atarionline.pl G2F - jak zaimportować? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornosty
    • CommentTime14 Apr 2015 zmieniony
     
    Taka sytuacja: projektuję sobie w Envision PC fonty i obrazek w GR. 0 z tych fontów. Zgrywam ekran (powiedzmy że 20 linii x40 bajtów), zgrywam fonty.
    Teraz chciałbym wgrać tę pamięć ekranu + fonty do G2F, podkolorować wybrane obszary duszkami, po czym zgrać do pliku *.asm definicje duszków i kod dli, tak aby wstawić je do mojej gry.

    Poległem już przy pierwszym etapie: imporcie. Fonty udało się wczytać, ale pamięć (w postaci pliku .scr) juz nie. Tzn coś czyta, ale na ekranie nie ma tego co powinno.
    Na podstawie instrukcji doszedłem do wniosku, że g2f wymaga zawsze pliku o okreslonej wielkosci, tak jakby pracował na 240 liniach (30 liniach tekstowych), ale nawet plik o żądanej wielkości nie wczytał się poprawnie.

    Jak to zrobić co potrzebuję?
    Dzięki za pomoc
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 Apr 2015
     
    naprawdę? wczytaj bitmapę, jak bardzo G2F pomyli się gdy wczytasz obrazek w 2 kolorach, HiRes

    z tego co pamiętam są potrzebne 3 pliki, FNT, SCR i TAB, TAB to informacja 30 bajtów z numerem zestawu znaków, znaczenie może mieć kolejność wczytywania, pewnie najpierw SCR, potem FNT a TAB będzie próbował z automatu załadować (ta sama nazwa co FNT tylko zmieni sobie rozszerzenie na TAB)