atarionline.pl TRAMIEL PANEL 2015 Łódź - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 May 2015
     
    Zapraszamy na TRAMIEL PANEL 23 maja o godz. 16:45, oto oficjalne info:

    TRAMIEL PANEL

    Kultura Gier Komputerowych 3
    Behind the Scenes
    23-24 maja 2015
    Uniwersytet Łódzki

    www.kulturagier.uni.lodz.pl

    Szanowni Państwo,

    pragnę przypomnieć, że wraz z trzecią edycją konferencji naukowej Kultura Gier Komputerowych, chcielibyśmy zainaugurować cykliczny panel dyskusyjny poświęcony tematyce historii gier komputerowych - pod nazwą Tramiel Panel. Wybór Jacka Tramiela na patrona tego przedsięwzięcia odwołuje się do wkładu tego Łodzianina w rozwój gier komputerowych.

    W tym roku pragniemy podjąć tematykę tak zwanej prezerwacji gier cyfrowych i zastanowić się jak możemy wspólnie zadbać o to, aby nasze growe dziedzictwo kulturowe zostało jak najlepiej zachowane dla przyszłych pokoleń. Nadszedł już czas, aby spojrzeć z perspektywy na wieloletnie osiągnięcia środowisk retrogamingowych w Polsce i zastanowić się razem nad przyszłością przeszłości gier.

    Tramiel Panel odbędzie się 23 maja 2015 r. o godz. 16:45 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Jana Matejki 22/26, 90-237 Łódź).

    Program Tramiel Panel:

    16:45 - 17:00 dr Maria B. Garda - Przyszłość przeszłości gier cyfrowych w Polsce
    17:00 - 17:45 - prezentacje uczestników panelu
    17:45 - 18:45 - dyskusja

    Zachęcam także do udziału w innych wydarzeniach konferencyjncyh. Pełny grafik: http://www.kulturagier.uni.lodz.pl/CGC3_program_04_05_15.pdf
    • 2: CommentAuthornosty
    • CommentTime8 May 2015 zmieniony
     
    TDC, ale jesteś pewny, że "zapraszamy"? Pytałeś organizatorów?

    Ja tam będę, program całej imprezy faktycznie bardzo fajny, ale to jest _konferencja naukowa_.
    Dlatego nie jestem pewny, czy wstęp jest dla wszystkich (czy to na Tramiel Panel, czy też na całą konferencję), czy tylko na zaproszenia, czy nie ma opłat itd.
  1.  
    Let's Playe, Speedruny, Gender... Nosty, ja tam wiem, czy to nauka? :)

    Cóż, jak zwał, tak zwał - i tak Ci zazdroszczę, że masz taki event pod ręką.
    • 4: CommentAuthornosty
    • CommentTime8 May 2015 zmieniony
     
    @Rafał, Znam osobiście organizatorów i zapewniam Cię, że to naukowcy pełną gębą ;)
    Dr Maria Garda zajmuje się nowymi mediami, a Dr Paweł Grabarczyk to filozof.

    To jest właśnie fantastyczne, że pojawili się młodzi, pełni zapału ludzie, którzy zaczęli zajmować się grami naukowo. To ważne. Najwyższy czas na takie podejście. A przy okazji nobilitujące dla gier jako medium, sztuki.
    Oprócz pisania prac i konferencji zaczęli działać lokalnie organizując imprezy popularnonaukowe (np cykliczne Grakademie w Łodzi), game jamy itd. Wciągnęli w to swoich studentów, którzy zaczęli pisać prace magisterskie na temat gier i organizować własne mniejsze eventy i spotkania. Właśnie przed chwilą wróciłem z takiego małego spotkania dyskusyjnego (Grakademik), gdzie rozmawialiśmy na temat przyszłości rzeczywistości rozszerzonej.

    Łódzkie środowisko graczy, naukowców i twórców gier się integruje i rośnie w siłę!
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 May 2015 zmieniony
     
    Tak Nosty masz rację, tam jest jakaś opłata wstępu, ale gdzie nie ma?;)

    Nosty:

    Łódzkie środowisko graczy, naukowców i twórców gier się integruje i rośnie w siłę!

    No to gratuluję ! Cała Polska może z Was brać przykład!
  2.  
    Czas zatem na zlot Atari w Łodzi!
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 May 2015
     
    O właśnie;)