atarionline.pl MIDIcar czyli MIDI na Atari8 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime27 May 2024
     
    @pancio - dałbyś coś dla społeczności i udostępnił schemat całego MIDIcar-a i jeszcze pliki produkcyjne Gerber, a nie sprzedajesz po 60 euro ;) hahahaha
    • 2:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime27 May 2024
     
    Ty jesteś jednak z innej planety (może Wenus?). Od kilku lat udostępniam wszystkie pliki związane ze swoją pracą w zakresie Atari... W swojej kompletnej ignorancji nawet nie chciało Ci się tego zweryfikować. Sprawdź a później pisz takie bzdury...
    • 3:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024
     
    Gdzie masz pełne schematy i pliki gerber ?! Chyba u Ciebie na kompie ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime28 May 2024
     
    @galtron: Tu leży wszystko: ->link<- a ty się zakręciłeś - przystopuj bo chyba nie chcesz zostać drugim Piotrkiem.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    @galtron, jesteś niebezpiecznie blisko bana, wiesz o tym? Twoje teksty i zagrywki uwłaczają inteligencji i kulturze społeczności tu zgromadzonej. Proste, prymitywne chwyty "hahaha". Nie tak się prowadzi biznesy.
    • 6:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 May 2024
     
    Ciekawostka, mi się obecnie strona pancia nie otwiera na stacjonarce z netu tmobile, ale za to po danych mobilnych z pleja tak. Ciekawe czemu.
    Pierwotnie pomyślałem (przed sprawdzeniem danych mobilnych), że chłop jest ddosowany już, albo co :D
    • 7:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024
     
    @jhusak - tak samo to powinno działać w drugą stronę. Na mnie mogli jechać ale ja już na kogoś nie mogę, hmm ciekawe podejście jako admina. Uważam że też powinieneś być bezstronną osobą a nie trzymać z bandą która oczernia ale jak broniący coś odpowie to już jest beee. Przemyśl swoje postępowanie na swoim stanowisku.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    Ciekawe podejście to Ty masz. Najpierw oskarżasz, potem "hahaha", a potem "ojej, ludzie się bronią merytorycznie".

    W mojej obiektywnej ocenie pancio wykazuje się stoickim spokojem, czasem puści oko, czasem zaironizuje; ale to, w jaki sposób Ty odpowiadasz, jest lekko mówiąc bezczelne.

    I jeszcze jedno. Twoje rzucanie się i obsmarowywanie publicczne(!) konkretnych osób kosztuje mnie dużo energii (podobnie jak i Kaza), zmarnowałem już na Ciebie 2 godziny, godzinówkę mam 100 zł/h, więc jesteś mi winien 200 zł.

    Mogłem ten czas spędzić z żoną i dziećmi, a muszę podejmować nieudane próby uświadomienia Ci jak bardzo niekulturalnie lekko mówiąc się zachowujesz; możesz się domyślać, jaki impakt na ludzi wywierasz, i czy jest to dobre, czy złe.
    • 9:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024
     
    Zapomniałeś już jak przy projekcie I.S.PLATE mnie obsmarowywali ? Czemu wtedy nie byłeś taki wylewny i pomocny co przy panciu ? Jesteś adminem więc wszelkie roszczenia finansowe zgłoś do stowarzyszenia PTDOT powinni to pokryć w końcu to dla nich pracujesz ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    Nie zapomniałem, jak prowokowałeś i obsmarowywałeś innych. Nie pracuję dla PTODT, widzisz? Masz problem z prawdziwością swych wypowiedzi. Nie jestem wylewny do czasu. Na dodatek to nie PTODT mi zajmuje czas, tylko Ty.

    Krótko: nie masz racji, mieszasz, pomawiasz, i inne takie rzeczy robisz. Przyjmij to do wiadomości, bo wszelkie próby odbijania od siebie winy za powyższe są żałosne i dziecinne.
    • 11:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024
     
    Według tego co piszesz to tylko ja pomawiam, mieszam, i inne takie rzeczy robię i tylko ja jestem wszystkiemu winien. Hahaha dobre, na prawdę dobre ;) Wszyscy inni są OK, super, rewelacja ;) Ja prowokowałem i obsmarowywałem, ale jak na mnie pisali to było OK. Nie wiem czy zauważyłeś ale ja zaczynam pisać dopiero jak ktoś zaczyna na mnie jechać. Prześledź trochę historię wpisów. Co wstawiłem jakiś post z turbo, lub innym produktem momentalnie leciała fala hejtu, wtedy się tym przejmowałem i zaczynałem niepotrzebne wymiany zdań, teraz to olewam wpisując zwykłe hahaha. Lepszego podejścia nie ma, po co sobie psuć humor ? ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime28 May 2024
     
    @galtron, za I. S. Plate ci się należało bo postanowiłeś wprowadzić na rynek produkt napędzany wyłącznie legendą rozdmuchaną przez @as... Bez testów, na żywca. Zasłaniałeś się twierdzeniem, że się na tym nie znasz. Potem szedłeś w zaparte, że wszystko jest w porządku - chociaż nie było. Wykazaliśmy to wszystko, zrobiliśmy testy twojego sprzętu za nasze pieniądze. I co? I nic. Ani "dziękuję", ani "przepraszam". Nic innego. Temat zamiotłeś i jedyne co pamiętasz to pretensje o nieotworzenie projektu. To jest w porządku?
    • 13:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    @Peri Noid - muszę Cię oświecić i uświadomić ;) Swój projekt i PCB I.S.PLATE wysłałem do Nira Dery aby porównał moje wykonanie z jego oryginałem który posiada. Otrzymałem potwierdzenie że w testach i oryginał i moje wykonanie zachowuje się identycznie. Tym samym mogę potwierdzić w 100% że moja wersja działa jak oryginał. To że ktoś napisał że to jest najszybsze turbo i najlepsze co może być nie oznacza że tak może być. Ja oddałem wierne odzwierciedlenie oryginału tyle że w dużo mniejszej i poręczniejszej formie co potwierdził Nir Dery ;) Dlaczego miałem otworzyć projekt którego tak naprawdę nie było. Całość została odtworzona ze zdjęć które do tej pory są dostępne w necie i każdy może to dalej zrobić ale patrząc na to co się dzieje nikomu się nie chce i czeka na gotowe. To tak jakby jakaś znana osoba coś stworzyła lub odnowiła a reszta chce za darmo dostęp do wielu godzin pracy ;)
    Za testy dziękuję bo to na pewno zajęło mnóstwo czasu (sam też testowałem więc wiem ), ale oddałem do użytku produkt idealnie oddający oryginał ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime28 May 2024
     
    Aż chciało by się napisać "idealna kopia" ale nie mogę potwierdzić bo nie testowałem :-)

    A jeśli chodzi o IS_PLATE - nie Ciebie pytałem tylko Zenona, ale widocznie poczułeś zagrożenie - nie wiedzieć czemu - i rozpocząłeś krucjatę. Nieudolnie potem próbując załagodzić spór wywołałeś lawinę krytyki i smrodu. Posłuchaj lepiej innych (mnie nie musisz) i się uspokój. Który to miód jest na uspokojenie? Aaa już pamiętam - ten sfermentowany.. ale to chyba zależy od ilości i głowy kuracjusza. Tak że wszystko z umiarem i będzie git.
    • 15:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime29 May 2024
     
    To nie ja wywołałem falę krytyki i smrodu tylko Wy, czepiając się że nie robię nic dla społeczności i takie tam bzdury z kija wyciągnięte ;) Ja wstawiłem info że będzie I.S.PLATE gdzie razem z Zenonem/DIAL rozgryźliśmy schemat na podstawie zdjęć gotowego modułu. Wykonaliśmy tą pracę razem (jeżeli chodzi o schemat i rozwiązania techniczne ), później już sam zaprojektowałem od podstaw PCB i rozmieszczenie elementów, oraz wykonanie całych modułów ( to może potwierdzić Zenon/DIAL ). Niestety ktoś nadgorliwy z Waszego grona napisał coś brzydkiego do Zenona i się zaczęło piekło z hejtem, bo Zenon napisał że nie udostępni schematu a i ja też to potwierdziłem. Więc poszukaj sobie innego kozła ofiarnego , hahahaha

    Co do "sfermentowanego miodu", to ma swoją fachową nazwę jaką jest Miód pitny występujący w kilku wersjach, Dwójniak, Trójniak, Czwórniak itd. ;)
    • 16:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime29 May 2024 zmieniony
     
    Przypomnieć pragnę, że to nie jest raczej panel dla bartników a zwłaszcza miodo-warzelników.

    A stanowczo chciałbym zdementować, że ktokolwiek z "nas" napisał cokolwiek co mogłoby by zawierać negatywne uwagi do Zenona. Nie znam osoby, która nie doceniała by jego wkładu i zaangażowania w rozwój rozszerzeń dla Atari. Nie masz prawa nikogo oskarżać - może to ty sam "napastowałeś" Zenona i wykorzystujesz sytuacje? Pomyśl dwa razy zanim napiszesz coś podobnego ponownie.

    Zacznij trzymać się reguł, to topic o znienawidzonym przez Ciebie MIDIcar. Możesz krytykować, komentować ale nie wciskaj ludziom kitu i nie rozmydlaj tematu.
    • 17: CommentAuthorsdsi
    • CommentTime29 May 2024
     
    Cześć,

    Dzięki za MIDICar MIDI to temat, który mnie szczególnie interesuje w starych komputerach; eksploruję go w Commodore 64, Amidze 500 a ostatnio w w klonie ZX Spectrum - Sizif-512, wraz z dopałką dźwiękową, którą w PL czasami wykonuje Zaxon. Pięknie to gra :)

    Teraz czas przyszedł na MIDICar wraz z MCP (dawałem filmik na FB); a także czekam z utęsknieniem i cierpliwością na jakiś sequencer lub chociażby prosty recorder. Dzięki Panowie za korespondencję w tym zakresie.

    @pancio - zainteresowała mnie Twoja rekomendacja modułu X2GS; być może zamówię go. Napisz subiektywnie proszę swoje wrażenia o tej płytce i tych bankach, które można tam wgrywać. Dziękuję :)

    Mam nadzieję, że wątek wróci na merytoryczne tory. Pozdrowienia :) W
    • 18:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime29 May 2024
     
    Podziel się linkiem to sobie posłucham.

    Co do X2GS to procedurka podmiany SF jest na stronie SERDASHOP-u. Ja osobiści pozostałem przy oryginalnym - Burian v.1.1

    Szkoda, że te moduły są tak drogie.. bo bym je wszystkie sobie przetestował :-)
    • 19:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Jun 2024 zmieniony
     
    Jest mi niezmiernie miło przedstawić nowy, kolejny model MIDIcar - Covox - moduł grający MIDI jak i MOD-y. Teraz już nie trzeba montować i lutować modułu COVOX w komputerze - wystarczy wpiąć MCC do portu CART/ECI albo PBI i możemy cieszyć się dźwiękiem. Prócz wysokiej jakości wyjścia dźwięku na gniazdach RCA - muzyka pojawia się również w głośnikach naszego monitora/telewizora- a to za sprawą podania zsumowanego dźwiękowego na wejście audio w naszym komputerze. Póki co trwają testy prototypu, który po raz pierwszy zrobiłem z wykorzystaniem czterech warstw w PCB. Za chwilę, po testach i poprawkach projekt zostanie udostępniony dla wszystkich chętnych. Warto również wspomnieć, że MCC jest prawdopodobnie pierwszym urządzeniem COVOX, które zamiast zwykłych rejestrów i drabinek rezystorów został wyposażony w dwa podwójne, dobrej jakości przetworniki DAC - co daje nam łączną liczbę 4 kanałów. Mam nadzieję, że projekt się spodoba MODy wrócą do łask.

    Projekt powstawał we współpracy z @mono, który pomógł przeanalizować możliwe adresacje COVOX - dzięki temu MCC może grać w dowolnej znanej adresacji przewidzianej na COVOX. PCB zostało wykonane w 4 warstwach za namową @MatGuru - i jak widać wyszło całkiem fajnie. A elementy w torze audio pomagał mi dobierać @kkrys - on lubi te rezystorki i ma dryg do analogówki :-)

    I chciałoby się jeszcze powiedzieć: "hahahaha" bo to nie jest jakaś tam kopia kolejnego turbo 1050 tylko całkiem nowe i świeże podejście do tematu.

    Na koniec taka ciekawostka - MCC nie korzysta z ogólnie przyjętego sposobu generowania dźwięku t.j. zatrzasków i drabinek rezystorów a z prawdziwych układów DAC - co chyba zdarzyło się po raz pierwszy... jeśli się mylę - proszę o sprostowanie.
    • 20:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 Jun 2024 zmieniony
     
    W sumie PokeyMAX umie w Covox a nie używa drabinek resystorowych. A przynajmniej nie dosłownie. Swoją drogą ciekawe, jak ma to zaszyte...
    • 21: CommentAuthortebe
    • CommentTime3 Jun 2024
     
    jedna nerka wystarczy, czy muszą być dwie ?
    • 22:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Jun 2024 zmieniony
     
    @Peri Noid - racja, zapomniałem o tym "kombajnie" ale trzeba lutować :-)

    @tebe - wystarczy chcieć, projekt jest dosyć prosty i praktycznie kążdy kto używa lutownicy powinien dać radę. A jak nie, to myślę, że znajdą się chętni by pomóc.
    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Jun 2024
     
    Wydaje mi się, że covox od lotharka właśnie był na DACach. Te rezystorowe jednak szumio bardziej.
    • 24:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime4 Jun 2024
     
    Lotharkowy PIA Covox jest zrobiony na czterech sztukach czegoś takiego (w hornym rzędzie jest napisane HC574).
    • 25:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jun 2024
     
    Czyli na rezystorach - bo 574 to zatrzask.
    • 26:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime4 Jun 2024
     
    Tak, to już z Pancio 2 dni temu omówiliśmy :)
    • 27: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime4 Jun 2024
     
    Co do Covoxa i użycia przetwornika DAC. Candle go już wieki temu użył w jego Simple Stereo. Chyba nawet kiedyś tu wrzucałem artka na ten temat.