atarionline.pl Domena/AD i totalne wyświetlanie strony 404 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime31 Jul 2014
     
    Witajcie :-)

    Może któryś z Atarowców byłby w stanie mi podpowiedzieć - czy jest jakiś sposób by w domenie Windows Serwer 2008, ustawić domyślną stronę ‪#‎error404‬ dla ‪#‎intranet‬ -u? Np. dla przypadku, kiedy klient wywołuje mi komputer podsieci bez usług ‪#‎IIS‬ przez przeglądarkę ?

    Za pomoc stawiam piwo jak tylko będzie w okolicach Kat/Siemc :-).
    • 2: CommentAuthor0xF
    • CommentTime31 Jul 2014
     
    Pokrętnie to opisałeś. Błąd 404 jest zwracany przez serwer HTTP. Jeśli nie ma serwera HTTP, to nie ma co zwrócić tego błędu. Widzę następujące rozwiązania:
    a. instalujesz serwery HTTP (IIS czy inne) na serwerach, gdzie klient próbuje się połączyć i ustawiasz tam takie strony, jakie chcesz
    b. możesz postawić HTTP proxy i skonfigurować je na określone strony dla określonych adresów
    c. jeśli po drodze masz jakiś ruter, pewnie możesz na nim ustawić reguły przekierowania
    d. jeśli chodzi o podmianę strony błędu w określonej przeglądarce WWW, kiedyś takie rzeczy dało się zrobić
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime1 Aug 2014
     
    F0x, dzięki za podpowiedź. Mam switche warstwy 3, chyba ustawię na nich opcję przechwytywania portu 80 i przekierowania wywołania na tym porcie pod konkretny IP.