atarionline.pl Przeglądarka plików graficznych RECOIL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthor0xF
    • CommentTime30 Jul 2014 zmieniony

Jeśli ktoś jest w posiadaniu Maca z PowerPC i chciałby wypróbować przeglądarkę plików graficznych Amiga / Atari 8-bit/Portfolio/ST/Falcon / C64 / Macintosh 128K / MSX / SAM Coupe / ZX Spectrum RECOIL, to proszę:

->link<-

Proszę tylko o zwrotne info.
    • 2: CommentAuthor0xF
    • CommentTime31 Jul 2014

A może znajdzie się ktoś z Makiem na Intelu?
    • 3: CommentAuthorfder
    • CommentTime31 Jul 2014

Chcialbym zapytac czy Mac z PowerPC ma emulatory Atari. Czy mozna na takim Macu uruchamiac stare programy z Apple? Jakiego Maca z PowerPc warto kupic, aby troche sie pobawic takim sprzetem?
    • 4:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Jul 2014 zmieniony

Ja się zgłaszam z makiem na intelu, os x 10.6,10.7,10.8.
    PowerPC można ździebko zapomnieć, jeśli ktoś tego używa jeszcze... niech się zgłosi...

@fder,ma, atari800 na pewno był w wersji powerpc, a jakby co, można sobie go przekompilować. Były Rainbow i jeszcze cośtam.

Maca z powerPC nie warto kupować, to jest naprawdę staroć już i same kłopoty, osX upto (edited) 10.5.8.

Jeśli się bawić, to tylko core2 duo i wyżej (co oznacza modele macbooków z 2007 roku i wyżej) Takiego macbooka całkiem na chodzie i z baterią oraz zasilaczem za 7 stówek można mieć i działać.
    • 5: CommentAuthorbrx
    • CommentTime31 Jul 2014

@0xF: A dlaczego nie dałeś ogłoszenia na ppa.pl? Tam jest trochę użytkowników maków z PowerPC.
    • 6: CommentAuthor0xF
    • CommentTime31 Jul 2014

jhusak: up to 10.5.8. Inaczej nie byłoby tematu, bo Quick Look jest od 10.5. Mógłbyś sprawdzić RECOIL na tych Intelach? Jest podejrzenie, że nie działa na maszynach bez zainstalowanego Xcode.

brx: Nie wiedziałem. Możesz dać ogłoszenie.
    • 7:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Aug 2014 zmieniony

Ups, wszędzie mam xcode.
    • 8:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2020

Przypomnę tylko, że o nowej wersji pisaliśmy tutaj:

->link<-

A jedno, na co chciałem zwrócić uwage, bo sam niedawno zauważyłem, że format G2F też jest obsługiwany. Czyli RECOIL potrafi wyświetlić nie tylko pliki bitmapy, ale również wygenerować grafikę z formatu G2F. Osom! :D