atarionline.pl Chętni na GP2X Wiz - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Sep 2009 zmieniony
     
    Panowie, ja przemysliwuje zakup konsoli przenosnej GP2X Wiz, ktora ogolnikowo opisalem tutaj:

    ->link<-



    Glowne cechy: oparcie na oprogramowaniu Open Source (Linux), odtwarzanie filmow DivX, XviD, MPEG4, muzyki MP3, Ogg Vorbis, WAV, stereo, uruchamianie gier Flashowych z internetu, wyswietlanie zdjec. Wyswietlacz 2,8 cala, obsluga kart SD, port USB, mikrofon, wyjscie TV. Oczywiscie warto odwiedzic strone producenta i Wikipedie:

    ->link<-
    ->link<-

    Specyfikacja z Wikipedii:
    Chipset: MagicEyes Pollux System-on-a-Chip
    CPU: 533MHz ARM9 3D Accelerator
    NAND Flash Memory: 1 GB
    RAM: SDRAM 64 MB
    Operating System: GNU/Linux-based OS
    Storage: SD Card (with SDHC support)
    Connection to PC: USB 2.0 High Speed
    USB Host: USB 2.0
    Power: Internal 2000mAh Lithium Polymer Battery (approx. 7 hours game/video playback)
    Display: 320×240 2.8 inch AMOLED Touch Screen
    Embedded Microphone
    Physical size: 121 mm (4.8") wide, 61 mm (2.4") high, 18 mm (0.7") deep
    Weight: 98 g (without battery), 136 g (with battery)
    3D Acceleration and TV Out
    Chipset supports OpenGL ES 1.1
    133M Texel/sec, 1.33M Polygon/sec

    Nawiazalem sympatyczny kontakt z pania Jane Jo z dzialu sprzedazy producenta - GamePark Holdings. Oczywiscie nie sprzedadza nam kilku sztuk w cenie hurtowej, ale jezeli zamowimy wiecej sztuk to dostaniemy bardzo dobra cene lacznie z kosztem przesylki do Polski. Cena zalezy od liczby, wiec zapytuje wiec o potencjalnych chetnych. Czy znalazlo by sie okolo 30 chetnych w cenie calkowitej 494 zlote? Gdzie sie ewentualnie oglosic, zeby zebrac tylu chetnych?
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2009
     
    procesory arm ostatnio zyskaly spora popularnosc... chyba nawet nowy os googla bedzie dzialal na platformie z prockiem arm, moze trzeba bedzie sie zainteresowac w niedalekiej przyszlosci jakims sprzecikiem.
    • 3: CommentAuthorirwin
    • CommentTime28 Sep 2009 zmieniony
     
    Ja polecam trochę inny sprzęt, co prawda 2x droższy i cięższy (choć niewiele większy)ale za to mający bazę oprogramowania taką jaką Wiz nie ma i NIGDY mieć nie będzie.
    Gdyż pod Windowsem XP można uruchomić wszystko to co na stacjonarnym kompie. Zamiast szukać, badać, testować emulatory i narzekać na ich szybkość czy jakość, instalujemy po prostu Atari800win, Altire, czy co tam używamy. Oczywiście żaden problem aby uruchomić Graph2Font, Ais i gdzieś w terenie czy w pociągu popikslować ;) - tego nie da się na Wiz.
    Itd - możliwości są olbrzymie(filmy, emulatory, mp3, internet, (ma Bluetooth ver. 2.0 + EDR, WLAN : 802.11b/g UMTS/HSDPA (Band: 2100), GSM/GPRS/EDGE (Band: 900/1800/1900) gry - baza oprogramowania na PC jest olbrzymia) Ja sam używam podobny sprzęt choć zdzebko większy ale wtedy gdy kupowałem takich jak Benq nie było. Kiedyś zresztą pisałem i podawałem link do mojego testu, więc nie będe się powtarzał.
    ->link<-
    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Sep 2009
     
    Wszystko pięknie ładnie, tylko jak na tym zagrać? joystick/pad na USB? Wówczas to się trochę mija z ideą przenośności, bo jak trzymać ten cały majdan? A o przyciskach na ekranie dotykowym i rozsądnej grze można raczej zapomnieć...
    • 5: CommentAuthorgorzyga
    • CommentTime28 Sep 2009
     
    Kaz: Jak wcześniej pisałem, biorę jedną sztukę, informacje o zbiórce rozesłałem dalej, więc mam nadzieję, że któryś z moich znajomych też się zdecyduje.

    Irwin: Do takich celów to mam MSI Winda, sprawuje się super, ja akurat używam go często jako mobilnej Amigi. Jeżeli jednak chodzi o granie na emulatorach, to w moim przypadku PSP sprawuje się idealnie, z tym, że trochę za słaby ma procesor...
    • 6: CommentAuthorirwin
    • CommentTime28 Sep 2009 zmieniony
     
    Na Wiz są przyciski pad'a nawet z obu stron więc grać się da. Na Benq nie wiem, trzeba by było poczytać do czego służy ten przycisk/pad po prawej stronie. U mnie na Samsungu działa w trybie myszki lub joystika i działa wtedy ok (przyciski fire są po drugiej stronie). Ponadto takich urządzen jest więcej i niektóre mają nawet całą klawiaturę.
    @gorzyga Tak masz rację - ale trzeba pamiętać że MSI Wind to jest OGROMNY kolos przy tych maszynkach. Natomiast klasa urządzeń Mid z wagą 300-350gram i ekranem 4.8 cala to całkiem inna bajka. To taki PSP tylko że bardziej nakierowany na internet a nie gry. Ale dzięki temu można uruchamiać i korzystać z bazy programów PC. Np Graph2Font, Thimantes3, Raster Music Tracker itd.
    • 7:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime28 Sep 2009
     
    Teraz to ja biedny jestem... roboty szukam :-( ale oferta ciekawa.
    Wiesz mając kilkanaście pewnych zamówień i partie około 30 szt. zawsze można spróbować pchnąć resztę via Allegro. Zareklamować się na forach oldiesowych (usenet) itp. może uda się wyjść na zero.
    • 8:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Sep 2009
     
    Irwin: no moje wątpliwości w kwestii sterowania tyczyły się właśnie wspomnianego przez Ciebie komputerka BENQ, bo z WIZ to przecież sprawa oczywista, że jest "padopodobny" ;-)
    • 9: CommentAuthortbxx
    • CommentTime28 Sep 2009
     
    Zawsze wolałem oryginalny sprzęt od emulatorów... Jak chcemy pograć w terenie możemy zrobić sobie takie sprzęty jak Ben:
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorrag
    • CommentTime30 Sep 2009
     
    GP2X Wiz jest fajny, ale OpenPandora (http://openpandora.org) byłaby jeszcze fajniejsza. Właściwie konsolka i przenośny komputerek w jednym. Tyle, że jeszcze jej (ciągle) nie ma. I będzie znacznie droższa.
    • 11: CommentAuthorrag
    • CommentTime30 Sep 2009
     
    "Gdzie sie ewentualnie oglosic, zeby zebrac tylu chetnych?"

    Spróbuj linuksowe strony, dobry około-linuksowy sprzęt wzbudza tam sporo entuzjazmu (jak np. telefony komórkowe z Androidem).

    linuxnews.pl
    7thguard.net
    • 12: CommentAuthorrag
    • CommentTime30 Sep 2009
     
    Albo może jeszcze:
    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime30 Sep 2009
     
    Ja chciałem poczekać na OpenPandorę. Mam nadzieję, że się doczekam.
    • 14: CommentAuthorrag
    • CommentTime30 Sep 2009
     
    Podobno już tuż tuż:

    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Sep 2009
     
    Dzieki Rag za namiary na linuxowe strony, ale chyba raczej odpuszczam temat, dwoch chetnych to za malo :)
    • 16:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime30 Sep 2009
     
    To może Open Pandorę wspólnie kupimy? :)
    • 17:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Sep 2009 zmieniony
     
    Pomysl wspolnego kupowania jest nie taki glupi :) i juz nawet iles razy realizowany (u nas kiedys byla zrzutka na pewien uzyteczny program komunikacyjny Atari-PyCy). ;)
    • 18: CommentAuthorgorzyga
    • CommentTime1 Oct 2009
     
    Niestety, z mi się nie udało nikogo namówić na zakup... ale jak by co nadal jestem chętny :)
    • 19: CommentAuthor0xF
    • CommentTime1 Oct 2009
     
    Nie ma bluetooth ani wifi? Może chociaż da się podłączyć adapter USB-bluetooth ?
    • 20: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime2 Oct 2009
     
    "Gdzie sie ewentualnie oglosic, zeby zebrac tylu chetnych?"
    Kolejna propozycja: ->link<-
    To bardziej engine do kumulacji zamówień, a popularyzować trzeba dalej i tak.
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Oct 2009 zmieniony
     

    Fox zapytał:

    Nie ma bluetooth ani wifi? Może chociaż da się podłączyć adapter USB-bluetooth ?


    A co Ci tak zależy na tej "bezprzewodowości" ? ;O
    Wszystkie te bajery (łifi, blutóth, itp.) generują przy okazji masę nikomu niepotrzebnego, a czasem szkodliwego dla zdrowia promieniowania, pola magnetycznego czy czegoś podobnego... ;P

    Tam gdzie można, mam nadal kable, np. w domowym routerze!
    :)
    • 22: CommentAuthorgorzyga
    • CommentTime5 Oct 2009 zmieniony
     
    Kaz: Wiesz może ile by kosztowała konsola z przesyłką do Polski powiedzmy w ilości 3 do 5 szt.? Bo oprócz mnie i Ciebie jeszcze jeden znajomy jest zainteresowany, a może udało by się sprzedać jeszcze ze dwie sztuki.

    Jeżeli się nie uda, to pewnie będę chciał kupić tu : ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 Oct 2009 zmieniony
     
    Pare pytan, mysle ze nie tylko mi troche wyjasnia:

    1. Czy na GP2X Wiz odpalac mozna tylko te gierki flashowe (i czy nowsze i starsze, bo przeciez Flash [AS3] ciagle ewoluuje?) czy tez cos z opensourcowych aplikacji pod linux ? Moze emulator 8-bitowego Atari? ;o

    2.

    Irwin rzekł:

    Ja polecam trochę inny sprzęt, co prawda 2x droższy i cięższy (choć niewiele większy)ale za to mający bazę oprogramowania taką jaką Wiz nie ma i NIGDY mieć nie będzie.
    Gdyż pod Windowsem XP można uruchomić wszystko to co na stacjonarnym kompie.


    Czy chodzi Ci o netbooki, ktore niekoniecznie moga miec swietlana przyszlosc? Jaki jest komfort obslugi i czy wpatrywanie sie w malutki monitor nie meczy zbyt wzroku i nie jest, mowiac oglednie, denerwujace na dluzsza mete? ;o
    Jakos zalewu takich komputerkow w kraju nie widze, a z kolei sciaganie z zagranicy wiaze sie z niewygoda (np. gwarancja tylko na terenie kraju sprzedawcy, itp.).
    • 24: CommentAuthorirwin
    • CommentTime5 Oct 2009
     
    "Czy chodzi Ci o netbooki, ktore niekoniecznie moga miec swietlana przyszlosc?"

    Nie nie chodzi mi o netbooki. Poczytaj dokładnie mój post w szczególności wejdz na linki. a poniżej krótkie objaśnienie terminów:

    Netbooki - komputery z ekranem 7-10 cali z klawiaturą, waga około 800gram - 1,2kg.

    UMPC - komputery z ekranem 7 cali bez klawiatury waga 650gram-850gram

    MID - komputery z ekranem 4-5 cali z klawiaturą lub bez waga 300-400gram

    Świetlana czy nie świetlana przyszłość - to nie ma znaczenia. Gdyż:
    po pierwsze i tak komputery tych klas sprzedały się w ilościach znacznie większych niż wszelkie konsolki wymienione w tym wątku (GPx, Wiz, Pandora, Ben) razem wzięte
    po drugie sprzedaż nie ma w ich przypadku żadnego znaczenia gdyż korzystają z dorobku komputerów klasy pc i oprogramowania na nie masz całe multum. Sprzedaż jest ważna przy np Wiz czy Pandorze bo od ilości zależy czy będzie powstawać na to oprogramowanie czy też nie.

    "Jaki jest komfort obslugi i czy wpatrywanie sie w malutki monitor nie meczy zbyt wzroku i nie jest, mowiac oglednie, denerwujace na dluzsza mete? ;o"

    No cóż pewnie że lepszy jest 19 calowy monitor - problem w tym że jakoś żadna firma np produkująca telefony nie robi wersji swych phonów z ekranami 15-20 calowymi. Raczej są to mniejsze ekrany. Dlaczego? Otóż sprzęt mobilny wymaga pewnych ograniczeń, duży ekran to duża waga. Czy męczy wzrok? na pewno ale jakoś setki mln ludzi jednak korzsta z komórek. Wiz też ma ekran jedynie 2.8 cala więc nawet męczy bardziej. Coś za coś. Taki PSP czy Nintedo DS mają gorsze możliwości niż ich więksi bracia ale jakoś rzadko widze ludzi w pociągu grających na Ps3 i 20 calowym lcd. Raczej z PSP. ;) Kaz też w domu pewnie bedzie używał Pc czy Atari a w podróży taki Wiz - jak znalazł. Ja podałem po prostu alternatywe w moim odczuciu w tym lepszą gdyż ma bardzo rozbudowane oprogramowanie - po prostu znany nam Windows. Nie musisz czekać czy ktoś napisze dany emualtor na niego, Atari1.55++ z VBXE Atar800win, Altirra, Thimates, Grafx2, Ais, Graph2Font itd - wsystko już jest - na Wiz czy OpenPandorze większości tego nie ma i nigdy nie będzie. A to chodzi, nawet najlepszy sprzęt bez oprogramowania niczemu nie służy.

    "Jakos zalewu takich komputerkow w kraju nie widze, a z kolei sciaganie z zagranicy wiaze sie z niewygoda (np. gwarancja tylko na terenie kraju sprzedawcy, itp.)."

    Jak kto woli, ja tam większość sprzętu kupuje za granicą gdyż jest tańszy niż u nas. W przypadku akurat takiego sprzętu klasy x86 ja nie muszę czekać na jakiś zalew - oprogramowanie jest. Mogę mieć takie urządzenie jako jedyny w Polsce. Nie mam z tych problemów. Nad zalewem to wolę wypoczywać ;)

    Aha Wiz też Kaz nie kupi na rogu we Wrocku tylko pewnie sprowadzi z zagramanicy ;)
    • 25: CommentAuthorgorzyga
    • CommentTime5 Oct 2009
     
    Dracon:

    W zasadzie wszystko dotyczące emulacji Atari na Wiz jest tu : ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Oct 2009
     
    Gorzyga - odpowiadam na wczesniejsze pytanie: podejrzewam, ze nie przysla nam nam 3 do 5 konsol, odesla do sprzedawcow detalicznych. A nawet jesli to na pewno koszt transportu znacznie podbije cene. A ile wynosi cena w Niemczech, bo pewnie juz sprawdzales?

    Dracon - Wiki podaje, ze wspierany jest Flash Player 8 oraz Action Script 2.0.

    Irwin - zgadzam sie z wnioskami, ale netbook troche jednak jest za duzy i nieporeczny do grania, jezeli jestes w sytuacji, gdy nie mozesz polozyc go sobie na kolanach albo na jakims stoliku. Z kolei komorka jest zbyt niewygodna - klawiatura nie nadaje sie do grania. Taka konsolka to cos posredniego i akuratnego - latwo wyjac, latwo utrzymac w rekach, latwo schowac.
    • 27:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 Oct 2009
     

    Irwin:

    Jak kto woli, ja tam większość sprzętu kupuje za granicą gdyż jest tańszy niż u nas.

    A clo zaplaciles? ;)
    • 28: CommentAuthorirwin
    • CommentTime6 Oct 2009 zmieniony
     
    @Kaz - hmm... ja już dwa razy w powyższych postach pisałem że pisząc o moim odpowiedniku NIE MAM na Myśli Netbooka.

    Pisałem między innymi:

    trzeba pamiętać że MSI Wind to jest OGROMNY kolos przy tych maszynkach. Natomiast klasa urządzeń Mid z wagą 300-350gram i ekranem 4.8 cala to całkiem inna bajka.

    oraz

    Nie nie chodzi mi o netbooki.

    Dlaczego więc zarówno ty jak i Dracon sądzicie że jednak chodzi mi o te nieporęczne niemobilne 1kg kolosy?

    ---

    Benq S6 należy do klasy urządzeń MID, jest to pecet wymiarami i wagą zbliżony do konsol mobilnych jak
    PSP - 170mm x 74mm x 23mm - 290 gram 4.3 cala res. 480x272
    OpenPandora - 140mm x83.4mm x27.5mm - 335 gram 4.3 cala 800x480
    Midy:
    Benq S6 - 158mm x 90mm x 22mm - 370 gram 4.8 cala 800x480
    Umid - 158mm x 94mm x 18,6mm - 315 gram 4.8 cala 1024x600
    Aigo - 152mm x80mm x 21.9mm - 320 gram 4.8 cala 800x480
    Gigabyte M528 - 152mm x82mm x 22mm - 320 gram 4.8 cala 800x480
    i parę innych.

    emulatory w akcji na Umid:

    normalne gry z PC:

    tu widać - ten czarny to Gigabyte m528 - jakiej wielkości jest to sprzęt i czy rzeczywiście jest on nieporęczny.


    I mała prośba - niech nikt znowu nie wyskakuje mi tu ;) że ja zachęcam do:
    - kupowania netbooków - unikać tych nieporęcznych kolosów!
    Po prostu podaję alternatywe do Wiz czy OpenPandory - owszem droższą (choć Benq s6 jest stosunkowo tani) ale za to korzystającą z softu x86 czyli Windowsa (a także i innych systemów jak Linux) Na wszystkie te platformy razem wzięte nigdy nie ukaże się choćby procent tego co na PC Windows. A oprogramowanie jest niezwykle ważne. ;)

    @Dracon - cło hmm...
    dam ci przykład:
    Dracon idzie do sklepu i widzi TV za 5000 zł
    potem szuka na necie i widzi że ten sam model kosztował by go 2500zł z uwzględnieniem cła vatu u nas i za granicą, cła, kosztów transportu i haraczu i co am dalej.
    Czy cło jest wtedy ważne? Ważna jest cena końcowa to że na tę 2500zł składa się więcej rożnego rodzaju opłat nie ma znaczenia gdy się okaże ze cena końcowa po ich zsumowaniu wynosi połowe ceny.
    Realny przykład ja na przełomie 2004-5 roku kupiłem w Stanach Dell x50v który w Polsce kosztował 2999zł wtedy. Ja po uwzględnieniu powyższych opłat dałem 1410 zł.
    Podobnie było z wieloma innymi jak ipaq 3660 w 2000 roku czy ostatnio Samsung Q1 Ultra - zawsze średnio miałem dwa razy taniej niż w Polsce (no ipaq 3660 to nawet mi 3 razy taniej wyszedł ale to była inna historia i kupowałem nawet nie w US a w drogiej....Norwegii)
    • 29:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    No więc jeżeli chodzi o te netbooki ... khmmm... UMPC, które polecasz :), to całkiem mi się to podoba. Jedyne co brakuje , to dobre kontrolki do gier. Wbrew pozorom to jest dość ważne, ale rzeczywiście idąc na kompromis i mając pod uwagę dostępność oprogramowania, to się można się pokusić o taki komputerek.
    BTW: jak się instaluje system operacyjny na takim urządzeniu?
    • 30:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    Pamiętajmy też, że w większości jesteśmy hobbystami, a hobbyści lubią eksplorować nieznane obszary. Dlatego argument, że jakaś platforma jest mało popularna i nie ma aż tak dużo oprogramowania na nią, może być dla hobbysty argumentem, żeby się właśnie nią zainteresować :)
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    Irwin - no ja rozumiem, ze te netbooki dziela sie na rozne kategorie :), niemniej jednak przywyklem nazywac male przenosne pecety netbookami bez wzgledu na ich wage i wymiary. Dzieki jednak za ten wyklad i filmiki, bo teraz bede bardziej precyzyjnie uzywal slowa "netbook" :)

    Bez wdawania sie w szczegoly uwazam jednak, ze takie pececiki sa do grania mniej poreczne niz konsolka. Jakby nie bylo Wiz wazy 136 gramow (komplet z bateria) czyli dwa razy mniej niz PSP, a trzy do czterech razy mniej niz takie pececiki. Rozmiary tez ma duzo mniejsze bo 12,1 cm na 6,1 cm i 1,8 cm grubosci. To jest naprawde fajne malenstwo specjalizowane w obsludze gier (dzieki emulatorom i obsludze Flasha).

    Masz oczywiscie racje, ze te netbooki klasy MID i UMID sa bardzo poreczne, a ich zaleta jest kompatybilnosc i szersze mozliwosci niz takiej konsolki. Dlatego kazdy ma szanse dobrac sobie to, co mu najbardziej potrzebne. Dzieki za przedstawienie alternatyw.
    • 32:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    Kaz: Tak się zastanawiam nad tym Wizem - czy w cenie uwzględniłeś cło z Korei Południowej (chyba stamtąd będzie przesyłka?).

    T.
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    Tak, w przyblizeniu.
    • 34: CommentAuthorirwin
    • CommentTime6 Oct 2009 zmieniony
     
    Ok, Kaz zgadzam się z Tobą. Ja tylko podałem inne rozwiązanie, rzeczywiście Wiz jest mniejszy (choć niewiele) i lżejszy (tu masz rację już jest duża różnica). Tylko że w zamian dostajemy znacznie większe możliwości, ekran 4,8 cala a 2,8 to spora różnica. Na takim pc będziesz mogł robić wszystko także pisać nowe newsy i zarządzać stroną Atarionline.pl - Wiz jest scisle wyspecjalizowany i przeznaczony w zasadzie tylko do grania. Zawsze przed zakupem warto rozważyć wszelkie opcje.
    • 35: CommentAuthorgorzyga
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    Kaz: W tym niemieckim sklepie konsola kosztuje 149 euro, do tego trzeba doliczyć przesyłkę - 30-35 euro (w zależności od wagi). Można zrobić im przelew lub płacić PayPalem. Wychodzi sporo drożej, ale wątpię, żebyśmy te 30 chętnych zebrali. Jeżeli więcej ich się zamówi, to przynajmniej koszty przesyłki się rozłożą...
    • 36:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    Możecie popytać na bardziej "specjalistycznym" forum, skizo.org (http://www.skizo.org/), chociaż Wiz nie jest 'gorącym' towarem i 30 osób na pewno nie znajdziecie :) Ciekawą opcją są azjatyckie sklepy wysyłkowe, np. ->link<- - ceny niższe, koszty wysyłki (nawet przy indywidualnym zamówieniu) znośne a cła raczej nie doliczą za takie coś. Poza tym Wiz pojawia się czasem na Allegro (nawet obecnie jest jedna aukcja).
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Oct 2009
     
    Znalazlem takie cos, Robbo uruchomione na GP2X przez DOSBox:

    ->link<-
    • 38: CommentAuthorfreesh
    • CommentTime8 Oct 2009
     
    A co myślicie o konsoli Dingoo, jest tańsza od Wiz'a bo na Allegro są po 259zł ->link<- , jest już na niego dystrybucja linuxa i porty różnych emulatorów (amstrad,spectru,atarist,c64,różne konsole), może pojawi się też port atari.
    • 39: CommentAuthorgorzyga
    • CommentTime9 Oct 2009
     
    Fajna, ale jeżeli chodzi o mnie, to wydajność trochę za mała i boję się, że nawet jakby powstał, emulator Amigi będzie działał za wolno...
    • 40: CommentAuthorstreak
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    Jak tam Kaz , cos wiadomo z tymi wizami? zamawiacie?

    Jesli bedziecie miec jakies pytania odnosnie wiz / gp2x / pandory czy dingoo, piszcie.

    Posiadam od 2 lat gp2x i wiem troszeczke co potrafi ten dziadek i jego sukcessor wiz.

    BTW. jesli zalezy Wam na $ mozecie zainwestowac w dingoo A320, na ktorym tez juz jest emulator ATARI
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    Ja juz gdzies pisalem, ze odpuszczam temat, bo kilku chetnych to za malo. Fakt, ze nie reklamowalem sie z pomyslem po tych miejscach, ktore podaliscie, ale po prostu nie mam na takie cos czasu.
    • 42:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    streak: podaj linka do emulatora Atari na Dingoo A320.
    Bo ja myślałem, żeby się tym pobawić w oczekiwaniu na Pandorę.
    • 43: CommentAuthorstreak
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    a2600 -> ->link<-
    a7800 -> ->link<-
    atari lynx -> ->link<-
    atari st -> ->link<-
    • 44:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    a 65xe?
    • 45: CommentAuthorstreak
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    zdaje sie ze ZX81 przeportuje swoj A800 emu takze..
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    Dla scislosci: emulator Atari800 nie jest autorstwa ZX81, on tylko portuje gotowe emulatory, w tym przypadku ten:

    ->link<-
    • 47: CommentAuthorstreak
    • CommentTime1 Nov 2009
     
    ok, a800 dla dingoo
    ->link<-
    • 48:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime1 Nov 2009
     
    No to sobie chyba Dingoo zamówię.
    • 49: CommentAuthorfreesh
    • CommentTime1 Nov 2009
     
    Emulatorek działa dobrze, tylko muzyka troche trzeszczy,jak przełączy się na efekty dźwiękowe to jest ok
    • 50: CommentAuthormac
    • CommentTime10 Nov 2009 zmieniony
     
    już niedługo Chińczycy zaleją nas ich nową konsolą Neo Slim 3000, która ma udawać PSP ale tak w środku będzie naładowana emulatorami 8 i 16 bitowych konsol. Może uda się zrobić tak, aby emulowała i Atari8.