atarionline.pl NOWE KASETY - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime4 Jan 2015
     
    Witam mam pytanie , posiadam kilka starych kaset z grami od atari xe65 (wiadomo nie wszystkie gry sie wczytuja-pewnie wina tasmy-latan robia swoje)otoz pytanie czy jak kupie nówki kasety audio czyaste- NÓWKI to czy da mi cos zgranie ze starej na nowa?czy nic to nie da?czy poprostu zgra tak samo ze mimo nowa bedzie to bedzie tez tak czytala jak tamta lecz tylko bedzie ten PLUS ze to nowa i znow troche pociagnie lat?
    • 2: CommentAuthorBanan
    • CommentTime4 Jan 2015
     
    ja przegrasz przy pomocy komputera, czyli "wczytaj- nagraj" to bedziej jak nowe :)
    gdy za pomoca dwukaseciaka- jamnika to niestety nic nie zmieni.

    mozesz rowniez pokombinowac z poziomu peceta i pliki sciagniete z netu nagrywac na kasety.
    • 3: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime4 Jan 2015
     
    czyli jakby to trzabyło zrobić? jak kupie nówki kasety audio- bo są na allegro widze NÓWECZKI taśmy... Czy mógłby ktoś napisać w punkcie po punkcie jak to zrobic? bo te moje juz ponad 25l juz ledwo co zipia-pół sie wczyta pół nie- DZIĘKUJĘ ZA WSZELKĄ POMOC
    • 4: CommentAuthorBanan
    • CommentTime5 Jan 2015
     
    podejrzewam, ze te "nowe" to nieuzywane lezaki niestety.
    spytaj sie o date produkcji.

    a co samego kopiowania: wczytujesz do atarynki jakis programik kopiujacy "copy-costam" " :) wybacz, ale nie pamietam nazw- ostatni raz uzywalem tego tez jakies 25 lat temu. jedyne co mi przychodzi do glowy to buldoger copy. moze niech sie inny pomoga.

    wiec krotko: uruchamiasz copy-cos. wczytujesz nim program z kasety do pamieci (wybierajac opcje z programu). pozniej nagrywasz nim na kasete (kolejna opcja). i masz odswiezona kopie.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Jan 2015
     
    Jeszcze mogą być zabezpieczone (np. oryginały). Wtedy nie będzie tak prosto, niestety.
    • 6:
       
      CommentAuthorIron
    • CommentTime6 Jan 2015
     
    Do kopiowania plików max 48kb polecam Buldoger Copy, przy błędzie odczytu jest możliwość cofnięcia kasety o kilka bloków zamiast zaczynać wszystko od początku, do plików powyżej 48kb polecam Long File Copy, ogarnia chyba do 60kb i ma możliwość zapisu w 600/900/1200 bodów, do pracy z fdd wg. mnie najlepszy The Boss, ma możliwość zmiany przerw (długie/krótkie), łatwe sterowanie silnika i wbudowane urządzenie T: dla blizzarda, golas bez DOSa daje chyba 57kb przestrzeni, z DOSem nie pamiętam ale coś ponad 50kb i tak jest :)
    • 7: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime6 Jan 2015
     
    To sa tylko moje domysly, ale czy sam nosnik w starej kasecie czyli tasma magnetyczna nie ma przypadkiem dosyc wysokiej trwalosci. To znaczy nie utlenia sie, nie rozsypuje itd? Jedynie dane na niej zapisane moga ulec uszkodzeniu np przez wplyw pola magnetyczneg. Wtedy by wystarczylo taka kasete skasowac i nagrac jeszcze raz.

    I jeszcze jedno pytanie. Czy mozna sobie samemu zrobic nowa kasete? Przykladowo kupic gdziesz szpule nowej tasmy magnetycznej, dokleic te paski rozbiegowe i wlozyc do starego opakowania. Robi ktos cos takiego, moze sa gdzies instrukcje?
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Jan 2015
     
    1. Nośnik Fe2O3 ma trwałość ca 30 lat, po tym czasie zostaje na głowicy. Trwalszy jest nośnik chromowy, i to sporo (kilkadziesiąt lat)
    2. Można. Kupujesz w rolach taśmę i przewijasz. Natomiast nie wiem gdzie i za ile; Kiedyś było kilka takich firemek, co tak robiły i nawijały tyle taśmy, ile się chciało.
    • 9: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime6 Jan 2015
     
    Jak sie klei razem tasme magnetyczna z tym kawalkiem, ktory ma wieksza grubość i jest przezroczysty?
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Jan 2015 zmieniony
     
    Fatal error. Ja bym nie kleił, tylko taśmę zacisnął.
    A tak naprawdę, to Bardzo Dobrym Skoczem. Inaczej klej się wyciśnie i taśma będzie się zawijać wokół rolki.

    Pożądany jest przyrząd do klejenia, ale można go wykonać z dwóch linijek (utrzymanie prostoliniowości klejenia)