atarionline.pl ATARI JAGUAR NTSC BEZ PRZEŁĄCZNIKA PAL? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Witam serdecznie. Odebrałem od siostry TV z lat młodości - Sony Trinitron 14 cali i pełen podniety chciałem podłączyć do niego Jaguara. NIestety okazało się, że mam Jaga NTSC (czerwona dioda) niestety bez przełącznika PAL/NTSC z tyłu obudowy... Czy jest on ukryty pod obudową? Dźwięk niestety strasznie buczy i za cholerę nie mogę go uzyskać na tym TV. To stary model TV służył mi jeszcze przy Atari 130XE. Czy jest jakaś opcja podłączenia Jaga w PAL aby działał na tym TV z dźwiękiem? Chętnie pograłbym w Tempesta 2000 ale bez dźwięku to lipa trochę :-(.
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Sep 2014
     
    Najlepiej to przez scart wtedy system nie ma znaczenia. I obraz lepszy.
    • 3:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime2 Sep 2014
     
    Jak umiesz się posługiwać lutownicą to 1 rezystor SMD trzeba wylutować (R19).
    Jak nie to znajdz kogoś kto to zrobi. Nie ma awiększego sensu instalowanie przełącznika.
  2.  
    Scart odpada bo ten TV ma tylko wyjście antenowe - a chce na nim robić retro sesje: nostalgia (tv z mojej młodości) plus na 14 calach retrogry wyglądają fachowo. Chyba, że ma ktoś jakąś 14 CRT z przełącznikiem NTSC/PAL na sprzedaż?

    Willy a jest jakaś mapka układów Jaga gdzie znajdę ten rezystor?
    • 5:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime4 Sep 2014
     
    Proszę bardzo: zdaje się że pomyliłem numerację ,)
    ->link<-