atarionline.pl Problem z joystickiem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorIns3rt
    • CommentTime5 Dec 2014 zmieniony
     
    Siemka. Ostatnio zakupiłem adapter kasety i po przekonwertowaniu na wav wszystko się wczytało bez problemu. Gorzej z joystickiem gdyż mam dwie sztuki quickjoy II. W jednym brakuje sprężyny do ruchu w tył, a drugi jest calkowicie sprawny (przynajmniej tak mi się wydaje) po wczytaniu River raid nie mogłem strzelać ani jednym ani drugim joystickiem, pomyślałem ze to błąd gry ale w Montezuma nie da się skakać. Odrazu mówię że rozkręcałem obydwa i wszystkie kabelki są na miejscu, więc nie wiem skąd ten problem. Nie mam dostępu do żadnego sklepu gdzie by sprzedawali joysticki ani raczej nikt w okolicy nie posiada takiego sprzętu. Jutro ewentualnie popróbuje poczyścić kontakty i wszelkie styki alkoholem izopropylowym. Jaki może być powód tego problemu, czy komputer wymaga naprawy? Dwa porty działają i w każdym to samo.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Dec 2014 zmieniony
     
    Chwilowo może ktoś tu wytropi gry które nie wymagają przycisku fire. Np. Boulder Dash jeśli nie potrzebujemy wygryzać ziemi na odległość lub ta świeża zakręcajka J. Husaka. O ile w takich grach bez fire przeżyjemy to nie pamiętam jak z uruchomieniem.
    • 3: CommentAuthorbomb-jack
    • CommentTime5 Dec 2014
     
    alkohol może być za słaby , spróbuj przeczyścić papierem ściernym lub drobnym pilniczkiem miejsce styku blaszki z metalowym bolcem przy sprężynce (obie strony) bo czasem robi się niewidoczny nalot z rdzy i zero kontaktu - ja też tak miałem przy Fire
    • 4: CommentAuthorIns3rt
    • CommentTime6 Dec 2014
     
    Spróbuje później. Dziwne że aż w dwóch, w sumie stały nie używane z 10lat :) Da się przeżyć ale nie w River raid ani w Montezuma w tych grach konieczny jest przycisk fire. A wiecie gdzie by można było zakupić nie drogo jakiegoś Joya i czy jeszcze produkują z takimi końcówkami?
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Dec 2014
     
    ->link<- tylko od jakiegoś czaso pusto, może trzeba konto by widzieć towar
    ->link<- ale sklep miał ostatni update w 2011
    • 6: CommentAuthorIns3rt
    • CommentTime6 Dec 2014
     
    50zł + wysyłka.. hmm zastanowię się
    • 7: CommentAuthorIns3rt
    • CommentTime6 Dec 2014
     
    Czyszczenie pomogło ale okazało się ze uszkodzony jest 1 port do Joya gdyż żeby mógł coś robić przyciskami fire to muszę przydusić kabel do ziemi bo inaczej przyciski nie działają port 2 jest Ok.