atarionline.pl obraz w obrazie, split - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime28 Sep 2014
     
    Kochani, czy istnieje jakieś urządzenie, do którego można podłączyć dwa sygnały video (lub RGB) i da na telewizorze kineskopowym horyzontalny split? W nowych telewizorach to nic nadzwyczajnego, ale czy istnieje taki wynalazek dla starych telewizorów kineskopowych?
    Przykładowo, do magicznej kostki podpięte jednocześnie atari i commodore, na telewizorze obraz przedzielony na pół - u góry Atari, na dole commodore.
    Znajomy mówił mi, że coś takiego widział, googlowałem i nic nie znalazłem, a bardzo chętnie bym coś takiego zakupił.
    • 2: CommentAuthorLt_Bri
    • CommentTime28 Sep 2014
     
    Były takie wynalazki do telewizji przemysłowej, tyle że to raczej na przynajmniej 4 części dzieliło obraz.
    W latach dziewięćdziesiątych w EP był artykulik(bodaj dwuczęściowy) o przeróbce(właściwie dorobieniu) telewizora pod PiP, ale to znów nie do konca to czego potrzebujesz.



    Jak coś to tut szukaj:

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Sep 2014 zmieniony
     
    Niestety, nie da się tego zrobić bez pamięci, czyli też bez przetworników ac/ca na zwykłym telewizorze.

    A co do tego podziału "na cztery części", to zrobiłbym to na kineskopie z 4 działkami i czterema torami wizyjnymi. Wówczas mamy możliwość oglądania jednego sygnału (zmiana sterowania działkiem jednego z torów) lub wszystkich na raz. Ciekawe, czy właśnie tak to było robione... Czy może od razu mieli cyfrowe tory w monitorach z takimi możliwościami... W sumie to technologia lat 70-80 ubiegłego wieku.

    W kineskopach kolorowych są 3 działka - 3 tory wizyjne (R,G,B), jednak sterowane są one jednym układem odchylania.