atarionline.pl Atari 520 STFM ... i co dalej? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime5 Sep 2014
     
    Cześć!

    Niespodziewanie stałem się posiadaczem Atari 520 STFM.
    Po pierwszym zauroczeniu i pobawieniu się chwilkę grami, pojawiło się kilka pytań:

    1. Czy jest możliwość podłączenia tego komputera jakąś przejściówką z gniazda monitorowego do TV (np. na SCART) tak, żeby uzyskać obraz ostrzejszy od tego z modulatora?

    2. Czy jest możliwość podłączenia jakiegoś HDD lub zamiennika HDD - kart CF/SD? Czy da się podłączyć CD-ROM? Jakie są tego koszta?

    3. Nie wiem jaką mam wersję TOS, ale czy to ma jakieś znaczenie? Którą wersję najlepiej posiadać?

    4. Czy istnieją jakieś rozszerzenia pamięci/karty turbo do tych komputerów?

    5. Gdzie dostanę jakieś oprogramowanie do tworzenia muzyki/grafiki?

    6. Czy istnieją jakieś przejściówki dla innych myszek PC (PS/2 lub USB), Amigowych?

    7. To samo z joy-ami. Czy działają bez przeróbek Joy-e pasujące do Amig i małego Atari?

    Z góry dziękuję za spokojne podejście do moich pytań :) lub przekierowanie mnie linkami do odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime5 Sep 2014 zmieniony
     
    1.allegro kategoria atari
    ->link<-
    2. ultra satan -Lotharek
    ->link<-
    3. ->link<- zapytać !
    4. tak ciężko jest kupić, zapytać gościa w linka wyżej.
    5. ebay bądź ftp pigwa
    6. allegro kategoria atari
    ->link<-
    7. tak
    • 3:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime5 Sep 2014
     
    Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)

    W między czasie sam przejrzałem All.. i sam sobie odpowiedziałem na kilka pytań ... Człowiek podjarany niepotrzebnie się spieszy.

    Jak sprawdzić jaki mam TOS i czy jego zmiana na ten 2.06PL mi coś da? Czy jest to konieczne?
    • 4: CommentAuthorjury
    • CommentTime5 Sep 2014 zmieniony
     
    1. Tych 2 gości praktycznie ma te kabelki non stop na stanie :)
    ->link<-
    ->link<-
    2. Jest tego dużo, ale obecnie chyba najlepiej któreś z 2 poniższych.
    - Ultrasatan: ->link<-
    - CosmosEx: ->link<-
    Co do CD-ROMu, to jak najbardziej da się podłączyć.
    3. Wersję TOSu możesz sprawdzić aplikacją Sysinfo. Co do tego czy wersja ma jakieś znaczenie, to oczywiście, im nowszy numerek to mniej bugów i więcej możliwych opcji ( ale obstawiam, że pewnie i tak masz w miarę nową wersję ) Tu sobie możesz poczytać trochę o TOSach:
    ->link<-
    4. Tak, istnieje tego trochę, ale niestety nie jest to łatwo trafić, choć chyba ostatnio trochę się lepiej zrobiło jeśli chodzi np o rozszerzanie pamięci w STFM, tyle, że nie potrafię sobie przypomnieć gościa zajmującego się tym.
    5. Np tu: ->link<-
    6. Polecam rozwiązanie eiffel lub ewentualnie zwykła przejściówka złącze atari --> USB. Gdzieś kojarzę, że ktoś na allegro wręcz od lat sprzedawał taką cały czas, ale nie mogę jej teraz znaleźć. Może to chwilowe i za 5 minut pojawi się ta aukcja :)
    7. Tak, to te same joy'e :)

    Edit:
    O, ASu mnie uprzedził :P
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime5 Sep 2014
     
    O jury się pojawił.... jury będziesz na wapniaku?
    • 6: CommentAuthorjury
    • CommentTime5 Sep 2014
     
    Nie wiem jeszcze :P