atarionline.pl emu na tableta - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime20 Apr 2015 zmieniony
     
    Panowie, odkrywam właśnie możliwości tych przenośnych tabliczkowatych komputerów do macania, popularnie zwanych tabletami i bardzo mi brakuje emulatora Atari, który obsługiwałby jakąś klawiaturę wirtualną, żeby można było sobie coś poprogramować. Mam Windowsa 8.1 a w nim klawiatura wirtualna nie ma połowy klawiszy więc koniecznie potrzebuję czegoś z własną klawiaturą. Co możecie mi polecić?
    A może ktoś zna patent na włączenie w tym systemie pełnej klawiatury ekranowej?
    • 2: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime20 Apr 2015
     
    Nie mam (na szczęście!!!) Windy 8.1 na tablecie, wystarczy, że męczę się z tym wynalazkiem na laptopie.
    Próbowałeś tego: ->link<- ?
    Nie ma tam żadnego sensownego layoutu?

    Na 16 bit to Hatari ma IMHO genialnie rozwiązane sterowanie (półprzeźroczysta klawiatura ekranowe, definiowane skróty - przyciski itp).

    Co do 8 bit to nie kojarzę niestety nic na ten system z wirtualną klawiaturą ...
    • 3: CommentAuthorBanan
    • CommentTime21 Apr 2015
     
    to moze ja sie podepne :)
    zna ktos emulator malego atari na windows phone?
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Apr 2015
     
    ZTCW Win 8.1 na tablecie czy wphone jest lepszy niż andek. Główny minus to niskiej stabilności aplikacje firm trzecich.
    • 5: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime21 Apr 2015
     
    Robi się offtop, ale sorki - muszę :-)

    > to niskiej stabilności aplikacje firm trzecich.
    No proszę Cię, to tłumaczenie własnej nieudolności przez marketingowców MS ...
    Pamiętasz prezentacje nowych Windowsów na których system walił blue-screenami? :-)

    Historyjki związane z 8.1 z mojego otoczenia z ostatniego tygodnia:
    1. Kilku miesięczny Laptop LG - po ściągnięciu i zainstalowaniu aktualizacji zniknęły WSZYSTKIE kafelki. System W 8.1 64 bit w 100% legalny. Problem nie tylko u nas - wujek google zna temat ...
    2. Tablet Kiano Intelect z Win 8.1 - zniknął kafelek/skrót Skype. Zainstalować ponownie się nie da bo krzyczy, że jest już zainstalowany. Odinstalować się nie da, bo go system nie widzi. Reinstalacja systemu oczywiście rozwiązała problem.
    3. JW - brak możliwości instalacji programów na karcie SD !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    4. Połączenie VPN - Winda 8.1 LEGALNA, wszelkie aktualizacje, system czysty (bez wirusów), inżynier specjalności pokrewnej z informatyką: po kilku godzinach (sic!) walki, przywróciłem stan fabryczny partycji systemowej i zadziałało od pierwszego razu!
    4. mógłbym tak jeszcze długo :-), ale to nie ma związku z Atari ...
    Dla porównania:
    - mój primary komp z Ubuntu: system nie przeinstalowywany od co najmniej 10 lat (oczywiście robię aktualizacje i upgrade-y), jak padła płyta to po prostu przeniosłem dysk i odpaliłem system na nowej (innej!).
    A Linux zawiera kilkaset aplikacji różnych firm i pasjonatów i jakoś wszystko ze sobą współdziała ...

    Podsumowując, z moich doświadczeń, WIN 8.1 to:
    - kiepska stabilność systemu
    - brak podstawowych funkcjonalności (instalacja na SD)
    - BARDZO niestandardowy interface (w sensie: inny od wszystkiego co jest na rynku), mało intuicyjny
    - kiepski sklep z aplikacjami w porównaniu do Androida
  1.  
    po ściągnięciu i zainstalowaniu aktualizacji zniknęły WSZYSTKIE kafelki
    No to raczej dobrze, nie? Kafelki nie są zbyt lubiane.
    • 7:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime21 Apr 2015
     
    Jeśli chodzi o komputery stacjonarne, to 8.1 update1 wg mnie jest najstabilniejszy ze wszystkich Windowsów (stabilniejszy nawet od Win7). Po dołożeniu Start8 od Stardock komfort pracy znacznie wzrasta (kafelków w ogóle nie używam).
    • 8: CommentAuthor0xF
    • CommentTime21 Apr 2015
     
    Zaproponowałem aby najlepszy emulator Atari 8-bit na Windows miał klawiaturę ekranową.
    • 9: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime21 Apr 2015
     
    >Jeśli chodzi o komputery stacjonarne, to 8.1 update1 wg mnie jest najstabilniejszy ze wszystkich Windowsów

    Tutaj można się zgodzić lub polemizować, ale żeby zaraz, że najlepszy ze wszystkich dostępnych systemów? :-)

    Najstabilniejszy to miałem TOS na Falconie - PSTRYK i jest zawsze taki sam :-)
    • 10: CommentAuthor0xF
    • CommentTime21 Apr 2015
     
    Autor Altirry twierdzi, że klawiatura ekranowa już jest. :O

    Czyli:
    ->link<-
    + podczepiamy ROMy z XL/XE
    i otwieramy klawiaturę przesuwając palcem od dołu ekranu w górę.
    • 11: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime21 Apr 2015
     
    Niestety nie jest zbyt wygodna ta klawiaturka na altirre, ale pomęczę się jeszcze z opcjami. Powoli wracam do normalności, to jednak tylko zabawka. Od bidy można jeszcze w tym zrobić jakiś drobiazg do pracy bo współczesne kompilatory znosi to dobrze (z klawiaturą z taczpadem) ale retroprogramming w pociągu bez klawiatury pozostaje wciąż niespełnionym marzeniem
    • 12: CommentAuthor0xF
    • CommentTime21 Apr 2015
     
    Podeślij zrzut ekranu, jak wygląda ta klawiatura Altirry?

    VirtualBox jak najbardziej ma Shared Folders.
    • 13: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime21 Apr 2015
     
    Virtualbox: na Linuxie sporo opcji pojawia się dopiero po zainstalowaniu GuestAdditions. Nie masz w menu przypadkiem takiej opcji? Współdzielone foldery możesz zamontować po prostu jako kolejne dyski i jest to bardzo proste i wygodne.
    • 14: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime21 Apr 2015
     
    foldery zmapowane jako dyski w dosie na wirtualnej maszynie były w virtual pc microsoftu, nie udało mi soę tego zrobić w virtualboxie, może gdyby ktoś nie mógł dzisiaj spać to wywaliłby mi instrukcję step by step? Poniżej zrzut klawiaturki w altirrze, całość ma wielkość mojego kciuka, co tu dużo mówić, dupy nie urywa.
    • 15: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime22 Apr 2015
     
    MUSISZ zainstalować GUESTADDITIONS, bez tego dodatku nie ma wielu funkcji w VIRTUALBOX, m.in. brakuje tego współdzielenia, nie działa USB 2.0 i grafika działa w niskiej rozdzielczości.
    Jeśli znasz angielski to tu masz step by step: ->link<-
    • 16: CommentAuthor0xF
    • CommentTime22 Apr 2015
     
    Ta klawiatura wygląda sensownie. Za mała?

    falcon030: Maciek ma guest OS = DOS.
    • 17: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime22 Apr 2015
     
    Jak dla mnie dużo za mała. Ale krok w dobrą stronę, smartfony i tablety stają się bardzo popularne więc pewnie ten pomysł się będzie rozwijał.

    Wg mnie najlepsza byłaby taka półprzezroczysta na cały ekran (tabletu lub okienka z emulatorem), mogłaby być włączana i wyłączana jakimś trikiem. Zobaczymy jak się to rozwinie.
    • 18: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime22 Apr 2015 zmieniony
     
    @0xF
    >Maciek ma guest OS = DOS ?
    Ale to chyba musi szukać GuestAdditions for DOS ...
    Ew. można odpalić Wind95/98 i "udawać", że się ma DOSa poprzez konsolę ...

    Sorki, teraz znalazłem info na forum VB:
    "As noted in the User Manual, Guest Additions are only for Windows 2000 and newer, Linux and Solaris. They are not made for Windows 9x and DOS because those systems are considered ancient and a waste of development resources to create them. If you want to have shared folders, you have to set up networking with DOS."

    Czyli,w wolnym tłumaczeniu: "poniżej Windy2000 wsparcia brak, bo to strata czasu. jeśli chcesz zrobić współdzielenie folderów pod DOS musisz sobie skonfigurować DOSową obsługę sieci".
    • 19: CommentAuthor0xF
    • CommentTime22 Apr 2015
     
    Zamiast czekać jak to się rozwinie lepiej zgłosić problem autorowi Altirry, który błyskawicznie reaguje na uwagi użytkowników, a być może nawet nie ma tabletu z Windowsem. Z tego zrzutu ciężko okreslić, jak mała jest ta klawiatura. Czy zależy od rozmiaru okna emulatora? Jaką masz rozdzielczość ekranu?

    Skoro nie ma Guest Additions dla DOSa, to można postawić obok drugi system, np. jakiegoś Linuxa i przy jego pomocy przenosić dane.