atarionline.pl Podróż do granic wszechświata - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormrcszef
    • CommentTime22 Nov 2014
     
    Dowiedziałeś się właśnie że nigdy nie umrzesz. Dostałeś lek neverdies, dzięki któremu każda martwa komórka automatycznie się odradza. NASA, wytypowała Cię właśnie jako typa, który ma żyć zawsze.
    Dlaczego ? BO NASA postanowiła wysłać Cię super komfortowym wehikułem w kosmos. Będziesz leciał w jednym kierunku do granic rozprzestrzeniającego się wszechświata.
    Twój statek to immobileship17. Nadnaturalna jednostka, zbudowana ze szczepu 108 pierwiastków. Jest na tyle mocna, że może przelecieć 10 tyś km obok słońca czy innej gwiazdy i się nie stopi. Nasa budowała immobileshipa na dnie oceanu na 6ścio tysięcznej głębinie. Statek jest bajkowy. Wyposażony w 12 tyś wszelakich czujników. Wyczuwa fale radiowe, zbliżającą się materię grawitację i nie wiem sam co jeszcze. Ty za sterem nie musisz nic robić. Statek w razie niebezpieczeństwa, obroni Cię sam. Zrobi unik, odda strzał, przyśpieszy zwolni. Zrobi to najlepiej dla Ciebie.
    Aha immobileship ma wbudowany ultra grawitacyjny pochłaniacz materii. Działająca jak odkurzacz pompa olbrzymiej mocy zasysa wszelaką materię i przetwarza ją w dowolny sposób. Z tej materii czerpiesz pożywienie, a immobileship napędza się atomowo właśnie z niej. Jak to działa ?
    Przenośny pokładowy dysk zawiera wzory wybranych rzeczy jakie kiedykolwiek istniały na Ziemi. Skutkuje to tym, że pochłaniacz wsysa materię – elementy skał, pyły itp. Rozdrabnia je do atomów elektronów i neutronów – jak mikser domowy. Następnie w specjalnej komorze Dantego drobinki materii układają się wg wzoru podanego przez kompa. Możesz w dowolnej chwili zdobyć dowolną rzecz materialną, której elementarny wzór został wgrany do bazy przedmiotów przez NASĘ.. Wpisujesz do wirtualnego googla słowo śrubokręt i za chwilę masz wzory. Klikasz na wybrany wzór i komora poprzez jonizację stereo magnetyczną układa Ci atomy idealnie wg wzoru. Śrubokręt wychodzi idealny. Niewyszczeriony z mocnej stali jak nowy z marketu marki Stanley. Chcesz zjeść jajko na twardo i o dziwo z pochłoniętych kamieni rozdrobnionych do atomu komora Dantego układa Ci jajko i zaraz masz jajko. Niezłe co ?
    NASA zapytała Cię co chciałbyś dostać w prezencie od ludzkości na tak długą nieskończoną podróż.
    Miałeś kilka pomysłów. Przez głowę przemknęły Ci wszelakie używki jakie poznałeś w czasach buntowniczej młodości. Może substancje psychotropowe ? Może jakieś alkohole ciężkie bez limitu. Zawsze byłeś fanem piwa, może jego wzór atomowy i niech mi komora Dantego wylewa litry browara każdego dnia. Po głębszym zastanowieniu stwierdziłeś że piwo na dłuższą metę nie da Ci tego czego szukasz. Poza tym w bazie jest wzór chmielu i wody więc jak dobrze pokombinujesz to osiągniesz rarytasy własną przedsiębiorczością. Może sztuczną kobietę, której nie będziesz musiał słuchać, a za to dotykać do woli. Raczej kiepski pomysł.
    Wiem. Tego szukasz. I to wybrałeś. Właśnie to. Zestaw 10 gier Atarowych, które nigdy Ci się nie znudzą. Będziesz miał je na zawsze. Będzie to Twoja jedyna rozrywka. Musisz je dobrze wybrać, aby nie zmarnować żednej pozycji.
    Dlaczego tylko 10 ciu gier – skoro można mieć całe archiwa z atarionline.pl ? Ano właśnie dlatego, żeby była zabawa i żeby opcja wyboru skłoniła Cię do głębszych przemyśleń. Jeżeli pomylisz się w wyborze gry będziesz musiał grać w kiepską grę przez całe wieki. Zastanów się dobrze abyś dobrze bawił się w kosmosie. Pamiętaj że będziesz leciał długo – tzn zawsze. Wybierz te gry najlepiej jak potrafisz. Skomentuj dlaczego takie gry wybrałeś aby każdy wiedział co z Ciebie za charakter.
    Proszę Was tutaj o społeczności atarowska o podanie swoich 10 gier na wieki lotu z uzasadnieniem dlaczego te gry wybraliście, a nie inne.
    Poniżej mój wybór:
    1. 1. ALEX – gra którą przeszedłem i którą wybieram ze względu na 112 bardzo trudnych poziomów do których będę chętnie wracał. Mogę próbować przechodzić je na czas gdy braknie mi pomysłów na dalszą eksploatację gry. ALEX to jedna z dziesiątków wersji Robbo, ale wezmę tę wersję ze względu na ilość leveli. Jest mocną grą.
    2. 2. Wybieram World Karate Championship. – Tutaj gdy usłyszę po dłuższej przerwie te chińskie dźwięki muzyki przypomnę sobie o ziemi. Gra sprowadzi mnie na ziemię również gdy otrzymam silny cios w jajka. Gra nadaje się w podróż gdyż walka nie jest monotonna. Jest wiele kombinacji ciosów i można stale się poprawiać grać na rekord. Można dojść do sporej wprawy i walczyć turniejowo. Komputer jest coraz lepszy a ja wraz z nim. Tego mi trzeba w kosmosie.
    3. 3. Wezmę taką grę jak The Warsaw Tetris. Ta muzyczka nie da się zapomnieć. I ten klimat tetrisa niezniszczalnej gry. Muszę to mieć w kosmosie by w razie problemów z psychiką mieć nutkę relaksu.
    4. 4. Grand Prix Simulator – wezmę tę pozycję. Jest doskonała. Można ścigać się godzinami i poprawiać własne wyniki toru. Tory są coraz trudniejsze, a komp gra coraz lepiej. Gra ma klimat i przyda mi się w tej podróży.
    5. 5. Road Race. Ta gra najbardziej będzie przypominała mi matkę Ziemię. Zawsze do niej wrócę gdyż ma niepowtarzalny urok i klimat jazdy po USA. Przypomni mi dawne młode lata gdy grałem w nią w zimowe wieczory. Szkoda ze nie ma dodatkowej muzy, ale jest to dla mnie obowiązkowa pozycja na ten lot.
    Mam już 5 gier. Coraz trudniej będzie mi wybierać rezygnując z innych.
    6. 6.Wezmę grę Vicky. Super gra, która nie może się znudzić gdyż układ korytarzy w poszukiwaniu 6 rzeczy jest za każdym razem inny. To sprawia że chętnie się do niej wraca raz za razem. Nieprawdopodobna muza i element magii muszę mieć. Jedną taką gierkę chętnie zabiorę.
    7. 7. Colosus Chess 4.0. No jakżeby inaczej. Szachy muszą być. Obowiązkowa pozycja. Gdy zabraknie pomysłów na relax szachy dadzą wytchnienie. Gra nieśmiertelna, a w wersji na Atarkę naprawdę dobra. W czasie takiej podróży mogę wyrobić się jak Kasparov. Szkoda że niegdy nie wrócę i nie udowodnię swojej dominacji szachowej.
    8. 8. Kurcze pieczone wybór coraz trudniejszy. Wezmę teraz w tę podróż bez końca taką gierkę jak: Inside. Mega muzyczna oprawa. Nie mógłbym stracić tej muzyczki. Przy tym gra pozwala grać na rekord i jest specyficzna. Przy tym bardzo dobra. Tej gry szkoda byłoby mi nie zabrać.
    9. No i ostatnie dwie pozycje. Pamiętaj że lecisz nieprawdopodobnie długo. Gry muszą być dobrze wybrane. Hmm. 9.Tutaj miałem wziąć niemożliwego Zybexa jako najlepszą strzelankę, ale otóż nie. Wybieram The Las Guardian. Tej gry nie mógłbym nie zabrać. Tyle godzin ile w to przegrałem to napradę długo by liczyć. Niech mi ta gra towarzyszy w kosmosie- chętnie do niej zawsze wrócę. Te podwójne działa zebrane robią taką czystkę że gra się niemożliwie przyjemnie.
    10. 10. Najgorsza sprawa. Zostało mi jedno miejsce. Jedną ostatnią grę mogę wybrać. Mam tyle pomysłów. Może coś z prostszych ale zawsze mnie wciągających gierek z klimatem jak: Boulder Dash, Pharaons Curse, Dan Strikes Back, Behind Jaggi Lines, Gyruss, Ship z Mirageu czy Spelunker. A może coś z trudnych starych dobrych gier nowej atarowej odsłony jak Master head, Lasermania, U235, Dagobar, a może coś z rozrywki typu: Fred, Misja. Kurka macana. Gra musi być bardzo dobra i zachęcać do powrotu. Musi starczyć na długo. Zaraz zaraz. Na razie wybrałem: Alex, WKC, Warsaw Tetris, GPS, Road Race, Vicky, Colosus, Inside i The Last Guardian. Ostatnią pozycją na te lata lotu w kosmosie i graniu na Atari niech będzie zatem. Sam nie wiem. W wybranych pozycjach mam mało muzyki. Jej brak może mi w kosmosie dokuczać. Może jakieś demko wziąć z jak największą zgromadzoną ilością kompozycji. Nie wiem, które by to miało być. Volume Demo miało sporo melodyjek. Nie wiem co wybrać. Ale znowu marnować miejsce pozbywając się gierki. Zastanawiam się nad His Dark Majesty. Niesamowita strategia, ale w sumie można przejść ją kilka razy na różne sposoby i po czasie się znudzi. Wiele godzin spędziłem też przy automacie Fruit Machine. Gra potrafi wciągnąć ale czy na zawsze ? jakie jeszcze gry do pogrania najlepsze są. Bang Bank, dobry, ale po czasie będę się denerwował i miał dość. Niech będzie, wezmę jednak to Volume Demo. Jest tam dużo starej atarowej muzy która pozwoli przypomnieć o klimacie zimowych wieczorów. Co prawda nie daje się zagrać poświęcam jedno miejsce, ale mam wybór muzyczek. Może jest inne demko z większą ilością dźwięku ?
    Chętnie poznam Wasz wybór i uzasadnienie. Lot do granic wszechświata będzie naprawdę długi, gdyż im mobileship osiąga tylko połowę prędkości światła. No więc drodzy Atarowcy. Dajcie się wciągnąć w tą sytuację i dokonajcie mądrego wyboru dziesięciu najbardziej wciągających gier, do których się wraca, z uzasadnieniem. Miłej zabawy.

    Pozdrawiam
    mrcszef