atarionline.pl Błyskawiczny konkurs Atarionline.pl - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Oct 2014 zmieniony
     
    Dziś ruszy na głównej stronie błyskawiczny konkurs, z ciekawymi nagrodami. W konkursie wygrają Ci którzy najszybciej podadzą poprawne odpowiedzi, dlatego szykujcie się oraz przypomnijcie sobie wszystkie niezbędne informacje o Atari oraz innych komputerach z epoki;)

    Przygotujcie się teraz i życzę powodzenia!;)
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Oct 2014
     
    A i grach też;)
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Oct 2014
     
    powodzenia, niech się google nie zapiecze, nie biorę udziału
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Oct 2014
     
    Sprawdzałem na kilku pytaniach, google nie zna odpowiedzi;):)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Oct 2014
     
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime22 Oct 2014
     
    Już pierwsze odpowiedzi padły, ale walka o bilety trwa nadal;)
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Oct 2014
     

    tdc:

    Sprawdzałem na kilku pytaniach, google nie zna odpowiedzi


    Tudzież istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że:

    1. Google'a trzeba umieć zapytać, żeby dostać odpowiedź

    2. Odpowiedzi serwowane przez Google są poprawne, a organizator uważa inaczej

    3. Organizator nie zna odpowiedzi, a konkurs ma na celu ich ustalenie

    Niepotrzebne skreślić :D
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime22 Oct 2014 zmieniony
     
    No i jest jeszcze pewna dobra rada, jeśli ktoś zna odpowiedź to lepiej potrafi ją znaleźć (weryfikacja) lub nawet jeśli coś mu świta to łatwiej to znajdzie. Znacznie gorzej gdy ktoś kompletnie nie ma bladego pojęcia czego szuka, to wtedy ciężko znaleźć nawet jeśli taka odpowiedź jest do znalezienia po dłuższym klikaniu.

    ad 1 oczywiście a ja starałem się aby wklejenie pytania nic nie dało w wyniku;)

    ad 3 he he;)

    Konkurs oczywiście ma na celu szybkie wyłonienie osób, które szybko podejmą decyzję o np. szybkim wypadzie do Poznania itp.
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime22 Oct 2014 zmieniony
     
    ad 3 to nawet dostałem odpowiedzi gdzie pewna osoba polemizuje ze mną, czyli zakłada że ja znam inne odpowiedzi;)

    Trochę przesadzam, ale naprawdę ktoś polemizuje ze mną;)
    • 10:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime22 Oct 2014 zmieniony
     
    Też mógłbym polemizować odnośnie braku konieczności używania pewnego narzędzia do wczytywania gier z magnetofonu - jak najbardziej było używane, jeśli oczywiście myślę o tym samym co autor pytania. :)
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Oct 2014
     
    Z racji faktu, że PGA lada dzień, konkurs kończymy dziś o godzinie 11:00.
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Oct 2014
     
    Konkurs zakończony.
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Oct 2014 zmieniony
     
    W konkursie wzięło udział czterech osobników płci męskiej;)

    Z racji tego że był to konkurs "kto pierwszy ten lepszy", nie decydowała tutaj ilość zdobytych punktów, a szybkość nadesłania odpowiedzi. Więc tym razem wartość merytoryczna oraz wszelkie spory można odstawić na bok;) Tak było tym razem bo trzeba było szybko przed PGA wyłonić zwycięzcę, a nie czekać kto będzie lepszy.

    Co do samych pytań konkursowych to trafnie zauważyliście, że wiele odpowiedzi na jedno pytanie było poprawnych. Ze względu na szybkość konkursu wszystkie odpowiedzi były traktowane jako poprawne. Przykładowo jeśli pytam o cztery pisma a jeden poda polskie, a drugi zagraniczne to oczywiście pytanie było zaliczone obu osobom.
    A przy okazji ile pism o Atari jesteście w stanie wymienić?;)


    Ok, lecę się pakować, jeśli uczestnicy wyrażą zgodę to chętnie opublikuję ich odpowiedzi bo często były interesujące, a nawet Adv w dalszej rozmowie naświetlił mi zagadnienia odnośnie Top Secretu o których nie wiedziałem;)