atarionline.pl Muzeum techniki w Trójmieście - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorstryker
    • CommentTime8 Aug 2014 zmieniony
     
    Witajcie!
    Piszę w imieniu kolegów z Muzeum Techniki przy Technikum Łączności w Gdańsku.
    Muzeum można zwiedzać w każdą niedziele (sierpień).
    Znajduje się naprzeciwko "graciarni" Jarmarku Dominikańskiego ;-)
    10 sierpnia będzie czynne od 11-16.
    Jeżeli ktoś chciałby wspomóc Muzeum na dzień dzisiejszy potrzeba pilnie przedłużaczy !
    Można przekazać osobiście lub podesłać do mnie.
    Jakby ktoś chciałby się podzielić jakimś sprzętem niekoniecznie sprawnym / nietypowym to tak samo może przynieść/podesłać lub z kolegami możemy zamówić kuriera.
    Każda osoba która przekaże sprzęt gdy sobie tego zażyczy może zostać dopisana do listy darczyńców ;-)
    Potrzeba też:
    1) pasek stacji do CPC6128 i jakieś luźne dyskietki do demonstracji ... ?
    2) myszke do Amigi
    3) joye
    Lista jest spora......
    pozdrawiam i czekam na jakikolwiek odzew.
    Stryker
    • 2: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime8 Aug 2014 zmieniony
     
    Chodzi o przedłużacze na 220V? Czy mogą być listwy zasilające z dłuższymi przewodami? Ile gniazd? Zabezpieczone czy zwykłe? Uziemione, nieuziemione? Ile tego potrzeba? Wysyłam np. w poniedziałek - macie na wtorek.

    Mam wszystko mogę wysłać bezkosztowo z Wawy, ale szczegóły Panie, szczegóły.
    • 3: CommentAuthorstryker
    • CommentTime8 Aug 2014
     
    Valdghir - tak przedłużacze na 220V.
    Mogą być też listwy .... co do reszty pytań - jakiekolwiek ;-) ile potrzeba ? - czym więcej tym lepiej :)
    • 4: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime8 Aug 2014
     
    @stryker: ale jednak troszkę szczegółowiej, bo jak może być zwykłe coś, ala:

    ->link<-

    to pcham Wam od razu 20 sztuk i nie drążymy dalej. Tylko adres i osobę, która odbierze na miejscu we wtorek (będzie czekać na kuriera) na priv i po sprawie.
    • 5: CommentAuthorstryker
    • CommentTime8 Aug 2014
     
    Podaj namiary na siebie lub odezwij sie do mnie na meila : stryker2 @ tlen . pl
    • 6: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime8 Aug 2014
     
    Podsyłam na Twój adres e-mail kontakt pośredni, przez człowieka z którym współpracuję. Odbierz pocztę.
    • 7: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime8 Aug 2014
     
    Wysłałem i oczekuję na zwrotkę.
    • 8: CommentAuthorstryker
    • CommentTime8 Aug 2014
     
    Jutro przedzwonie :)
    • 9: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime8 Aug 2014
     
    Proszę tak mniej więcej pomiędzy 12-15, bo o tym nie napisałem. Do usłyszenia.
    • 10: CommentAuthorstryker
    • CommentTime17 Aug 2014 zmieniony
     
    Podziękowania dla stRing'a za naprawę CPC6128 :-) ofiarowanie paska do stacji i 3 dyskietek !!
    Oraz dla Valdghir'a i kolegi prowadzącego atari8.pl za przysłanie nowych przedłużaczy w liczbie 20 sztuk !!
    Wielkie dzięki !
    Na Atarowców można liczyć ;-)
    Poniżej fotki :)




    • 11: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime17 Aug 2014
     
    Naprawdę pięknie to wygląda. Poprosiłbym jeszcze o jakieś fotki zestawów Atari.

    Tak trzymać! Powodzenia :-)
    • 12: CommentAuthorstryker
    • CommentTime24 Aug 2014 zmieniony
     
    Fotki będą jak koledzy przebudują wystawę.
    Można polubić:
    ->link<-
    • 13: CommentAuthorstryker
    • CommentTime13 Sep 2014 zmieniony
     
    Pasjonaci/ trojmiasto.tv

    ->link<-
    lub
    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2021
     
    Okazuje się, że również w Gdyni pojawiła się ostatnio ciekawa wystawa techniki, a konkretnie urządzeń produkowanych przez Radmor:

    ->link<-

    Nowo otwarta wystawa Muzeum Miasta Gdyni (Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1), przedstawia ponad siedemdziesiąt lat historii komunikacji radiowej, technikę i wzornictwo przemysłowe oraz opowieści o ludziach, którzy swoją codzienną pracą budowali gdyńską legendę – legendę RADMORU.


    Ktoś był tam ostatnio, zwiedzał, może się podzielić wrażeniami? W informacji autorzy piszą, że jest otwarta do końca tego weekendu, ale z powodów wiadomych, ma być przedłużona nawet do sierpnia.

    ->link<-

    • 15: CommentAuthormartinez
    • CommentTime6 Apr 2022 zmieniony
     
    Nie istnieje już niestety Muzeum Stowarzyszenia "RetroKomp" w Gdańsku ->link<- Willa przy ul. Kotwiczników stoi wprawdzie nadal, ale obecnie zainstalowało się w niej biuro agencji zarządzania nieruchomościami.

    Jak można przeczytać we wpisie na FB, działalność Muzeum zakończyła banalna awaria hydrauliczna. Komputery i konsole udało się ocalić przed zalaniem, ale nie można już ich oglądać w formie wystawy stacjonarnej.

    Nie wybierajcie się też do Klubogalerii "Retromaniak" w Sopocie, czyli "oficjalnej knajpy AtariOnline.pl" opisywanej tutaj ->link<- Lokal się zwinął i teraz działa tam studio tatuażu.
    • 16: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime7 Apr 2022
     
    @martinez ma sporo racji, retroświat nie ma obecnie zakorzenienia w trójmieście, istnieją tylko imprezy cykliczne, albo okazyjnie, z tego co wiem nie ma jednak żadnej stałej miejscówki z paroma retrokompami i jakąś retro kumającą stałą ekipą stacjonarną. Jedynie co mi przychodzi do głowy to muzeum starych zabawek, gdzie z wątków komputerowych jest mózg elektryczny.
    • 17: CommentAuthorstryker
    • CommentTime8 Apr 2022
     
    Może nie komputerki ale.....
    ->link<-

    W niedalekiej przyszłości archiwiści zamierzają jednak przenieść stare telewizory w inne miejsce i stworzyć ekspozycję. - Docelowo planujemy umieścić kolekcję w nowo wybudowanym budynku przy ul. Wałowej w Gdańsku. Najpierw przeniesiemy tam nasze zasoby ze starych magazynów, po czym przyjdzie czas na przeprowadzkę odbiorników telewizyjnych i odpowiednie ich wyeksponowanie - zapowiada dyrektor Archiwum Państwowego w Gdańsku.


    Ciekawe czy po 8 latach coś z tego wyszło ....
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Apr 2022 zmieniony
     

    Martinez:

    Nie istnieje już niestety Muzeum Stowarzyszenia "RetroKomp" w Gdańsku ->link<- Willa przy ul. Kotwiczników stoi wprawdzie nadal, ale obecnie zainstalowało się w niej biuro agencji zarządzania nieruchomościami. Jak można przeczytać we wpisie na FB, działalność Muzeum zakończyła banalna awaria hydrauliczna. Komputery i konsole udało się ocalić przed zalaniem, ale nie można już ich oglądać w formie wystawy stacjonarnej.


    Tak, gdańskie stowarzyszenie Retrokomp zaprzestało działalności, najpierw w formie muzeum, potem w ogóle. Przyczyną nie była jednak "banalna awaria hydrauliczna", ale poważna w skutkach awaria oraz kalkulacja kosztów przywrócenia do stanu sprzed awarii.

    Jeżeli dobrze pamiętam, awaria polegała na tym, że jakoś w grudniu, przed okresem wolnym pękła rura z gorącą wodą od grzejnika. Gdyby to było w innym okresie, to pewnie by się faktycznie skończyło na banalnej naprawie. Ale że był to okres świąteczno-noworoczny to uszkodzenie wykryto chyba dopiero w styczniu, przez co strumień gorącej wody zalewała pomieszczenia, niszcząc część sprzętu, pozostały wprowadzając w dużą wilgotność.

    Biorąc pod uwagę koszty remontu, doprowadzenia pomieszczeń do stanu sprzed awarii oraz czas potrzebny na realizację tego, przy skromnym budżecie stowarzyszenia wyłącznie ze składek członków, uznano że to nie ma sensu.
    • 19: CommentAuthormartinez
    • CommentTime8 Apr 2022
     

    Kaz:

    Jeżeli dobrze pamiętam

    W poprzednim poście powołałem się na profil facebookowy Stowarzyszenia Retrokomp ->link<- Opublikowano tam szczegółowy opis awarii wraz ze zdjęciami. Zachęcam do zapoznania się, pamięć bywa zawodna ;)

    Kaz:

    stowarzyszenie Retrokomp zaprzestało działalności, najpierw w formie muzeum, potem w ogóle.

    Przykra wiadomość, jeśli okaże się prawdziwa. Poproszę źródło.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Apr 2022
     
    Pamięć mnie zawiodła, że to koniec grudnia, a faktycznie był to początek grudnia 2018. Reszta się zgadza. Zdjęć na grupie dyskusyjnej stowarzyszenia było nawet więcej. I tam też można było śledzić wszystkie dyskusje, ruchy i decyzje, więc to jest źródło.

    Mam jednak nadzieję, że za jakiś czas środowisko trójmiejskie się ożywi, a może znowu zacznie działać w formie stowarzyszeniowej. Kto wie?