atarionline.pl Problem z plikami w G2F i AIS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Sep 2009
     
    Irwin, Emkay i jeszcze ktos, kogo nie pamietam ma bardzo nietypowy problem z G2F. Otoz po odczytaniu plik

    Irwin:
    "Obejrzyj dołączone do mojego postu animacje, np w test1.avi zapisuje po kolei plik do 4 formatów bmp, g2f, xex i png a potem pokazuje je jak wyglądaja w katalogu. Widziałeś kiedyś aby plik g2f zajmował 230kb? albo że wszystkie te pliki zajmują dokładnie tyle samo tj 230kb? W rzeczywistości wszystkie zapisane pliki mimo że wybierałem jakiego typu maja być zostały zapisane jako bmp
    w test2.avi pokazane jest nawet co jest w środku tych plików i tu akurat są same png.

    ->link<-
    ->link<-

    Natomiast nie mam teraz jak zrobić filmików z AIS ale byłyby one identyczne, tj nieważne czy wybiore export as bmp czy asm to i tak nagra sie xex.

    (...) Po trzecie jedyne programy które zachowują się w ten sposób to G2F i AIS - wszystkie inne jakie mam nie mają ŻADNYCH problemów z zapisem plików w wybranym formacie. (...)

    Po czwarte sam G2F w wersji z marca 2008 doskonale zapisuje wszelkie możliwe formaty jak się chce i kiedy się chce. Robił to wtedy tj w marcu 2008 ale co ważniejsze robi to TERAZ - gdyż mam tę wersję do dziś, i czasami używam, właśnie z uwagi na brak problemów zapisem. (...)"

    Irwin uzywa Visty - moze to jest problemem, jakas niekompatybilnosc? Moze ktos dojdzie po objawach, jaka jest przyczyna?
    • 2: CommentAuthorirwin
    • CommentTime1 Sep 2009
     
    Odpowiem Ci Kaz tutaj:
    Po pierwsze Tebe zna problem z G2F bo kiedyś o tym na forum Atariage pisaliśmy, po yngielsku zresztą ;)
    Nie jest to dla mnie jakiś problem zresztą, wolę aby Tebe zajmował się innymi rzeczami w rodzaju właśnie robienia nowych programów w stylu Ais (mimo iż interlace) niż babrał się w kodzie zapisu plików dla paru użyszkodników ;)
    Po drugie mnie on nie przeszkadza gdy chodzi o G2F bo zapisać wszystko co chcę umiem, może trzeba się przy tym "trochę" wygimnasykować, ale da się - patrz poniżej*. Także na brak zapisu w AIS nie narzekam - choć tutaj żadna gimnastyka już nie pomaga i zapisać się nie da - gdyż interlace nie znoszę i używać nie zamierzam. ;)

    Dziś w ramach testu uruchomiłem AIS u kolegi całkowicie niezwiązanego z Atari na jego monsterze CoreQuad z Windows Vista SP2 z najnowszymi łatkami, Na jego kompie poza gierkami, Office i paroma programami nic więcej nie było instalowane, a przede wszystkim co ażniejsze nic nigdy nie było odinstalowywane- gdyż nawet nie wie że tak można. Ais po nacisnięciu new, wyborze rodzaju np cin i export as bmp produkuje ładny xex. Po wgraniu bmp gdy damy export do xex produkuje... ładny bmp ;)
    Czyli to samo co u mnie w G2F to co ładujesz to nagrywasz i nic innego. Dlatego po wgraniu bmp można jedynie nagrywać bmp. A ponieważ nie można wgrać xex to nie da się go nagrać. Ktoś kto podąża za tym tokiem ;) może zapytać a do G2F też nie da się wgrać xex? jak więc takowy tworze w G2F? Ano w menu Special jest opcja Save G2F/XEX na wyjściu i tak właśnie mogę stworzyć xex'a. Ais takiej opcji nie posiada.


    ---
    * jak zapisuje w G2F:
    jeśli chce zapisać jakiś plik to najpierw ładuje jakiś plik g2f potem dopiero mogę zapisać ale tylko do g2f'a. Jeśli więc chce zapisać do bmp to ładuje jakiś bmp i
    wtedy wszystko co zapisuje g2font zawsze będzie bmp'ekiem (nie ważne co się wybierze) itd itp aby nagrć *.col najpierw musze wczytać jakiś col.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Sep 2009
     
    U mnie na XP dziala normalnie. Wiec to nie jest tak, ze skoro Ty masz problem to mnie to juz nie powinno interesowac :). Bo jezeli mam migrowac na Viste, a okaze sie, ze G2F i AIS sa jakos trefne na Vista, to lepiej miec juz dzisiaj lekarstwo na przypadlosc.
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 Sep 2009
     
    na dole okna dzialogowego rozwijasz listę formatów "Zapisz jako typ:", wybierasz interesujący Cie typ pliku typu XEX, BMP, G2F itd. i zapisujesz

    domyślnie rzeczywiście zostaje zaznaczony typ pliku ostatnio otwarty, czyli jeśli odczytałeś G2F, zostanie wybrany G2F, jeśli zapisałeś XEX zostanie wybrany XEX

    jeśli natomiast zamiast wybrać konkretny typ pliku, Ty dopisujesz tylko nowe rozszerzenie, to G2F to zignoruje, bo decydującym formatem jest ten które wskazuje ComobBox "Zapisz jako typ:"