ludzi nawet nie ma jak ocenić możliwości tego programu z uwagi na brak obrazków w wielu mało spotykanych a obecnie to już rzadko używanych formatach graficznych. Obsługa g2f byłaby tym czym dla przeglądarki dla PC byłaby obsługa jpg. Czy ktoś używa przeglądarki grafiki która nie potrafi otworzyć jpg? Wątpie.
    Mając obsługę g2f program byłby wielce użyteczny, obecnie raczej jest ciekawostką. Proszę tego nie traktować jako krytyki po prostu trochę szersze spojrzenie. Bo w obecnej formie np. mnie ten program do niczego nie jest potrzebny, nawet go nie sciągnąłem. ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Aug 2009 zmieniony
     
    ... JPG już jest na małym Atari "otwieralny" ;)
    A dodatek .G2F popieram!
    Bodajże Sikor postulował robienie konwersji także w drugą stronę - to byłoby ciekawe, a nawet czasem użyteczne.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    Popieram kwestie G2F, gdyby ktokolwiek (Epi? Fox?) zechcial to wziac pod uwage :).
    • 14: CommentAuthortebe
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    tak na marginesie, rozszerzenie *.G2F można skojarzyc z programem G2F i wtedy kliknięcie na pliku *.G2F otwiera program G2F z tym obrazkiem, plugin to inna sprawa, najpierw muszę poczytać jak tworzyć DLL-e
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    Oczywiscie mozna otwierac pliki G2F programem G2F, ale jakby nie bylo, nie jest to wygodna przegladarka do wiekszej liczby plikow.

    A Fail jest specjalizowany - szczegolnie ta obsluga klawiszy kursora i przegladanie wszytkich obrazkow w katalogu, takze w trybie zoom i fulscreen jest po prostu miodzio!
    • 16: CommentAuthor0xF
    • CommentTime27 Aug 2009
     
    Plugin do IrfanView chciałem napisać w 2005. Problem jest taki, że nie ma otwartego SDK - trzeba kontaktować się z Irfanem. Wymieniłem kilka maili, podesłałem kod i przykładową grafikę, ale jak dowiedział się, jaka to niszowa platforma, to mnie olał.

    Uwagi do FAIL prosimy kierować mailem do autorów, nie będziemy przeglądać wszystkich forum.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Aug 2009 zmieniony
     
    Dziwne, ze niszowy program nie chce zwiekszyc popularnosci niszowymi formatami. Ale to jego broszka, dlatego XnView jest lepszy :P.

    Z druga uwaga sie nie zgodze - sam narzekales, ze nikt nie chce raportowac bledow czy zglaszac uwag w miejsca, ktore powinien (sourgeforce, etc), wiec moze lepiej dla projektu, zeby to autorzy pojawiali sie tam, gdzie sa uzytkownicy zglaszajacy pomysly i poprawki?

    To nie tylko uklon w strone uzytkownikow, ale takze korzysc obopolna, bo userzy widzacy zainteresowanie autorow wiecej sie angazuja w projekt, testowanie, informowanie, na czym autorom przeciez zalezy. Najlepszy feedback od autora to szybki i publiczny feedback.
    • 18: CommentAuthor0xF
    • CommentTime24 Oct 2012
     
    Odgrzewam temat, bo dziś samodzielnie zakodowalem wtyczke FAIL do Imagine. Laoo nie podzielił się swoimi źródłami, ale też specjalnie go nie naciskalem. ;)

    Oczywiście moja wtyczka używa najnowszego FAIL, więc obsługuje znacznie więcej formatów.

    Kto chciałby potestowac przed oficjalnym wydaniem, proszę o info.