atarionline.pl Czym przechwycić obraz i dźwięk aplikacji w Windows? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordss
    • CommentTime2 Sep 2014
     
    Chciałbym przechwycić obraz i dźwięk generowane przez aplikację w Windows i zapisać je do pliku. Konkretnie chodzi mi o emulator a8cas-atari800. Z tego co wiem to tylko ten emulator obsługuje Blizzarda. Wiem że Altirra i Atari800Win mają opcje nagrywania avi ale nie obsługują Blizzarda.
    Zna ktoś jakiś taki darmowy programik?
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Sep 2014 zmieniony
     
    Co prawda robiłem to na linuxie, ale może i na windzie da radę - Audacity.

    Edit: A nie doczytałem. Audacity przechwyci Ci tylko dźwięk.
    • 3:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime3 Sep 2014
     
    Fraps jest całkiem niezły. Zapisuje nieskompresowane klatki we własnym formacie, ale można je przekonwertować na dowolny inny.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Sep 2014 zmieniony
     
    A ile czasu potrzebujesz tego filmiku?

    Przychodzi mi do głowy zrobienie pacza,które zapisuje screen biorąc pod uwagę częstotliwość odświeżania ekranu (parametr:-refresh) zgodnie z jakimś formatem whardkodowanym. Potem to do mplayera wrzucasz i masz.

    --- edit

    Nie jest to pacz na 5 minut...
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime3 Sep 2014
     
    Przypomniałem sobie jeszcze o Daum Potplayer, gdzie jest opcja przechwytywania wybranego fragmentu ekranu, jak i też z kamery, karty telewizyjnej, karty typu framegabber itp. do pliku w wybranym formacie. Jest niesamowicie rozbudowany, ale to raczej jego zaleta, niż wada. :)
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Sep 2014
     
    @Voy, ale fraps nie zgrywa dźwięku z audio tylko z wejścia (mikrofon).
    • 7:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime3 Sep 2014 zmieniony
     
    Najnowsza wersja 3.5.99, zakładka Movies, menu Sound Capture Settings - są dwie opcje: Record Win7 sound -> Stereo/Multichannel oraz Record external input, o którym wspominasz.
    • 8: CommentAuthordss
    • CommentTime3 Sep 2014 zmieniony
     
    @jhusak: do maksymalnie 1 minuty, dłuższych filmików nie przewiduję.

    @voy:

    1. FRAPS-a - coś mi ten program nie jarzy. Zdaje się, że po naciśnięciu klawisza zdefiniowanego jako "Video Capture Hotkey" powinien zacząć nagrywać, ale u mnie żadnej reakcji nie ma. Nawet naciśnięcie czerwonego klawisza HELP nic nie daje. Mam WinXP.

    2. Daum Potplayer - kiedy klikam "rozpocznij nagrywanie" dostaję okienko: Nie można przeprowadzić operacji przechwytywania, ponieważ pliki audio i wideo nie są aktualnie dostępne. O co biega, wiesz?
    • 9:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime3 Sep 2014
     
    Niestety nie, bo oba u mnie działają. Używam Windows 8.1 Update 1.
    • 10: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Sep 2014 zmieniony
     
    U mnie Fraps też nie chce działać, kiedyś działał, więc to chyba nie wina Wina...

    Tu programy polecane na innym forum (nie testowałem):
    ->link<- ->link<- ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime3 Sep 2014
     
    Znalazłem jeszcze coś takiego ->link<- (ale nie testowałem).
    • 12: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Sep 2014
     
    Kolos...
    • 13: CommentAuthordss
    • CommentTime4 Sep 2014
     
    Ok, wreszcie coś zadziałało - ZD Soft Screen Recorder potrafi nagrywać z dźwiękiem. Co prawda wersja trial wrzuca na ekran watermarka z adresem strony www, ale mi to nie przekszkadza.
    Dzięki za podpowiedzi.
    • 14:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Sep 2014
     
    @Voy, a no to się postarali, ja mam dużo starszą wersję.